Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért támadják azt a leendő...

Miért támadják azt a leendő anyukát aki?

Figyelt kérdés
Pl nem akar természetes szülést, nem akar gátmetszést.. nem akar szoptatni sem..
2020. máj. 4. 21:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
59%

8 természetesen szültem mégis majdnem elvereztem. Miután 48 órát szenvedtem. A gyerek is majdnem ráment a szent természetes szülésre. Miért akarna ezt bárki?! (Latod, nem minden fekete-fehér)

9 nem szoptatok. Mert nem. Fejtem anyatejet hogy kapjon a gyerekem, de a világ minden kincséért sem szoptattam volna. Mert nem. Nekem ez teljesen idegen gondolat és érzés. Teljesen jó a kapcsolatom a babammal. 3 hónapos és imád engem ezt már idegenek is megjegyezték, hogy “szerelmes” anyába. Egy hónapja atalussza az ejjelt. Köszöni szépen kiegyensúlyozott és boldog a mellem nélkül is. Egyáltalán nem sír. Általában csak gagyog. Akkor is mikor felébred reggel. Nem sírva hiv minket. Gagyog. Engedjétek el már a hülye sztereotípiákat. Régen rossz lenne ha egy gyerek csak az anyja melle miatt kötődne az anyjához. Jezusom. Ezek a baromságok vajon mikor kopnak ki?! 🤔 attól hogy nem lógatom a mellem minden nyikkanasra a szájába, ugyanúgy játszom vele, ölelhettem, összebujunk. Az, hogy valaki tapszert ad a gyereknek vagy lefejt anyatejet nem azt jelenti hogy a sarokban parkoltatja és néha hozzávág egy cumisuveget. 🤦🏼‍♂️

Azzal egyet értek, aki azt írta, hogy ez megúszás. A szoptatás tényleg akkora szívás, hogy aki lemond róla, az rengeteget nyer. Kivétel ez alól akinek dől a tej és könnyen szoptat és a gyereke se akar folyton mellen lógni. Talán az a legjobb forgatókönyv. De ez keveseknek adatik meg.

2020. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%
11 a minimum 20 éves kutatások egyike sem mutatott ki igazán releváns különbséget. Tehát az előnyei valójában igenis rövid távon tapasztalhatóak inkább.
2020. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%
Utána néztem, elhiheted, nem találtam értelmes kutatást, ami annyira meggyőzött volna, hogy hat ezt nem lehet kihagyni... Engem egyszer sem műtöttek, ezt megúsztam. De mint ahogy a természetes szulesbe sem vérzik el mindenki úgy a császárban sem. Mind a két szules sülhet el nagyon rosszul, ezen az alapon nem lehet az egyiket pártolni a másikkal szemben. Szoval a császárt en aztan nem tartom meguszasnak egyáltalán. Épp ezért ha valaki erre vágyik, miért ítélném el?! Erről szólt az eredeti kérdés. Szüljön mindenki ahogy akar, vagy ahogy alakul. És eltessen mindenki ahogy akar vagy ahogy tud. Alapvetően senkinek semmi köze hozzá. Ezért az elítélés számomra több mint fura.
2020. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
79%

Mert mindenki szeret más dolgával foglalkozni a sajátja helyett vagy én nem tudom. Engem kicsit sem érdekelt, hogy a környezetemben ki hogyan szült, szoptatott-e vagy sem stb stb. Ez mind-mind magánügy. Nem tartom rossz anyának azt, aki császárral szül és/vagy nem szoptat. Nem ettől lesz valaki rossz anya, mint ahogy nem lesz automatikusan jó anya az, aki hüvelyi úton szül és szoptat. Ezek nincsenek egymással összefüggésben, lehet jó anya egyik és másik is, ahogy rossz is.

Én pl nem szoptattam, mert a hideg rázott tőle. Iszonyatosan idegen volt maga a gondolat is, számomra a mell kizárólag a nemiséghez kötődik, ráadásul alapból is elégedetlen voltam/vagyok vele, azt is utálom, ha a férjem birizgálja. Szóval tudatosan nem szoptattam és nem, nem vagyok szaranya ettől! Semmivel nem betegesebb a lányom a szoptatott társainál, tökéletes a kapcsolatunk, soha nem volt gond a kötődéssel, ugyanúgy összebújtunk, mivel nem csak szoptatásnál lehet, ugyanúgy simiztem, ölelgettem, játszottam vele stb. Semmivel nem lett kevesebb a tápszer miatt, de persze néhány nagy okos így is szerette volna jobban tudni, hogy nekem mit kéne csinálnom és ezerrel jósolgatták hogy majd meglátom, hogy milyen szar immunrendszere lesz és nem fog kötődni és beteg lesz és blablabla, aztán amikor egyik jóslat sem jött be, mindenki szépen visszavett.

Nem értem amúgy hogy jön bárki ahhoz, hogy beleszóljon meg firtassa azt, hogy ki hogyan eteti a saját gyerekét.. Semmivel nem lesz hátrányosabb helyzetű egy gyerek, csak azért mert szoptatták, nem egy tanulmány igazolta már be, hogy konkrétan semmi különbség nincs a későbbiekben semmilyen téren (lasd: nem okosabbak, nem egészségesebbek, nem fordul elő nagyobb arányban X betegség) azok a gyerekek között, akik szoptatva voltak és azok között, akik nem. Mégis minden szarnak el van hordva az, aki bizonyos okok miatt nem szoptat.🤷🏻‍♀️

2020. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
77%

Mert mindenkinek csak az önigazolás kell. Sajnos a gyereknevelés nem olyan, mint a meló, hogy a főnök havonta leültet és megveregeti a vállad, hogy jó irányba haladsz, vagy leszúr, ha nem.


Szóval a szoptatás párti anyuka nekiesik annak, aki nem akar szoptatni, mondván hogy az anyatej a legjobb, és a kötődés és a többi. Aztán páran, akik akartak, de nem tudtak szoptatni, nekiesnek, hogy ne mondja már, hogy az anyatej csodaszer, mert nem. Meg jön 30 anya, akinek az anyatejes babája folyton beteg, a barátnője tápszeres babája meg soha. Meg jön az, aki szerint minek gyerek annak, aki még szülni se akar. Aztán kontrázik az, akinek a császár megmentette az életét.


Másszatok ki egymás vaginájából, legyetek magabiztosak, sokkal nyugodtabb életetek lesz.

2020. máj. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%

Mert a nagy átlagtól eltér. Minden iylet támadnak. Ha azt írtad volna, hogy otthon akar szülni, mindenáron gatmetszes nélkül és 6 éves koráig akar szoptatni, akkor az lenne a baj.

De a megoldás nagyon egyszeru: nem kell az ilyesmit megosztani senkivel.

2020. máj. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%

18!


Nem a kérdés az ostoba, hanem az ilyen válaszadók, mint te. Ezek szerint az, aki császármetszéssel szül, az nem valo anyanak? Aki gatvedelemmel szul, az nem valo anyanak? Aki nem tud szoptatni, az nem valo anyanak? Az orokbefogado nem valo anyanak? Komolyan fajdalmas ez az idiotizmus. Honnan tudod, hogy mi a hattere annak, ha valaki nem akar szülni, szoptatni? Nem ettől lesz valaki jó anya. Szerinted igen? Akkor áruld már el, én jó vagy rossz anya vagyok, mert kocsit elvesztem most.... Császárral szültem és három évig szoptattam a gyerekemet. Akkor most xaranya vagyok, mert császár volt, vagy szuperanya, mert szoptattam? Nem ezektől lesz ám valaki jó anya. Korlátolt vagy, de nagyon.

2020. máj. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
74%
Sokaknak az élete teljesítménye, hogy természetesen szült és szoptatott. Ezért aztán ahol csak tudja próbálja alázni, aki nem, mert ettől többnek érzi magát. Ez ennyiről szól, az ilyeneket meg sem kell hallani, hagyni kell, hogy örüljön a "nagy teljesítményének", ha már más öröme nincs.
2020. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
78%
Aki őrjöng, hogy a természetes szülés, az ám a valami, a császár meg nem is szülés, az nyilván nem csillapít fájdalmat soha, nem szed gyógyszert betegségekre, stb, hiszen azok is mennyire természetes állapotok, hát nem szabad beleszólni a természet rendjébe. Tele vagyunk orvostudományi vívmányokkal, de ki ne használjuk őket, menjünk vissza szülni a bokor alá. Az okostelót meg az okostévét azért persze kaparásszák ők is egész nap, mert az más. Szoptatás dettó, én is hiszem, hogy jobb a babának, de van választási lehetőség, megadja a civilizáció, nemhogy örülnénk neki. Néha olyan elborultak az emberek. És igen, vannak, akik annyira bele vannak fordulva az anyaságba, hogy valamiféle szent küldetésnek fogják fel, és vehemensen nekimennek mindenkinek, aki szerintük rosszul csinálja, és simán terjesztik a hülyeséget is, meg paráztatják az embert. Én császárral születtem, mint ahogy a két tesóm is, és tápszeres pótlást kellett kapnom, nem ismerek még egy olyan egészséges embert, mint amilyen én vagyok. 35 évesen 2 hetet voltam életemben táppénzen, elsőre terhes lettem, amikor akartam, a vérképemet látva a doki megjegyezte, hogy ennyi hemoglobin háromnak is elég lenne. Szóval hagyjuk ezt a károgást, és örüljünk, hogy ennyi lehetőség van, és most élünk, nem a középkorban vagy a barlangban.
2020. máj. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
62%

A programozott császár biztonságosabb a babára nézve, inkább az anyára nézve lehet veszélyes, de az is nagyon ritka. Akkor ennyi erővel az az önző aki hüvelyi úton szül.

A mai hüvelyi szülések baromira nem természetesek. Oxytocin, kézzel tágítás, hasbakönyöklés, láb lekötése, vákuum, fogó... ebben mégis mi a természetes? Persze, van akinek háborítatlan szép szülése van, de sosem tudhatod előre.


A szoptatás túl van tolva. Én sem szoptattam mert undorodtam tőle. Semmi baja nem lett a gyerekemnek, okos értelmes kiskamasz aki eddig ha 4x volt beteg összvissz, de azon is hamar túlesett.

2020. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!