Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anyagi körülmények...

Milyen anyagi körülmények közt érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Ha havonta fejenként 50e ezer megmarad az gondolom kevés.vagy nem?

2020. máj. 2. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha a fiatalok arra várnának, hogy minden meglegyen, és 100% biztonságos anyagi feltételek közé érkezzen a gyerek, akkor 40-50 éves koráig senki nem vállalna gyereket...


Természetesen NEM azt mondom, hogy puszta s...re kell vállalni, minél fiatalabban...


De ha van viszonylag biztos állásotok, és a lakásfeltételeitek is adottak (vagy kigazdálkodhatóak), akkor nem látom értelmét a tologatásnak...


Az élet bizonyos dolgokat hoz magával.... NEkem már a gyerekeim vannak ebben a korban. Annak idején mi sem rendelkeztünk nagy megtakarításokkal, igaz, lakásunk volt. De ahogy növekedtek a kiadások, valahogy mindig lett jobb állás, vagy mellékállás, plusz bevételi lehetőség...

2020. máj. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Mi után marad meg 50? Lakbér? Lakbér+rezsi? Lakbér+rezsi+kaja? Hitelek+kaja?
2020. máj. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1: milyen ebben a korban?
2020. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így kevés info.


Pl amíg dolgoztam,addig mindennap vettem az ebédet, az havi 35 ezer volt legalább.

Mióta itthon vagyok, nyilván ez nincs, de napi szinten főzök, igy ez plusz lett.


Neked mennyi a fizetésed? Lesz CSED, Gyed jogosultságod?


Mások az igények is. Van aki 1 milliót költ a babára, mert Adamo hinta, 40 ezres pihenőszék és 300 ezres Stokke Babakocsi kell.


Van, aki használtan vesz mindent, így kB 300 ezer az alap "babacsomag"


Most van megtakarításotok?


Nekunk pl a Gyed és a férjem fizuja egyutt az átlag kiadásunk, igy most nem tudunk félrerakni, de van kB 3 millió megtakarításunk, mert a CSED-em nagyon magas volt.


Szóval ez elég összetett dolog.

2020. máj. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Első válaszadónak maximálisan igazat adok.


Én teljesen középszínvonalúnak nevezhető életet élek, havi nettó 260e forintos fix bevétellel, a párom picit többet keres, de szintén nem beszélhetünk fél millióról se...


Mégis terhes vagyok, és 25 éves (tudom, nem ez a fő kérdés). Ha tovább várnék se lenne 2-3 év múlva 600 ezres nettóm, hát hova a francba várnék és mire...?


Édesanyáink annak idején ennek a felét se keresték meg,mégis tisztességgel felneveltek minket, 1-6 éves kisgyerekeknek meg nem luxusra van szükség, hanem szerető családra, játékra, közös élményekre, kirándulásokra. 6 év alatt meg rengeteg víz lefolyik a Dunán. Van aki újabb szakmát csinál, van aki előrébb lép, munkát vált, máris többet fog keresni. Személyes példa:én miközben várandós vagyok, csinálom a második diplomámat (mester), amivel pár százezerrel többet fogok tudni keresni évek múlva.


Szóval nem, nem kell kétségbeesni, vagy halogatni a babaprojektet csak azért, mert még nem vagy szó szoros értelemben dúsgazdag, hanwm "csak egy középszínvonalú".


Mindenki maga mérlegeljen, mi a prioritása.

2020. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

(1-es vagyok)


#4: nagyon jókat írtál! :)

Igen, manapság súlyos milliókat el lehet költeni babacuccokra... Stokke kocsi majd egymilláért, és hasonlók... Persze, akinek telik rá, felőlem tegye..


Ugyanakkor másodkézből töredék áron meg lehet venni szinte mindent...

2020. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok, fejenként marad minden kiadással együtt 50-50ezer
2020. máj. 2. 11:30
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ha van egy viszonylagos anyagi biztonság (értsd: lakhatás biztos, munkahely relatíve stabil, esetleg van egy minimális mozgástér a költőpénz esetében), akkor az már bőven elegendő a gyerekvállalásra. 30 évesen nem várnék egy ennél nagyobb stabilitásra, ha egyébként gyereket szeretnék, sajnos nőként azt is figyelembe kell venni, hogy a termékeny évek száma véges, és minél idősebb vagy, annál nehezebb a teherbeesés és utána a felépülés is (a többiről már ne is beszéljünk, ami utána jön). Szerintem ha marad 100 ezer forintotok minden költség után, abból egyrészt már valószínűleg van megtakarításotok is szűkösebb időkre/hirtelen kiadásokra, másrészt akkor a gyerek miatt érkező extra költségeket is tudjátok majd fedezni.

Jól mondják a többiek, egy gyerek költségei lehetnek egészen minimálisak is, és határ a csillagos ég is, persze, de mindent meg lehet oldani/be lehet szerezni alacsonyabb költségvetéssel is. Mire meg iskolába megy, és a különórákat, sporttevékenységet, osztálykirándulást, ilyesmit kell fizetni, addigra meg már ki tudja, milyen anyagi helyzetben lesztek, simán lehet addig fejlődni is, de az még messze van, azt a szintet felesleges megvárni szerintem.

2020. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk ez a "fejenként marad" leirva nekem elég furcsán hangzik.


Külön kasszán vagytok?

2020. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az jelenti a felelősségteljes gyerekvállalást, ha nem gyereken kell spórolni. És most nem a Stokke babakocsira gondolok, az ilyeneket meg lehet észszerűen oldani. De pl ne azért ne kapjon meg egy oltást vagy vigyem el magándokihoz (ha szükséges), mert nincs rá pénz.
2020. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!