Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen körülmények mellett,...

Ilyen körülmények mellett, mik illetnek meg engem? Milyen támogatásokat kaphatok? Érdemes-e a munkaügyi központba bejelentkeznem?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, kb egy hete tudom hogy terhes vagyok. Jelenleg nincs munkahelyem, nem is volt,2011-ben érettségiztem. Az OEP szerint december 15-ig él a TB biztosításom utána a NAV-nak kell fizetnem havi szinten.
2011. dec. 9. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen vetesd fel magad pályakezdő-álláskeresők nyilvántartásába. Van olyan lehetőség is, hogy alanyi jogon fizetik utánad a tb-t azt hiszem ha az egy főre eső összeg 30000 Ft alatt van. Kérdezz rá. Nekem az okmányirodában kellett intéznem. A várandósság alatt nem jár semmi, szülést követően a gyes és a családi pótlék. Ha neked kell fizetni, az azt hiszem 4200 Ft. szülés után(gyes alatt) ismét biztosított vagy.
2011. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dec. 15-től szülésig fizetned kell a tb-det, kivéve ha az önkormányzat átvállalja.


Szüléskor:

egyszeri anyasági segély: 64e Ft körüli összeg

gyes: havi br. 28500 Ft

családi pótlék: havi 12200 /13700 egyedülállóként/25900 ha tartós beteg a gyerek

A tb-det nem kell onnantól fizetned, de neked kell elintézned, nem automatikus.

A munkaügyi kp-ba fölöslegesen jelentkezel be, ellátást nem kaphatsz.

2011. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tb 5100 ft. Januártól valószínű változni fog.
2011. dec. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyit én még hozzátennék, hogy a mi városunkban úgy van, hogy ha kéred az önkormányzatot, hogy vállalják át helyetted a tb fizetését, akkor az is a feltételek között van, hogy regisztrált munkanélkülinek kell lenni, azt nem tudom, hogy időt szabnak- e hozzá. Ja és igen, megvan az is, hogy akkor adják csak meg ha az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az x összeget.
2011. dec. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A tanulmanyok munkaviszonynak szamit, igy kell hogy munkanelkuli segelyt kapjal. A palyakezdok munkaugyi kozpontja Raday u. 42-44. En is nemreg jelntkeztem be. Kerdezz ra a gyesre is, majd megadnak egy cimet es egy telefonszamot, hogy kihez forduljal informacioert. Most nincs itt a fejemben pontosan. Kapsz meg gyermekagyi segelyt is elmeletileg, valamennyivel szules elott. De a munkaugyi kozpontba mindenkeppen jelentkezz be. Egy tapasztalt vedono jo tanacsokkal lathat el.
2011. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ugyan ebben a cipőben jártam, mint a kérdező, de nem számít munkaviszonynak az iskolai évek. első voltam
2011. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Halo. Ha jol tudom, penteken szavaztak meg a szocpolt ujra. Ez a cikk ma jott ki: [link]
2011. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszolónak:


Abszolút távol áll tőlem a kötözködés, de muszáj kijavítanom néhány dolgot, amit írtál, mert nem fedi a valóságot.



A munkanélküli ellátás munkaviszonyhoz kötött ellátás. A suli NEM munkaviszony, az más kérdés, hogy egyes ellátásoknál beszámítják, mint biztosításban töltött időnek, de a munkanélküli ellátáshoz nem. Így mint pályakezdő, max. regisztráltatni tudja magát a kérdező, ellátást nem kaphat.



"Kapsz meg gyermekagyi segelyt is elmeletileg, valamennyivel szules elott."


Ha a terhességi-gyermekágyi segélyre gondolsz, akkor az biztosítási jogviszonyhoz kötött ellátás és járHAT szülés előtt. Egyik feltétele, hogy 365 biztosítotti nap kell - már itt bukik a történet a kérdező szempontjából.

Ha a gyes-re gondolsz, az csak szülés után jár. Semmilyen olyan ellátás nincs, amihez nem kell munkaviszony és szülés előtt adják.


"Egy tapasztalt vedono jo tanacsokkal lathat el."

Na, pont a védőnők, akik csak annyit tudnak, hogy keress rá a neten, hogy éppen hogyan van a szabályozás. Nekik nem feladatuk ezek ismerete, mint ahogyan a munkanélküli központok is csak a saját asztalukat tudják (ha tudják).

2011. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!