Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vendéglátós feleségek/anyukák....

Vendéglátós feleségek/anyukák. Ti mindig megvárjátok a férjeteket, vagy néha napokig nem találkoztok?

Figyelt kérdés

Fiunk bölcsis én már újra dolgozom. Új szakmában, H-P 8 órában. Férjem maradt szakács, így Ugye amikor dolgozik, akkor 10-23-ig.

Ha én megvárom, és ő reggel kel velünk, akkor nem sokat alszunk. Kb 5-6 órát. Ha nem várom meg és nem kel fel hozzánk reggel, akkor akár 3 napig is nem találkozunk, csak alva látjuk egymást.

Mi régen is mindig megvártuk egymást, de akkor még én is így dolgoztam, és havi 4 napnál több közös szabadnap jutott. És senki nem ébresztett 7-kor, mint most.


Nálatok ez hogy van? Nem alszotok, vagy nem találkoztok?


2016. jan. 28. 22:41
 1/4 Mezeine ***** válasza:
Hát nem könnyű ügy. Majd csak nő a csemete és akkor könnyebb lesz minden. Sajnos a vendéglátásban élők gyerek nélkül sem nagyon találkoznak. Így meg még nehezebb. A beosztásotokat próbáljátok változtatni ha lehet. Ha nem akkor meg aludjatok. Ha ki merültök azzal nem lesz jobb senkinek. Esetleg nagymama vigyázhatna néha a picire és akkor több idő jut nektek. Vagy könnyebb. Nekem sincs jobb ötletem . Ez ilyen élet sajnos
2016. jan. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha nő, akkor sem könnyebb. Ovi/ suli ugyanolyan, mint a bölcsi.

Munkaidőn nem tudunk változtatni. Pont ez a baj, hogy más téren dolgozunk jelenleg.

Gyerek előtt találkoztunk elég sokat, mert sok közös szabadnapunk volt. Most meg sok felváltva.

Egy mama/papa van, ők 130 km-re. Szokott náluk lenni a fiunk 1-1 hetet, akkor kipihenjük magunkat, és feltöltődünk. De a mindennapi életben nem tudnak részt venni.


Ha alszunk, akkor napokig nem beszélünk, csak Messengeren. Azért az sem jó.


Ezért kérdeztem hasonló anyukákat, hogy ők hogy csinálják?

2016. jan. 29. 22:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonlótan... Férjem 2 műszakban dolgozik, én csak 6 órában, de szintén kvázi 2 műszakban, mert kell vállalnom a munkahelyemen estét is, amikor 20-kor végzek. Én akkor tudok estét vállalni, amikor a férjem délelőttös, ha délutános, akkor meg ugye én délelőtt dolgozok, hogy tudjak menni a gyerekekért (4,5 éves a kicsi, 6 múlott a nagy). Magyarul szinte alig futunk össze hétvégente. Este vagy ő fekszik le korán, vagy én... Most ő már alszik, mert 4.30-kor kel, én még fenn vagyok, ilyenkor olvasgatok, intézem a dolgaimat, viszont én 20-ig dolgoztam ma. Sokszor üzeneteteket hagyunk egymásnak, hazafelé felhívom egy pár mondatra. Ráadásul mindketten olyan helyen dolgozunk, ahol nem lehet napközben egymással beszélni, telefonálni, netezni.
2016. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, semmi segítségünk nincs a városban, nagyszülők messze.
2016. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!