Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem, gyűlölöm a legkiseb...

Úgy érzem, gyűlölöm a legkisebbem, szabadulnék tőle. Ez már sosem múlik el?

Figyelt kérdés

A párommal alapból mindig két gyereket terveztünk, a kisebb még 1 éves sem volt, amikor kiderült, hogy teherbe estem (védekeztünk!). Én nem akartam, a férjem nagyon. Ígérgetett mindent, hogy többet lesz itthon, segít mindenben stb. Pedig már két gyerekkel is voltak nehézségeim a koordináció terén, kellett a külső segítség úgy is. Végül az érzelmi zsarolás hatására beadtam a derekam... Azt kell mondjam, hogy hiba volt. Korábban volt két problémamentes, álomszerű terhességem és császárom, nem szenvedtem. Erre most a terhesség felétől feküdnöm kellett, emellé a problémás terhesség mellé jött egy pokoli szülésélmény is. Gondoltam sebaj, hazamegyünk és könnyebb lesz (a lányokkal imádtam már az első heteket is). Nem lett, csak rosszabb. A fiunk folyton sírt, sőt, a mai napig ilyen. Ha csak rá néz valaki, ordít. A szoptatás sem ment, ezért 3 hét után átálltunk tápszerre, ezért a férjem szívta a vérem, hogy miért nem erőltetem és próbálkozok, meg ő aztán nem fog ezért felkelni éjszaka, nehogy azt higgyem. A kicsi miatt a lányokra sem jutott annyi időm, amennyi jó lett volna, ők is szenvedtek és én is. A nagy a mai napig megkérdezi néha, hogy a kicsi meddig lesz itt?! Ezt szörnyű hallani... Főleg, mert nap, mint nap azon rágódom, hogy mennyire nem volt jó ötlet a 3. Tudom, szörnyű anya vagyok emiatt, elismerem. De ha lehetne, visszaforgatnám az időt oda, ahol meghoztuk ezt a döntést. Most, hogy nincs segítségem (a vírus miatt), még rosszabb és nehezebb. Néha ülök, nézem ezt a káoszt magam körül és azon gondolkozom, hogy fogom a két lányt és elmegyünk. Azt hittem, hogy az tenné tönkre a házasságomat, ha a férjem akarata ellenére elvetetem, de tévedtem. Az tette tönkre, hogy úgy szültem gyereket, hogy egyáltalán nem akartam. Ha csak meghallom, hogy gügyög, vagy sír, már gyomoridegem van, hogy újra kezdődik az ébrenlét, vajon most fog-e ordítani a semmi miatt, vagy éppen mi lesz.


Aki csak belém akar rúgni egyet, kérem szépen, ne tegye!


2020. máj. 2. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/124 anonim ***** válasza:
82%

Pszichológus, pszichiáter.

Mekkora a gyerek?

2020. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/124 anonim ***** válasza:
84%
Próbálj meg a babád szemével nézni egy kicsit a világot. Neki csak te vagy. Nem kérte, hogy világra jöjjön, semmiről nem tehet. Nálad jobban nem tudja senki, mire van szüksége. Azért sír, mert máshogy nem tudja kimutatni, hogy baja van. Lehet érzi a negatív energiát, amivel felé fordulsz.
2020. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/124 A kérdező kommentje:
6 hónapos. Rá lehet fogni, hogy szülés utáni depresszió, de már a terhesség alatt is voltak bennem ilyen érzések (nem ennyire durván). Akkor azt mondogattam, hogyha megszületik, és velünk lesz, majd jó lesz... Nem lett az.
2020. máj. 2. 11:06
 4/124 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sürgősen kérj orvosi segítséget, mert itt komoly gond van. A párodnak ezt eszre kellett volna vennie. Az időt nem tudod visszaforgatni, viszont tudsz segíteni ezen a helyzeten. Menj el orvoshoz és kérj segítséget!
2020. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/124 anonim ***** válasza:
87%

Ez elég tankönyvi szülés utáni depresszió. Keress szakembert.


Emellett le kell ülni a férjeddel, és új szabályokat lefektetni, mert a mostani nyilvánvalóan nem működik. Biztos vagyok benne, hogy szereted a harmadik gyereket, és nem hagynád csak úgy ott. És segítő szándékkal mondom, hogy a pici érzi benned a feszültséget, és azért "problémás". Ez nem jelenti azt, hogy a te hibád. Csak azt, hogy neked kell változtatni, mert ő nem fog, nem is tud.

2020. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/124 anonim ***** válasza:
23%
Pszichiáterhez kellene fordulni sürgősen! Hétfőtől elvileg már lesznek szakrendelések. Normális ember ilyeneket le se írna, úgyhogy te egyszerűen be vagy kattanva, remélem van olyan gyógyszer amivel helyre raknak. A kisfiút sajnálom csak, te voltál az aki nem tudott normálisan védekezni, majd a hülye döntések sorát is te hoztad meg, mégis őt hibáztatod.
2020. máj. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/124 anonim ***** válasza:
46%
Nem akarok beléd rúgni, esküszöm, de szörnyű ezt olvasni. Részedről és részéről is! Neki is rossz lehet ezt ne feledd! Változtatni csak te tudsz! A soraidat olvasva, azt érzem, hogy bár sok nehézségem van nekem is, mégis vállalnám a nevelését ha ismernénk egymást, mert ennél csak jobb lehetne neki is és neked is! :(
2020. máj. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/124 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg érzi a benned lévő feszültséget, elutasítást, ezért nyűgös mindig. A nagylányod sem véletlenül kérdezi hogy meddig lesz még veletek, érzi rajtad, hogy a kicsire te nem úgy tekintesz mint rájuk kettőjükre.
2020. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/124 anonim ***** válasza:
85%

Lehet depresszió, ami mindenképp elkapott volna.

De az alapvető ellenérzéseidnek sem tett jót a jelenlegi teljesen normálatlan bezárt helyzet, ez azt is megboríthatja, akinek semmi baja.

Mindenképpen segítségre van szükséged, így nem lehet élni.

Pszichiáter, komoly elbeszélgetés a férjeddel, hogy mit hajlandó legalább időlegesen átvenni, és social distancing ide vagy oda, nagymama, vagy fizetett bébisintér is kell nektek, mert szabadidőre van szükséged!

Drukkolok!

2020. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/124 anonim ***** válasza:
68%
Sürgősen keress fel egy szakrendelést.
2020. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!