Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lakásfelújítás mennyibe kerül?

Lakásfelújítás mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy ilyen lakást:

[link]


Ilyenné felújítani:

[link]


Mekkora összeg lenne?

Most csak a lakás állapotát nézzétek, legyen mondjuk 35m2.


Köszönöm!


2011. júl. 3. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1-1.5 millából már ki lehet hozni. Ha saját kezűleg csinálod, akkor olcsóbban is.
2011. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
95%

Ha az ablakokat, ajtókat és a bútorokat is ki akarod cserélni, akkor azokkal együtt olyan 5 millió.


Ha bútorok nélkül nézem (mert mondjuk az ágytól a mosogépig minden már adott), akkor 2-3 millió.


De ez attól is függ, hogy egy lakásfelújítással foglalkozó céggel csináltatod-e meg. Úgy többe kerül, de nélkülük RENGETEG stresszel és utánajárással és alkudozással és IDŐVEL fog járni.

2011. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
91%
Az elsőnek üzenem, hogy egy ajtó ára kb. fél milla.
2011. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

szóval nem nagyon éri meg lepusztult lakást venni...

köszi a válaszokat!

2011. júl. 3. 14:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2-3 millióval olcsóbban tudod megvenni a lakást, akkor megéri, hiszen a saját ízlésed és igényeid alapján újíthatod fel. Viszont nem mindenki szereti a felújítással járó felfordulást és erőfeszítéseket. Ezt neked kell eldönteni. Felújítottban nem biztos, hogy találsz a saját stílusodban megfelelő lakást. Én imádom a ronda, ocsmány dolgokat megszépíteni. Örömmel tölt el, ha látom a nálunk látogatóknál a leesett állakat. :)
2011. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Nekünk 7 millió ft volt a lakásunk felújítása és mi rosszabból csináltuk mint amiből te szeretnéd, és hozzáteszem mi 110nm-es lakást újítottunk fel. A felújításban benne volt az összes vezeték az új parketta, a falfestés, víz, gáz(cirkó),beépített konyhabútor stb..minden. Ebből lett egy duplakomfortos gyönyörű lakás.
2011. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én azért írtam ezt az összeget, mert most újítunk fel és kb. ennyiből fog kijönni. De tény, hogy saját kezűleg csinálunk mindent, 38 nm-en a festés kb. 10-12e, a padlóburkolás 40e, a villanyszerelés max. 3e. Fürdőszoba 200e, konyhaszekrény 30e (egy alsó, egy felső és egy tűzhely fölé való), konyhacsempe 10e, ablakcsere kb. 500e (ha megnyerjük az állami támogatást, akkor csak 250e), bejárati ajtó 150e, de azt lehet, hogy nem cseréljük ki. Ez eddig 800-900e.

Erre még rájön a fűtésszerelés, ha oda jutunk, de az sem lesz több 150e-nél. A lakásunk 38 nm. Mit hagytam ki?

Természetesen mint írtam, magunk csináljuk, kivéve a fürdőt, meg majd az ablakokat, fűtést. Valamint viszonylag olcsóbb anyagokkal dolgozunk. De ami eddig kész van, ott nem érzem, hogy nagy különbség lenne. Lehet, hogy nem tart húsz évig, de gyereket már úgysem itt fogunk nevelni. És mivel a kérdező 35 nm-t írt, feltételezem, neki is csak első lakásnak kéne.

Fél millás bejárati ajtót még nem is láttam. Ahol néztem biztonsági ajtókat, azok 100 ezer körül mozognak, viszont nagyon jó, 30-50%-os akciókat lehet kifogni, ha veszünk, biztosan megpróbálunk kihasználni egy ilyet.


Ha a kérdező festőt, burkolót és villanyszerelőt hív, akkor az megdobja a költségeket, de nem hinném, hogy több mint fél millióval. Ekkora lakást 100-150ért festenek ki, ezt tudom, a burkoló is négyzetméterárban dolgozik, de az sem több 1-2 ezernél per négyzetméter. Kis lakásnál nem olyan sok.

Szerintem nem becsültem nagyon alul a költségeket, bár tény, hogy mindenből lehet kapni tízszer annyiba kerülőt is. Valamint hogy erre rájönnek még a bútorok, de a kérdés a felújításról szólt csak.

2011. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezt én is így gondoltam, hogy klassz lehet kialakítani a saját ízlésednek megfelelőt, megtervezgetni, kiválasztani az anyagokat, stb. Én élvezném. Csak rengeteg munka is.

Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 3. 22:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon jó csinálni :) Mondjuk néhányszor már kiakadtam, és a páromtól is hallottam cifra káromkodásokat, mikor ötödszörre sikerült bekötnie az egyik konnektort. Viszont egy csomó olyan helyzet állt elő, amit később lehet majd mesélni a gyerekeknek. Például amikor egy barátnőm itt volt és főzött, amíg festettünk, gyönyörű rántott cukkinit csinált, de olyan sós lett, hogy nem lehetett megenni, mi meg csak néztünk egymásra a párommal, hogy mit mondjunk. "Háát, kicsit sós lett", ekkor a barátnőm megkóstolta és azzal a lendülettel végigköpte a szobán. Vagy amikor az első szoba után bort bontottunk és lezuhant az üveg, két helyiséget áztatott el a vörösbor, de a frissen festettet pont nem. Vagy amikor kiderült, hogy a százkilós nagy kanapé nem fér be a liftbe (az ötödiken lakunk) - kábé minden lakó megtudta, hogy költözünk, lenn kapásból álltak öten és összevitatkoztak, hogy fel bírják-e hozni a páromék az ötödikre. Fel bírták, de nem kicsit voltak idegesek. De az sem volt semmi, amit az öcsém levágott, amikor egyhuzamban tizenöt csempeboltot végigjárt velem, teljesen kiborult, én meg nevettem rajta a nyílt utcán.

Ezek jó sztorik, örülök hogy átéljük őket. Viszont tény, hogy rengeteg időt elvesznek. De ha az ember szerez segítségnek néhány barátot, akkor jó buli :)

2011. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:))))
2011. júl. 4. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!