Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztás, tudnátok segíten...

Névválasztás, tudnátok segíteni kicsit?

Figyelt kérdés

Ritka, 3 szótagú vezetéknévhez keresünk egyelőre fiú és lány neveket is. A fiúval úgy érzem, nagyobb bajban vagyunk:D

J-betűvel kezdődik a vezetéknév, K-ra végződik

Bónusz kérdés: ha van valamilyen szabály vagy szokás, ami alapján nevet választottatok a gyermekeiteknek vagy majd szeretnétek, akkor nektek mi volt az?



2020. márc. 25. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

A vezetéknév ismerete nélkül elég nehéz. A K végződés miatt azonban én a K-val kezdődő neveket viszont azonnal kilőném. És mivel három szótagú a vezetéknév, tehát nem rövid én rövidebb, kétszótagos nevekre voksolnék.

Szóval, lányok:

Anna, Bella, Dóra, Emma, Hanna, Lilla, Sára

Fiúk:

Ábel, Ákos, Bálint, Csanád, Csongor, Hunor, Zoltán, Zsombor

2020. márc. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! a vezetéknév tényleg nagyon ritka, ezért nem szeretném kiírni.

Az Ábelt viszont ki kell zárnom, ha nem akarom, hogy szegény gyerek "Kábel" legyen :D

2020. márc. 26. 00:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nora, Hela

Marcell, Viktor


A mi szempontjaink: kulfoldon is legyen hasznalhato (nem Magyarorszagon elunk, de ha ott elnenk, ez akkor is fontos lenne), egyszeru, rovidebb, nem baj, ha gyakori, de sem a ritkasag, sem a gyakorisag nem volt igazan szempont, ne hivjanak igy testvert vagy nagyszulot a csaladban.

2020. márc. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

"K" betűvel kezdődő keresztneveket kilőném, Annát sem adnám (KAnna) és az Ábelt sem (Kábel)

Nehéz, a vezetéknév ismerete nélkül, de teljesen megértelek, páromnak is ritka vezetékneve van, én sem szívesen írnám ki.

Szerintem nem feltétlenül kell rövid nevet adnotok, ha hosszú vezetéknév és keresztnév szépen összecseng.

Most neveket szándékosan nem írok, nekem ahhoz ismerni kellene a vezetéknevet 😊

2020. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én talán a K-Cs kapcsolatot is megfontolnám, mert elég nyelvtörő tud lenni.

Inkább valami lágyabb kapcsolatot keresnék, pl L, B, M, Z betűkkel. De nyilván van más is még.


Nekem szempont, hogy kiejtésnél ne olvadjon össze a vezetéknév a keresztnévvel, és hogy lehetőleg ne a leggyakoribb nevek legyenek. Még nem jött össze a baba, de ezek nálunk szempontok. Sajnos pont az anno egyik kedvenc fiú nevünket lőttük ki ezzel. Amikor megtetszett, alig volt 1-2, most szinte minden második kisember ezt a nevet kapja.

2020. márc. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiú:

Erik

Márk

Imre

János

Alex

Soma

Noel

Pál

József

Lajos

Markó

Káta

Hunor

Béla

Barna

Áron

Bence

Csaba

Gyula

Ákos

Patrik

Kevin

Viktor

Ábel

Vince

Zsolt

Tibor


Lány:

Janka

Luca

Lili

Júlia

Emma

Dorka

Réka

Fanni

Kitti

Emese

Rebeka

Dóra

Laura

Anita

Panna

Hanna

Sára

Nóra

Petra

Kinga

Kíra

Vanda

Bianka

Zita

Enikő

Blanka

Dalma

Lilla

Jázmin

Adél

2020. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azért vigyáznék a magánhangzókkal kezdődő nevekkel, mert a K egy elég erős hang és könnyen összeolvad.

"Bónusz kérdés: ha van valamilyen szabály vagy szokás, ami alapján nevet választottatok a gyermekeiteknek vagy majd szeretnétek, akkor nektek mi volt az?"

Ami tetszik és passzol a vezetéknévhez. Mivel csak kevés név tetszik igazán, így hamar szűkült a kör. :))

2020. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dalma, Andrea

Péter, András

2020. márc. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szilvia, Zsófia, Maja, Tünde, Judit, Kata, Laura, Bettina, Piroska, Barbara, Boglárka, Adrienn, Adelina, Johanna, Edit, Ottília, Beatrix, Alexandra, Réka, Flóra, Szonja, Regina, Eszter

Máté, Kristóf, Dávid, András, Simon, Sámuel, János, Csaba, Marcell, Olivér, Barnabás, Sándor, Milán, Alex

2020. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lány:

Cecília, Lídia, Marina, Lorena, Loretta, Naomi, Miriam, Titanilla, Rozina, Regina

Fiú :

Barnabás, Tivadar, Domonkos, Eliot, Marián, Zsigmond

Szabály :

Nálam minden gyerek 4 betűs nevet kapott. :)

2020. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!