Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor a babák már elég...

Amikor a babák már elég értelmesek lesznek, hogy ne tegyenek mindent tönkre, maszatoljanak össze, nálatok is lesz egy teljes lakásfelújítás?

Figyelt kérdés

Most néztem körbe a lakásban, és azt látom, hogy biza ahogy értelmes kisemberkévé cseperedik bizony rombol is a babám. Nem direkt, de azért mégis. Igencsak ráfér már most alig fél év után a lakásra egy kiadós festés...

Nálatok is ennyi maszattal, rommal jár a felnőtté válás? Vagy csak a fiam lesz építész?:D:D:D


2010. júl. 26. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk most kezdi abbahagyni, 19 hónapos. Eddig pár helyen megkezdte letépni a tapétát, az ágy mögé bedobált játékokat, akkor láttuk, hogy még egy száraz kiflivég is ott lapul...Néha a laminált padlóra kezdett firkálni színessel, de már régen nem csinálta. Már kezdi megérteni,hogy nem bántja a tapétát sem.
2010. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam a 26 hónapos lányom egyáltalán nem maszatol a falra a ceruzával, vettem neki egy rajztáblát és arra rácsíptetett papíron firkál. Egyszer próbáltam 1 évesen a csokit a falra kenni, de az is vétlenül volt, mert megbotlott és azzal a kezével támaszkodott meg hirtelen a fal mellett, hogy ne essen el. Elmagyaráztuk, hogy ez vételen volt, semmi baj, de a falat nem piszkoljuk be, mert akkor csúnya lesz és azóta se csinált ilyet!

Üdv egy 2 gyerekes anyuka.

2010. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is csak egy folt van a falon, kb. 3 évesen a zsros paéacsintás kezét odanyomta, azóta ott a tenyérlenyomata. Más semmi nincs, mert mindig mondtam neki, hogy rajzolni papírra kell, a falat nem fogdossuk, mert piszkos lesz. nem is próbálkozott.
2010. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk bizony lesz felújítás! Szintén kb fél évvel vagyunk festés után, hát ne tudd meg... Mi megvárjuk amíg három éves lesz, addig még biztosan lesz egy-s-más a falon, feltéve hogy egyáltalán áll még a ház... :D

Jól lehet a bútorok egy része sem éli túl az első 36 hónapot...

Kulccsal karcolta, zsíros-maszatos kézzel tapizta össze a falat, a szalagparkettán húzza-vonja a játékait, kisebb bútorokat, van ahol lekaparászta a makulatúrát, a kisautók lépten-nyomon nekiütköznek a friss festésnek, a lépcsőfeljárónak nekilökdösi a ruhaszárítót, onnan is jön le a festék, cipővel ugrál a bőrgarnitúrán, ráteszi a karfára a cumisüvegét, maszatos tányérját, gyilkolássza a díszpárnákat, kisautót tologat a dohányzóasztalon, szemeteslapáttal gyepálja a szőnyeget, jajjj! Persze megérti hogy nem szabad és jól lehet pár alkalom után nem csinálja többet, de addigra a lakásnak annyi. Illetve nagyon találékony, mindig kikombinál valami újat amit addig addig még nem látunk. Mindegy, az első infarktusok után már szkeptikus vagyok. A hegyi beszéden kívül úgysem tudok mást tenni. Anyuék mindig mondogatták hogy "egy gyerek, egy ház", hát nálunk ez szó szerint igaz :D

2010. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!