Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti betartjátok, hogy hónapokig...

Ti betartjátok, hogy hónapokig nem találkoztok az 50-60 év körüli nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Ugye kijárási korlátozás, járvány, maradjotthon.

Elvileg hetek óta nem szerencsés találkozni másokkal, mint akikkel egy háztartásban élsz. És még csak a legelején vagyunk, nagy valószínűséggel ez még hónapokig fog tartani.

Másik oldalon viszont ott vannak a kicsi unokák, akiket így nem láthatnak a nagyszülők, akik korábban rendszeresen vigyáztak rájuk, sok volt a találkozás, imádják egymást. Meg persze a szülők is nagyon szívesen találkoznának a saját szüleikkel és fordítva.

A bizonytalanság a legrosszabb. Ha azt mondják, ez az egész 1 hónapig fog tartani, akkor azt mondom oké, kibírjuk simán, majd találkozunk egy hónap múlva. De még ha 2 hónap, akkor is oké.

De így, hogy tök bizonytalan az egész? Most azt mondják, talán júniusban fog tetőzni, de utána is még sok idő, mire lecseng. Most akkor fél évig, több mint fél évig ne találkozzunk a szüleinkkel? Ők ne lássák az unokákat? Nekem ez nagyon sok időnek tűnik. A kisfiam 1 éves, most fejlődik rohamléptekben, járni kezd, beszélni kezd, nyílik az értelme, de hónapok alatt simán elfelejtené a nagyszüleit, akiknek már a gondolatra is megszakad a szívük. :( A nagyobbik 3 éves, imádja a mamáékat, hiányoznak neki már most. Ha valamikor megyünk a következő fél évben, lehet hogy még most lenne érdemes, amíg még nincs annyi fertőzött, így a legkisebb kockázata annak, hogy megfertőzzük őket...


A nagyszülők mind 50 és 60 év közöttiek, dolgoznak, aktívak, nem tudunk betegségeikről.


Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?


2020. márc. 28. 18:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
93%
9-es, esetleg lerakják nekik az ajtóba. Más, mint gyerekestől odacsődülni. Mi senkit nem látogatunk most, hozzánk se jön senki, pedig olyan helyen élünk, ahol alig van beteg.
2020. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk 50-es, fiatal nagyszülők vannak. Anyukámékkal még 1 hónapig közös az udvar, aztán költözünk, de így mindenképpen találkozunk így is. A munkájuk miatt ők amúgy is nagyobb veszélyforrások, mint mi, akik nem járunk el. A férjem az apjával együtt dolgozik (após is 50-es amúgy), innentől kezdve meg tök fölösleges lenne velük nem érintkezni, a melóban úgyis átadnák egymásnak. Viszont a 70-80 fölötti dédikhez tényleg nem megyünk most emiatt.
2020. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
8as vagyok. Anyukám maga oldja meg a vásárlást, másik városban lakunk. Hord maszkot és siet.
2020. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
36%

Mi találkozunk. A legidősebb nagyszülő is 53 éves. Mindenki dolgozik, anyukámék egészségügyben. Édesanyámnak tegnap telt le a karantén, tegnap már dolgozott, hívott is már reggel, hogy szeretnének jönni délután. Bár mi jól ismerjük egymás álláspontját, nem gondoljuk, hogy ki fog halni az emberiség. És mivel eü dolgozó, radiológián van, el szokta mondani mennyi beteg van, ez a környék eléggé meg van pakolva covid betegekkel. Mint írtam mivel radiológián van, látott már pár tüdőgyulladást röntgenen, ő egyáltalán nem fél. Csak a 2 hetes karantént nem kívánja megint.


Ja, mindenki makk egészséges. Egyedül apósomnál van reflux, hála az égnek nagyobb bajuk nincs egyikőjüknek sem.

Nagymamámhoz nem megyünk egyáltalán. A férjem nagymamájához sem, de még anyósom sem megy hozzájuk. Ők ketten vannak 70 év felett.

2020. márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
69%
Az egészséges és fiatal embereknek sem lenne szabad találkozgatni szórakozásból, mert terjesztik a vírust és ezzel megölnek másokat. Egyébként meg az sem kizárt, hogy fiatal, vagy akár gyerek belehal.
2020. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként igen, ilyen tempóval biztosan nem fog június előtt tetőzni, jópár hónapról van még szó.
2020. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Betartjuk. Soha nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha csak az esélye is meglenne, hogy én vittem oda a vírust.

A tesóm még otthon lakik, tehát vásárlás megoldva. Ha nem így lenne, leraknánk az ajtóban.

Én már azon a héten "eltiltottam magunkat" tőlük, mikor még jártak a gyerekek suliba. (Tehát 3 hete.)

2020. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Én bevásrárolok anyósomnak, lerakom, aztán jövök is el. Mindent áttöröl fertőtlenítő kendővel. A gyerekekkel nem megyünk oda. Inkább most ne találkozzanak két hónapig, minthogy utána soha.
2020. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Betartjuk, mert nagyon féllek, hogy elveszítem őket. Meg azért magunkat is féltem, egyedülálló anyaként homeoffice-os munkááértremegéssel egy-két hét láz sem hiányzik. Meg az se, hogy beomlik az egészségügy és majd mittudomén nem tudják ellátni a gyereket, ha megint lefejeli az üvegszekrényt :) Minden nap beszélünk, pár naponta skypolunk.
2020. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, azért még sokan nem értik, hogy attól, hogy valaki 60 alatt van, még ugyanúgy elkaphatja és terjesztheti a vírust. Elviszik egyik városból a másikba, egyik városrészből a másikba. Sajnos vannak rokonaim Olaszországban, 1,5 hónapja még ők is ilyen lazán kezelték. Most meg 10 ezer halott van. Miért nem lehet pár hétig otthon maradni?
2020. márc. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!