Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek tévézett...

Van itt olyan akinek tévézett a gyereke már baba korától és normális gyerek lett belőle?

Figyelt kérdés
Nem ADHD-s ,figyelwmzavaros vagy semmi más baja nem lett?
2020. márc. 28. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Van, merthogy nem egész nap a tv előtt ült.

De attól is függ mekkora babára gondolsz és mennyi idő amíg nézi a tv-t.

2020. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem az én gyerekem, de ismerek egy nagyon jó képességű, kitűnő tanuló fiút, már egyetemre jár, amikor kicsi volt, folyton valami baba tévét nézett. Nem akarok reklámot csinálni a tévézésnek, én se nagyon hagyom, de ez a tapasztalatom. Lehet einstein lenne most a srác, ha babaként nem tévézik.
2020. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

3

Miért kell egyből hurrogni. Mi van ha nem ülteti be a gyereket, de mondjuk apuka hazamegy a munkából, bekapcsolja. A gyerek nézni fogja mert érdekli. Örülünk neki hogy te szuper anya vagy és még csak a ház közelében sincs tv.

2020. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kb tvn nőttem fel, mindent engedtek nézni, 3 évesen horrort(meg is maradt fóbiának a pókoktól), 10 évesen amerikai pite kategóriákat, hamar beszéltem, hamar jártam, kitűnő tanuló és könnyen kezelhető gyerek voltam. Gyerekem tvt se látott két éves koráig(nem volt a felújítás befejezése miatt) pörgős, máshogy fejlődő, nehéz eset.


Emlékszem voltak napok, mikor hetekig tv és számítógép ment csak, együtt nőttem ezekkel. A mai napig megvan, hogy az általánosban a felmérésen nem mertem beírni a napi 5-6 órát, hanem csak az átlagos 2-3at, amit a padtársamról lestem le.

2020. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
20 hónapos. Délelőtt van hogy semmi tv nincs,van hogy fél óra. Ebédkor mindig megy az is kb. fél óra. Délután van hogy semmi,van hogy 10-20 perc. Vacsikor fél óra tuti meg van. Lefekvés előtt is be van kapcsolva ez változó mennyi idő. Ez egy nagy általánosság,változó hogy mennyit megy a tv. Van hogy egész délután kint vagyunk akkor sem nézi vagy van hogy megy a mese de nem érdekli. Tehát max 2 órát nézi egész nap,de ez a max és sok kicsi részletben. Sajnos máshogy nem akart enni,nem bír a fenékén megülni. Rászoktattuk. Az esti rutin Apukája hibája de már mindegy. Régebben is nézett tv-t 1 éves kora körül de nem minden nap és sokkal kevesebbet.Remélem nem tettem benne nagy kárt. Nem kényelemből tettem de ez egy jó megoldásnak tünt az evési idő meghosszabbítására vagy az orrszívás utáni negnyugtatásra vagy ha nem tudtam befejezni a főzést stb.és akkor még nem is olvastam a tv káros hatásairól. Bűntudatom van de akkor sem tudom a tv-t teljesen kizárni mert az egyik az hogy az Apukája hülyeségnek tartja ezt azvegész " káros a gyerekre" dolgot mutathatok neki bármilyen tanulmányt másik hogy valóban úgy tünik élvezi a mesenézést és igenis néha jól jön ha eltudok mosogatni a nélkül hogy sírna a gyerek...
2020. márc. 28. 13:49
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk egész nap megy a tv és főleg a mesecsatornák de ez nem azt jelenti hogy a gyerekek nézik. Inkább a tabletet meg az okostelefont. 20 hónapos kisfiam és 3 éves kislányom van. Sokat nézik de ha játszok velük le is tudják tenni meg együtt is szoktak játszani. Ha nem lehet kimozdulni a lakásból akkor muszáj valamit csinálni ami leköti őket és eközben én nekem is könnyebb a házi munka meg főzés. Nyugisabb
2020. márc. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
A tévézéstől nem lesz egy gyerek figyelemzavaros.
2020. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De pont azt olvastam hogy úgy hat a tv meg társaik a gyerek fejlődő idegrendszerére ( a villódzó fények) hogy segít a figyelemzavar,hiperaktivitás,ADHD kialakulásában.De olyan nehéz kizárni ezeket. Nem telózók csak ha nem lát vagy alszik mert ha meglátja a kezemben már kéri,számítógép dettó,tv ha megy nézi,ha filmet néz az apja változó hogy nézi-e,én már nem is tv-zek( nem mintha mellette lenne időm) de ez a mai világban olyan nehéznek tűnik
2020. márc. 28. 14:11
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz a tv.től figyelemzavaros 1 gyerek sem, csak pluszban rásegít a tünetekre. Az én fiam ADHD.s aki ismeri tudja milyen tünetei vannak ennek a betegségnek. Iszonyatosan nehéz természet. Borzasztó amit kínlódok vele 1 éves kora óta. Minimális mesét nézett kicsiként. Mostmár ott tartok Hogy hagyom egész nap gépezni, de akkor nyugtom van legalább. 9 éves, és rengeteget veszekszem a hülye viselkedése miatt. Közben meg tudom, hogy nem tehet róla. Van még 2 kisebb fiam is, 7 éves az egyik, 1 a másik. Tök átlagos, ügyes gyerekek, negyed annyi baj nincs velük mint a naggyal.
2020. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én és a testvéreim. Babakorunktól néztük a Tom & Jerryt, anyukánk szerint az volt a kedvencünk. De nem egész nap hagytak minket a tévé előtt, csak meséket néztünk, meg esténként filmet (vagyis azt inkább szüleink, csak ott voltunk mi is a kiságyban). Semmi bajunk nem lett, nincs figyelemzavar se ADHD. Persze, akkoriban még nem ment ennyi erőszakos műsor a tévében, mint most.
2020. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!