Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Szocpolt végleg eltörölték?...

A Szocpolt végleg eltörölték? Így sem jár? Vagy esetleg valami más? Lakásfelújítás. (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

2009. februárjában születtek meg az ikergyermekeim. Jelenleg is a szüleim házában élünk, egy portán 2 külön lakás van, de a miénk most már kezd nagyon kicsi lenni, így a 2 éves gyerekekkel együtt...

Annak idején nem vettük fel a szocpolt, se új, se használt lakást nem tudtunk volna venni, hitelt pedig nem akartunk - és ezután sem szeretnénk - felvenni. Úgy tudom 2009. októberétől szüntették meg a szocpol kifizetéseket.

Kérdésem, hogy van-e olyan lehetőség, hogy pl azt nézik, hogy mikortól vagyunk rá jogosultak - a gyerekek születési ideje még a beszüntetés előtti - , vagy valami más lehetőség van-e? Ja, hogy mire kellene a pénz? Bővíteni szeretnénk a lakást.. tehát használt lakást átalakítani, toldani 2 helyiséggel, ilyesmi.

Bár nagyon nem ástam még bele magam a témába a neten, de annyit már találtam, hogy a szocpol helyett egyfolytában a lakáshiteleket ajánlgatják, hogy milyen kedvező kamat meg stb. De hitelt nagyon-nagyon nem szeretnék.. :(

Kérem, aki tud segítsen, adjon tanácsot, hogy juthatnánk valamiféle támogatáshoz. Köszönöm előre is.

31/N


2011. ápr. 6. 23:29
 1/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Fundamenta Lakástakarékpénztár, 5 és 20e Ft közötti havi megtakarítást megtoldja az állam 30%-al és a 4. évben elkölthető bővítésre. Más nincs. Vagy a hitel vagy a megtakarítás, ma már senkiről sem gondoskodik az állam csak úgy.
2011. ápr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Valamennyi megtakarított pénzünk van, majd úgy csináljuk, hogy elég legyen, csak a legszükségesebb dolgokat alakítjuk át. Négy évet már sajnos nem tudunk várni az állam által adott 30%-ra. :( Rég tudom pedig hogy van ez a Fundamenta, jó lett volna előre gondolkodni, és tenni mindig be valamennyit. Na most már mindegy, késő bánat. Mindenesetre még egyszer köszönöm a választ!
2011. ápr. 7. 00:27
 3/4 anonim ***** válasza:
De nem ám sajnos.Kakilnak a fejére a családosoknak.Igy igaz vagy hitel,vagy gyüjtögetés.
2011. ápr. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
előre gondoskodni sohasem késő, akkor pont most kell elindítani egyet, hogy a következő felújítást már meg lehessen oldani.
2011. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!