Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lestoppolni így egy nevet,...

Lestoppolni így egy nevet, nem bunkóság kicsit?

Figyelt kérdés

Nővérem szerelmes és teljesen el van vakulva. A már meglévő gyerek nagyrészt az apukánál van, az új pasija meg, igazából külföldön van csak látogatni jár haza hozzá (havi 1-2-szer). Hiába mondom neki, ez így nem kapcsolat, még együtt sem éltek, ő már gyereket akar és már próbálkoznak.


Én második terhességemet várom, még nem tudjuk milyen nemű lesz. De van egy kedvenc nevünk, amit egyértelműen esélyesnek tartunk.


Erre a nővérem kijelenti, ha lánya lesz ezt a nevet adják neki és nem érdekli, hogyha én is azt adom neki (nem kérdés volt, hanem sima kijelentés). De a nővérem még nem is terhes! Az egész kapcsolata egy kesze-kusza valami! Egyik héten szakítani akar, mert nem bírja a távkapcsolatot, másik héten már megy külföldre hozzá (a gyereke természetesen apukánál marad).


Rosszul esik, hogy a mi kedvenc nevünket akarja adni a majd egyszer megszülető gyerekének.


Igaz, nem fognak sokat találkozni a gyerekek, soha nem lesz igazi unokatestvéri kapcsolat, de azért valahol bánt, hogy ennyire elvakult a nővérem, hogy senkire és semmire nincs tekintettel, csak a saját éppen kitalált ötleteire.


De valószínűleg ezt a nevet kihúzzuk most a listáról, nem akarom az "idióta" nővéremhez kötni a nevet és amúgy sem akarok 2 ugyanolyan nevet ennyire közeli rokonságnál.


(az elhagyta a családját a pasi miatt + gyerekét apukához lepasszolta dolgot inkább ne ecseteljük, az egész család ki van akadva emiatt)



#névválasztás #lestoppolás
2014. nov. 17. 11:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Soha nem engedném meg, hogy egy hülye rokon hatással legyen a családomra, az életünkre. Nem érdekelne, hogy kitől és mikor akar gyereket, nem beszélgetnék vele arról, hogy hogyan fogja elnevezni, élnénk a saját életünket. Úgy nevezem el a gyerekem, ahogy nekem tetszik, akkor is,ha ő szül még 4 gyereket és mindet utánunk nevezi el. Felnőtt ember vagyok, külön élet, külön döntök és ha idegesít, legfeljebb megszakítom vele a kapcsolatot. Nem befolyásolnak mások, mert felnőttem és elzárkózom azoktól, akik negatív hatással vannak a nyugodt családi életünkre. Neked is ezt javaslom, hatékony!
2014. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
:D mi ez ovoda?lestoppolja a nevet.ha a tied kislany lesz nyugodtan add neki az a nevet.meg nem is terhes de mar megvan nekik a nev?es mi van ha neked lanyod neki meg fia lesz? tenyleg add a gyermekednek nyugodtan azt a nevet.meg mas amugy se nagyon tetszene neked.amugy melyik nev tetszik neked annyira? :)
2014. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Oké, a nővéred viselkedését most hagyjuk, más téma...

Ha Te már most kismama vagy (ő viszont nem), miért ne adhatnád a kedvenc neveteket a gyereknek? Már ha olyan nemű lesz egyáltalán...

Viszont ha már most zavar a nővéred reakciója és nem akarod még se azt a nevet, akkor ez már nem kérdés, keressetek másikat.

2014. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon gyerekes! A nővéred még nem is terhes, nem mindegy mit akar? Úgy is te szülsz hamarabb.
2014. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt a nevet adnám a gyerekemnek, amit szeretnék.

Hogy a testvérem utána mit csinál, az meg az ő dolga.

Engem az sem zavarna, ha a családban két ugyanolyan nevű gyerek lenne.

Egyébként már csak azért sem problémáznék rajta, mert nem is vár babát, és lehet, hogy nem is lesz már gyereke. Ha lesz, akkor is addigra már lehet, hogy nem is ez a név fog neki tetszeni. Szóval felesleges meg sem történt dolgok miatt veszekedni.

2014. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy jártunk, hogy régóta volt egy név ami tetszett, ha egyszer lányunk lenne. Senkinek nem mondtuk, a vőlegényemmel kettőnk között beszélgettük ezt mindig. Aztán tavaly megszült a másodunokatestvérem barátnője és ezt a nevet adták a lányuknak..Kicsit csalódott voltam, és akkor még tartottuk is a kapcsolatot, heti, 2 heti rendszerességgel, többször találkoztunk. De aztán azóta megszakadt a kapcsolat, így lehet, hogy visszadobjuk a nevet a lehetséges nevek közé. De ha ugyanolyan lenne a viszonyunk mint akkoriban, akkor biztosan nem adnám én is ezt a nevet.

Viszont a ti esetetekben simán adnám azt a nevet amit ti szépnek találtok, te szülsz előbb és ez nem óvoda. Majd ha a tesód is szül akkor átgondolja, hogy milyen nevet ad..amúgy meg a te gyereked lesz az idősebb, tehát ha fel is merülne valakiben, hogy "majmoljátok" egymást, akkor egyértelmű lesz, hogy tesód az aki nem tudott mást kitalálni.

2014. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nyugodtan add azt a nevet, amit kiválasztottatok. Lehet, hogyha találsz másik nevet, akkor meg az fog neki tetszeni. Szerintem mindenki látja milyen, főleg, ha képes a már meglévő gyerekről lemondani egy anya. Kicsit szánalmas. Légy erős, és lehet megbánnád, ha már rég el van tervezve. Beszéld meg a pároddal, de hallgassatok a szívetekre. :)
2014. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk ugyanez volt. Sógornő jelöltem kijelentette, hogy a Lilien név már foglalt, ők ezt 3 éve megbeszélték. Még mindig nem terhes.

Lilien a magzati korának 24. hetében meghalt. :(

Remélem van utána lelkiismeret furdalásuk.

MEgint babát várok, és csak akkor fogják megtudni, hogy hívják, ha megszületett.


Add neki azt a nevet, amit szeretnél!

2014. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
26%

Imádom hogy egyeseknek ekkora problémáik vannak... az én babámról a 18 hetes uh-n kiderült hogy fejlődési rendellenessége van (ajakhasadék, lehet szájpad is) és amikor ilyeneket olvasok akkor égnek áll a hajam és arra gondolok hogy bárcsak nekem is csak ennyi bajom lenne :/


Mi a francért ne adhatnád a gyerekednek ugyanazt a nevet? Tesódat nem zavarná ha a tiéteket is ugyanúgy fogják hívni szóval akkor ki is a hüje ebben a sztoriban? Vagy ez szerinted egy verseny hogy az nyeri el a nevet akinek hamar születik gyereke?

Őszintén kívánom hogy soha nagyobb bajod ne legyen az életben.

2014. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

9: Kinek legyen lelkiismeret furdalása???

Ugye nem gondolod komolyan, hogy azért halt meg a baba, mert ugyanazt a nevet választottátok?

2014. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!