Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti betartjátok, hogy hónapokig...

Ti betartjátok, hogy hónapokig nem találkoztok az 50-60 év körüli nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Ugye kijárási korlátozás, járvány, maradjotthon.

Elvileg hetek óta nem szerencsés találkozni másokkal, mint akikkel egy háztartásban élsz. És még csak a legelején vagyunk, nagy valószínűséggel ez még hónapokig fog tartani.

Másik oldalon viszont ott vannak a kicsi unokák, akiket így nem láthatnak a nagyszülők, akik korábban rendszeresen vigyáztak rájuk, sok volt a találkozás, imádják egymást. Meg persze a szülők is nagyon szívesen találkoznának a saját szüleikkel és fordítva.

A bizonytalanság a legrosszabb. Ha azt mondják, ez az egész 1 hónapig fog tartani, akkor azt mondom oké, kibírjuk simán, majd találkozunk egy hónap múlva. De még ha 2 hónap, akkor is oké.

De így, hogy tök bizonytalan az egész? Most azt mondják, talán júniusban fog tetőzni, de utána is még sok idő, mire lecseng. Most akkor fél évig, több mint fél évig ne találkozzunk a szüleinkkel? Ők ne lássák az unokákat? Nekem ez nagyon sok időnek tűnik. A kisfiam 1 éves, most fejlődik rohamléptekben, járni kezd, beszélni kezd, nyílik az értelme, de hónapok alatt simán elfelejtené a nagyszüleit, akiknek már a gondolatra is megszakad a szívük. :( A nagyobbik 3 éves, imádja a mamáékat, hiányoznak neki már most. Ha valamikor megyünk a következő fél évben, lehet hogy még most lenne érdemes, amíg még nincs annyi fertőzött, így a legkisebb kockázata annak, hogy megfertőzzük őket...


A nagyszülők mind 50 és 60 év közöttiek, dolgoznak, aktívak, nem tudunk betegségeikről.


Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?


2020. márc. 28. 18:20
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Muszály, mindkét szülőm kórházban dolgozik, nem merem kockáztatni őket sem és a gyerekemet sem :(
2020. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
73%

"Az 50-60 évesek nem idősek, és nekik még erős a szervezetük...!"


Ti még mindig nem értitek, hogy a vírus terjedését kell megakadályozni az otthonmaradással? Lehet, hogy nem halnak meg a szüleitek, de a vírust terjeszthetik tovább a saját környezetükben. És akkor még jövő ilyenkor sem élhetünk normális életet. Mi azért nem megyünk sehová és nem találkozunk senkivel, mert a férjem még eljár dolgozni. Lehet, hogy én és a lányom elkapjuk, de legalább nem adjuk át senkinek.

2020. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
96%

Mi nem látogatunk senkit. Messze is lakunk, alapból 3-4 havonta látták a nagyszülők a gyereket az elejétől fogva. Ettől még a gyerek emlékszik rájuk és szereti oket. Nem ettől függ. Ti is ki fogjátok bírni. Ha te nem drámazol rajta, a gyerek sem fog. Videó telefonáltok, a gyerek addig vesz benne részt, amíg kedve van. A semminél több.


A tesóm közel lakik a szüleinkhez, de ő sem megy. A mai világban már ki lehet bírni. Van mód a kommunikációra.

Szerintem ez most fontosabb. Az meg még fontosabb, hogy ne gondolkodjon mindenki úgy, hogy "csak egyszer, csak én, csak gyorsan, csak azért is". Akkor nincs értelme az egésznek.

2020. márc. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
96%
Kínában is akkor sikerült megállítani, amikor teljes kijárási tilalmat rendeltek el. Európa nem ilyen fegyelmezett, mert itt "egyéniségek" vannak, saját ötletekkel és azért van bajban.
2020. márc. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
93%

Az én édesanyám 85 éves, a nővérem orvos, 70km-r lakik tőle, én 200-ra. Minden nap beszélünk, beüzemeltük a skype-ot is, de nem látogatjuk meg.

Kedves szomszédai becsengettek hozzá, és felajánlották neki, hogy bevásárolnak, postára mennek helyette. Sőt, a skype-ot is a szomszéd fiatalember telepítette anyukám tabletjére.

2020. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező

Az említett korosztálY még aktív dolgozó emberekböl áll .a nyugdíjas nagyszülök az 65 év felettiek.rájuk kell vigyázni nagyon.

2020. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azon görcsölnöd, hogy mikor mehetsz, majd szólnak. Most is szóltak, hogy nem lehet találkozni a nem egy háztartásban élőkkel.
2020. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Betartjuk.

10-én szültem a 3. gyerekünket, szüleim és anyósomék a járvány miatt nem is látták a babát. Örülünk ha fél éves korában találkozhatunk. Felfoghatatlan, hogy ilyen helyzetbe kerültünk.

2020. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Betartjuk, főleg az ő érdekükben.

A férjem egészségügyben dolgozik(én is, csak most babázok). Bármikor hazahozhatja.

A szülők már veszélyeztetett korosztály. Ráadásul a tesóm, aki velük él szívbeteg. Isten ments, hogy odavigyük esetleg. Ráadásnak ők gondozzák a nagy szüleimet, akik már 90 felett vannak.

Férjem oldaláról is veszélyeztetett korosztály, nagymamája 80 fölötti.

De van videó hát, azon láthatják "élőben". Persze a kicsit nem köti le. De mivel telefonon beszélünk, a kamerát át lehet váltani, így addig látják, ahogy sertelertél. Még küldünk mindig fotókat, videókat. Mindenki ki fogja bírni ezt az időszakot

2020. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!