Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anyagi körülmények...

Milyen anyagi körülmények közt érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Ha havonta fejenként 50e ezer megmarad az gondolom kevés.vagy nem?

2020. máj. 2. 11:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
76%

Ez (szerintem) mindenkinél más. Olvastam itt, hogy nekik összvissz 20 ezerbe "került" a gyerek a születése előtt, mert csak egy kisszekrényt vettek a ruháinak és pelenkát. Amúgy meg köztük aludt a baba, az ágyon pelenkázott anyuka, ruhákat ajándékba kapták és végig hordozott, amit szintén kaptak. Így is megoldható.

Nekem fontos volt, hogy legyen szép babaszoba, a babadolgoknál azt néztem, hogy mi az, ami tetszik, nem azt, hogy mi olcsóbb. Egyetlen gyerek, úgy éreztem, hogy ezt a luxust megengedhetem magunknak.


Mi azt is fontosnak tartottuk, hogy sikerüljön elindítani az életben. Ez jelenti azt, hogy még gimiben legyen nyelvvizsgája, ami ma csak különórával lehetséges kb. Vizsgadíj szintén 30 valahány ezer. Jogosítvány ennek a többszöröse, szerintem azt is jó "letudni" 17-18 évesen. Utána esetleg egy autó, amit a sajátjának tudhat... Itt fontos a biztonság, nem egy ezeréves, már rohadó Suzukiban szeretném látni a lányomat. Utána jön a továbbtanulás, ha esetleg nem állami helyre szeretne menni, akkor a tandíj 250-300 ezer/félévtől indul a legtöbb helyen, és akkor még egy számla sem lett kifizetve, nem evett semmit, nem vett tankönyvet, jegyzetet, stb. Úgy voltunk vele, hogy mi nem 15-16 évre vállalunk gyereket, aztán meg tűnjön dolgozni, ha akar egy új cipőt magának. Persze tanulja meg a pénz értékét, és azt, hogy nem a fáról szedjük, de azt sosem akarnám, hogy rossz körülmények, lemondások között éljen. Legyen akár 3, akár 22 éves.


Szóval mi ezeket is figyelembe vettük, nem csak az első pár évre gondoltunk. Mert egy kisbabára bőven elég 100 ezer forint, de egy 17-18 évesre már neccesen (nekem anno 7 éve csak a különóráim kerültek 50 ezer forintba egy hónapban).

2020. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!