Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektelenség érzése, normális?

Gyermektelenség érzése, normális?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz most erről írnom, megmondom őszintén , kicsit félek is erről írni, és még magamat sem értem.


Tudni kell rólam, hogy én sosem rajongtam a pici babákért,gyerekekért. Mindig is volt egy egyfajta távolságtartásom voltam velük szemben. Mivel nekem 2 nővérem van, én voltam a családban a legkisebb ,nyilván nekem nem jutott ki az a nővéri szereposztás, hogy babusgassam a tőlem kisebb gyerekeket.De szerintem ez nem indok arra amit érzek ezzel kapcsolatban Mindig is olyan érdekesen néztem azokat az embereket,akik egyből partnerre találnak egy gyerekkel. Bennem ez valamiért nincs meg.


De térjünk a tárgyra, 25 éves nő vagyok. Idén lesz az esküvőm , mondhatni egy kiegyensúlyozott kapcsolatban élek. Szeretjük egymást.

Még túl sem vagyunk az esküvőn de már mindenki a gyerekről beszél, anyósnál már minden találkozáskor feljön témában az unoka téma. Párom is azért mondogatja, hogy esküvő után baba projekt . Ilyenkor csak mosolygok egyet, de legbelül nem érzem még hogy készen állnék erre.

Egyszerűen frászt tudok kapni a boltokban a kisgyerekes anyukáktól, mikor rázendít a gyerek a hisztire. A gyomrom görcsbe rándul, a szemem forog egyet... és úgy érzem nem bírom ezt hallgatni... Nyilván ez még nem indok arra, hogy valaki ne szeressen gyereket. De azzal nyugtatom magam, hogy ez csak egy múló állapot , és majd benő a fejemlágya..

Lehet ezért megköveznek , de én jelenleg úgy érzem hogy nincs szükségem gyerekre. Félek is tőle, milyen anya lennék? Mi lesz ha nem tudom magamban bekapcsolni az anyaságot, és távolság tartó leszek a saját gyerekemmel is szemben ? Mi lesz ha nem bírom elviselni ha sír ?


De viszont vannak pillanatok , de tényleg kevés pillanatok, amikor belegondolok , és vágyok rá.

Magamat sem értem, és nem tudom hogy ez mennyire normális?


2020. ápr. 27. 12:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős sztori, annyi különbséggel, hogy én 27 éves nő vagyok.


Csak nem akar bekapcsolódni az a bizonyos gyerek iránti vágy. Bár én abból a szempontból más helyzetben vagyok, hogy párom 4 évvel fiatalabb nálam. Úgy érzem, hogy mégha én készen is állnék a gyermek áldásra, a párom még semmi képpen nem. Nálunk is úgy néz ki, hogy tavaly júniusban sikerült végre, valahára összeköltözni egy bájos kis garzonba (előtte anyósnál laktunk egy ideig, de amúgy nagyon szeretem őt, mivel egy rende, kedves asszony). Én még egyszerűen szeretnék vele kettesben lenni, kész, pont. Ráadásul ez egy pici (saját tulajdonú) garzon, elképzelni nem tudom, ha véletlen meggondolnánk magunkat, akkor hova rendeznénk be a gyerek sarkot?

Egy nagy szoba van, konyka, pici kis fürdő. Cicát szerettem volna, de beláttam, hogy méh egy cicányi szabad hely sincs.


Most karácsonykor volt nálunk a lánykérés (nekem valahogy minden később történik az életemben, de nem bánom). Esküvő a legoptimistább becslés szerint is 1,5 vagy 2 év múlva lenne (én speciel jövőre végzek az egyetemen, mivel az is 25 évesen jutott eszembe). Ne értsetek félre. Nekem így kerek az életem, a párommal, a kis szerelmi fészkünkben (de még friss szerelmesek se vagyunk, most nyáron lesz az ötödik évfordulónk, egyszerűen kiegyensúlyozott a kapcsolatunk).


Ha végig pörgetem a boldogságom forrásait, vakahogy a gyerek nem szerepel benne. De nem zárkózom el a témától, eltudom képzelni, hogy az abszolválás után, 1-2 én munkaviszony után feltámadna a vágy. Nyílván, ez függ a párom hozzáállásától is. Anyós már mondogatja az unokát... De megerőszakolni nem fogom magam és kiugrani a bőrömből, mert ő már unokázna. Ők alapból azt vallják, hogy "az élet értelme a gyerek..."

Anyukám nem szokott megjegyzésekez tenni (pedig ő idősebb is, mint anyósom). Egyelőre elfogadja, hogy ilyen lánya van (sőt, van két lány iker tesóm és még ők se szeretnének babát).


Fogadd el ezt az érzést, beszéld meg a pároddal és egyedül vele köss kompromisszumot. Más kedvéért nem érdemes gyereket vállalni.

2020. ápr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy, mikor tervezitek az esküvőt. Mondjuk egy év múlva, vagy majd, a távoli jövőben/ több év múlva? Az sem mindegy, hogy a párod olyan szinten beszél róla, hogy "majd egyszer, esküvő után", vagy olyan szinten, hogy 2021-ben esküvő, és utána baba?


28 évesen én még el sem tudtam volna képzelni magam gyerekkel. Azt se tudtam elképzelni, hogy bármikor is eljön az idő, amikor szeretnék. Aztán valahogyan átfordult bennem a dolog, teljesen magamtól, nem volt semmilyen külső hatás. Másfél év múlva már egyre többet járt a fejemben, 30 évesen pedig mindent meg is tettem érte.

Tehát, egy nő fejében 2 év alatt is sok minden megváltozhat. Én vagyok rá a példa. Az szerintem egyáltalán nem csoda, hogy 25 évesen nem rajongsz a gyerekekért.

2020. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Először is tisztázd magadban a dolgokat ,azután ülj le a pároddal és beszéld meg vele ,hogy mit érzel. Mond el neki ,hogy jelenleg nem akarsz gyermeket vállalni , lehet ez változik ,lehet nem.

Viszont ha nem érzed úgy ,hogy szeretnél gyermeket szülni , akkor ne tedd. Ne tedd tönkre az életed senki kedvéért sem , hisz csak ez az egy van ,éld le boldogan . Ha meg mégis szülnél , és nem rudnád megszeretni ,akkor már 2 élet ment tönkre.

Sok erőt kívánok !

Ha gondolod írj privátot.

2020. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!