Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 15 hónapos körüli gyermeketek...

15 hónapos körüli gyermeketek mennyit eszik?

Figyelt kérdés

Nekünk pl az elmúlt 2 nap:


Reggeli: tejital, 180 ml

Tízórai: Vajas kifli

Ebéd: törtburgonya, grillezett csirkemellel

Uzsonna: 100 ml gyümölcspüré, 1 krémtúró, körte

Vacsora: fél bundáskenyér

Lefekvés előtt 180 ml tejital.


Reggeli: 180 ml tejital

Tízórai: egy nagy tál kb 250 gramm 3 gabonás+3 gyümölcsös Milumil tejpép

Ebéd: párolt zöldség, kuszkusz, marhahús

Uzsonna: 1 Dörmi, 1 db 100 ml-es gyümölcspüré

Vacsora: gyümölcsleves

Lefekvés előtt 180 ml tejital.


Nasizni nem nagyon szokott, max néha egy kis babakekszet vagy azt a kukoricapelyhet vagy mi, felénk krukió a becses neve :D


Szerintetek keveset eszik? Nem valami sok a súlya, 80 cm és 10900 gramm, 15 hónapos. De védőnő eddig mindig azt mondta, hogy rendben van.


Ti miket adtok az ekkora gyerkőcnek?


2020. ápr. 7. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon jó. Változatos is. Örülnék, ha az enyém ennyit enne. Mostanában alig tudok belediktálni pár falatot. Régebben jó evő volt.
2020. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos.

Reggeli:

- pl kenyér, felvágott v tojás, sajt, nyers zöldsèg, vagy néha mézes kenyér tejjel vagy tejbegriz cukor nélkül

- ebéd amit mi eszünk pl zöldséges spagetti vagy babfőzelèk vagy husi krumplival vagy barmi

- uzsonna gyümölcs szokott lenni, 1-2 szem gyerek háztartási keksszel vagy joghurtba turmizolva

- vacsi: ha reggel vmi édes-tejes volt, akkor most jön a zöldséges (hogy husi van hozzá vagy csak sajt esetleg tejföl az függ az ebédtől is, vagy most jön a tejbegriz, vagy ha az ebédhez nekünk leves is volt, akkor az, vagy nèha üveges bébiétel.


Alváshoz és éjjel szopizik még, de az nem igazán mennyiség már.


Nagy súllyal született, de 1 éves korára már 10kg volt, azóta is normàl az alakja, jó evő.

2020. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem nasizik? Dehogynem nasizik! Szerinted a Dörmi, krémtúró pl mi? :D

Ezek nasik. Akkor is, ha uzsonnára kínálod.

Egyáltalán nem vékony, teljesen átlagos súlyú és elég jó mennyiséget eszik. Nem nagyon sokat, de egyáltalán nem keveset.

2020. ápr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok. Szerintem is amúgy a gyümölcs +dörmi az nem ideális együtt. A gyümölcs nagyon egészséges a rostok, vitaminok miatt, de sok is benne a cukor. Önmagában pont elég édességként (én a savasabbak mellé pl narancs, kivi, szoktam adni 1-2 szem olyan pici kekszet). Illetve vsz a tejital is elég cukros, illetve vmi édesítés tuti van benne.

Az 1. Nap amit írtál, tökjó, a 2. Nekem sok együtt (dörmi, gyümipép, gyümileves, tejpép, tejital).


Amúgy sima tejtermékeket nem fogyasztja szívesen?

2020. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

14,5 hós.

Reggeli: szendvics májkrémmel, vagy sajttal, vagy lekvárral, virsli, vagy amit épp kitalálok.

Tízórai: banán vagy püré vagy vmi gyümi.

Ebéd: amit mi is eszünk, ma rakott krumpli volt, tegnap göngyölt csirke kukoricás rizzsel, de mindent megeszik, főzeleket, spenotot tésztát, amit épp főzök.

Uzsi: változó, vagy sajtokat eszik, vagy felvágottas kenyeret, vagy péksütit.

Vacsi: mindig joghurt.

Tejitalt keveset iszik a reggeli vagy uzsi mellé egy olyan 1-1,5 decit, így inkább több tejterméket adok neki.

Nasizni ritkán szokott tejszeletet, vagy kekszet.

Amúgy a te gyerkőcöd ia nasizik, a Dörmi és a krémtúró erősen nasi kategória.

2020. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó,ne aggódj! Nálunk pl. tegnap ez volt. Reggeli kb. 180 ml tápszer majd lopott a reggelinkből uborkát,sajtot,kenyeret tízórai tejszelet.Ebéd rizses hús uborkával majd lopott a mi ebédünkből sült krumplit meg ketchupot uzsonna barackbefőtt+ kevés alma vacsi tonhalkrémes kenyér paradicsommal. Szerintem teljesen átlagos evő bár sokszor nagyon kevés mennyiséget eszik ezekből. Nálunk is általában az uzsonna az édességes étkezés bár néha felcserélem a tízóraival de akkor az uzsonna gyümölcs.19 hónapos 85cm 11 kg
2020. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
3. Úgy értettem a nasizást, hogy 2 étkezés közt nem szokott enni, csak nagyon ritkán.
2020. ápr. 7. 12:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy 2 kg-al született, és kb születése óta stresszel a gyerekorvos, hogy hízhatna többet is.. De mivel egész nap kb fut, jön megy, 3-4 percnél többet nem tud egy helyben lenni, így szerintem nem is fog gyorsabban hízni ennél..
2020. ápr. 7. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rengeteget eszik, legalábbis ahol írtál adagokat is. A súlya sem kevés.
2020. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De miért is kellene ennél nagyobb ütemben híznia? :)

13 hónapos fiam 80 centi és 9,1 kg. Abszolút tökéletes.

Lányom ennyi idősen 78 cm és 9,5 kg volt, s konkrétan gurult. Mindketten 3,4 kilóval születtek 38 hétre.

Előre szólok, hogy a második évben már összesen fél kg is teljesen oké hízás.

Nem kisdisznók.

Egyébként szerintem is inkább sokat eszik illetve sok felesleges üres kalóriát. Ilyen nasikat lányom 2 éves kora körül kapott először. A kicsi meg még nem is látott ilyet. Reggeltől estig velünk eszik, azt amit mi.

Reggeli pl: almás-fahéjas zabkása vagy rántotta, szendvics

"tízórai" anyatej

ebéd: ma brokkoli kremleves volt, paprikás csirke tésztával

uzsonnára: sajtot, sonkát, kenyeret szokott valamilyen krémmel. Tegnap pl: avokádókrém volt rajta. Vagy házi májkrém.

vacsi: tápszer, éjjel: anyatej

2020. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!