Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények között...

Milyen körülmények között érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Minimum mennyi félretett pénzre van ahoz szükség, hogy valaki gyereket merjen már vállalni?
2009. ápr. 28. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nekünk semmi félretett pénzünk nincsen de már nagyon szeretnék.
2009. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk sem volt semmi félretett pénzünk,most sincs, lányom 10 hós, de már várjuk a kistesót.

Ha arra vársz, hogy mikor lesz annyi pénzed, vagy mikor lesz olyan az alkalom, sosem lesz gyereked. BEle kell vágni, és majd kialakul.

Mi sokmindent-vagyis szinte mindent használtan vettünk, illetve sokmindent kaptunk a családtól. Azóta is sokat segítenek pelenkával, ruhával, ajándákkal, babaüléssel...és pénzel is.

Az biztos, hogy a kezdetekhez legalább 100.000 ft kell, és ez az alja mindennek. Aztán ha van tejed, akkor fél évig szinte csak pelus, popsitörlő és popsikrém, ami havi 10.000 ft. A pénz akkor kell, ha már jár, kell cipő, bébikomp, bicikli, fejlesztő játékok, fél évesen kezdődik, 8-10 hó között megint egy nagyobb ugrás. Mi most itt tartunk...A másodinak meg már megvan mindene, neki megint csak pelus kell.

2009. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nem tervezett baba, igen rossz anyagi helyzetben, de nem bánom. Viszont abban biztos vagyok, hogy ilyen körülmények között nem terveztem volna. A következőt akkor szülöm csak meg, illetve akkorra tervezem, ha jobbak lesznek a körülmények. Ami nekem fontos körülmény, az nem elsősorban a félretett pénz, hanem a következők:

megbízható partner, biztos munkahellyel, jó fizetéssel (nem kell, hogy kiemelkedően keressen, de ne is nagyon rosszul)

nekem is legyen munkahelyem, szintén hasonló keresettel

legyen saját lakás, az álom lenne, ha már ki is lenne fizetve, de elég, ha a törlesztőt különösebb gond nélkül tudjuk fizetni

jó lenne, ha autó is lenne, de ha az az egy nincs, az nem akkora gond


A félretett pénz nálam nem játszik, inkább ezek a szempontok befolyásolnak.

2009. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
en ugy gondolom, legalábbis a mi esetunkben, hogy valamiért mindig rosszkor lenne...a munkában is várnak még rám vizsgák, talán a doktorátus is...a férjemmel mindketten dolgoztunk, bérlakásban lakunk, auto van, egy kevéske pénz is, de szerettunk volna építkezni...Ha most arra sporolok, azért nem jo, ha megvannak a gyerkocok, akkor meg azért nehezebb, szoval bevállaltuk így és egyáltalán nem bánom!!! Az igaz, hogy úgy dontottem (túl jo fizum volt ahoz, hogy ne érezzuk meg a hiányát), hogy másfél év után visszamegyek dolgozni , még a kisteso elott, de nagyon orulok, hogy itt a fiunk:)
2009. ápr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

én havonta olyan 70-75 ezret keresek, átlagosan minden hónapban olyan 10-15 ezret tudok félretenni, hacsak nem jön közbe valami. (fogdoki, esküvő stb) kb két év alatt tuti össze tudnék gyüjteni olyan 150-200 ezer ft félretett pénzt.

Nos igen, maig terhes vagyok szinte semmi nem kell a gyereknek, ha megszületik, és van tejem akkor kaja nem kell még neki, csak pelus, krémek, kád, kiságy, babakocsi, de a legtöbb dolgot úgyis megkapjuk ajándékba, ruhát meg fog örökölni, és anya amugyis szeret kötni :)

én még szülőkkel élek, van külön szobám, de nem sok hely van itt, a párom meg tesójűval él albérletben.

van biztos melóm, elküldtek egyszer, de hamar vissza is vettek minket.

23 vagyok, de asszem el kell mennem dokihoz, mert hormonális zavaraim vannak, három havonta menzizek, és nem ártana gyógyszerrel vagy valahogyan kezelni, meg kivizsgálni előtte.

2009. júl. 5. 16:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően ha van hol fixen lakni, nem dohos, tiszta normális hely (ezt azért irom, mert mi ezért költöztünk el a szülőktől, ahol olcsóbb lett volna maradni), illetve van fix jövedelmetek, illetve még egy kicsi, amiből az első finansziroznivalókat ki tudjátok fizetni, akkor a többi megoldható. Persze később az iskola, egyebek drágábbak lesznek.
2009. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

mégis mennyi minimum félretett pénz szükséges mindehez? az iskoláig még van idő pénzt gyűjteni :)

ha havonta kb 10-20 ezret teszek félre, és olyan 70-80 ezret keresek (változó) akkor kb mennyi év múlva gyűlne össze annyi hogy érdemes legyen?

2009. júl. 21. 20:31
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani, hogy mennyi pénz kell induláshoz. Ez nem egy autó, amihez hitelt akarsz felvenni, de kell önrész. Összeírhatjátok viszont, hogy kitől, mire számíthattok pl. babakocsi, kiságy, pelenkázó, kiskád, kisruhák. A többit pedig szépen apránként megveszed abból a pénzből, amit úgyis erre tennél félre. Egyszer úgyis kell, (remélhetőleg minél hamarabb), és minden csak drágább lesz.
2009. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

babakocsit meg ruhákat örökölnénk az unokatesóméktól, a tesvéreméktől :) apa ismerőseitől lenne bőven cucc. Anya tud kötni horgolni, a lakás téma meg oylan, hogy fiatal házasoknak vannak olcsóbban lakások, három öt évre szólnak, a tapétázást apa meg párom meg tudja oldani, nálam is apám csinálta a tapétázást mindig, barkácsolásban is ügyes, ő egy ezermester. Van saját lakás, mármint szüleim lakásában lakom, de kicsi lenne babának is, páromnak is úgy hogy tesóm meg szüleim itt vannak. Párom albérletben van, de anyukája régi lakása az ő nevén van, igaz messze van, de ha eladják abból jönne valami. Mivel az ő szülei elváltak, a férfi meg más nővel máshol él, ő nem tart igényt arra a házra.

Anyáék sem ovltak jó móduak, igaz akkor más világ volt, de három gyereket szépen felneveltek :)

2009. júl. 21. 21:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk semmi félretett pénzünk sem volt, sőt autóhitel, meg lakáshitel is van. viszont biztos munkahelyről jöttem el, igy gyedet kapok, ami nem mindegy. Egy gyerek nem olcsó mulatság, akkor jön rá az ember, amikor benne van. Okosan kell megoldani.

Nekem van egy fiam az első házasságomból, a férjemnek is van, és a közöset nagy "gondolkodás" árán vállaltuk. Aztán mikor 6 hónapos volt a pici, terhes lettem véletlenül, de azt már nem tudtuk vállalni.

Szerintem a családalapitáshoz az kell: biztos partner, és biztos munkahely. A többi megoldható.

2009. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!