Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsi vagy nagyobb korkülönbsé...

Kicsi vagy nagyobb korkülönbséggel könnyebb tesót vállalni?

Figyelt kérdés

A nagynál 3-5 évre gondolok nagyjából.

Mindkettő esetében érdekelnének előnyök és hátrányok.

Szeretnénk tesót, de úgy érzem most, hogy túl sok lenne nekem a 2 kicsi. De abban is bizonytalan vagyok, hogy később jobb lesz-e, pl ovis mellett egy kisbaba.

10 hónaposom van jelenleg


2020. máj. 6. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a könnyebbséget nézzük, akkor egyértelműen nagyobb gyerek mellett. De jobb szerintem kisebb korkulonbseggel szülni, jobban egymáshoz nőnek, ugyanazokkal a játékokkal tudnak még játszani. Jobban elvan együtt mondjuk egy 3 és egy 1 éves, mint egy 7 és egy 2 éves.
2020. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
A kis korkülönbségnek az a hátránya, hogy egyszerre van ott 2 kicsi ugyebár. A nagynak az h mikor már túl vagy az éjszakázáson, hasfájáson, fogzás.... Stb kezdheted elölről
2020. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Nekem egyertelmuen a kicsi valt be, tehat masfel 2 ev. A legjobb.
2020. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Minél kisebb, annál jobb. 😊
2020. máj. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elég egyértelmű a szavazás állása... de nem durván kimerítő 2 kicsivel? Hogy lehet azt bírni? Nem vagyok egy ősanya típus, nem tudom, bírnám-e
2020. máj. 6. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a két nagyobb kozott 14 hónap van, a ket kisebb között 16 hónap. 6 eves a legidosebb, 10 honapos a legkisebb.

Ugyhigy nalunk van ez is, az is, de mi igy terveztuk. Szerettuk volna eloszor ha az elso ket gyerek nagyon közel van egymashoz korban, az első másfél ev volt nehezebb, viszont nagyon bevalt, lany-fiu paros es imadjak egymást. A 3.gyerkoccel pedig varni szerettünk volna,hogy mar mindkettő gyerekünk ovodas legyen. A 2.gyerkoc ovis lett, szobatiszta, 2 hónap elveztuk aztan megszületett a pici es ujra pelenkazni kellett nyilvan. Majd mivel a kis korkulonbseg nagyon bejott, igy szerettünk volna meg eggy negyediket isb hogy a ket kicsi is olyan kapcsolatban legyen egymassal,mint a nagytesok. Viszont nekunk ez a nagykbb korkulonbseg is abszolut pozitiv, mert a Nagyok már csomot segitenek a kicsik körül. Egyebkent egymassal is jatszanak, de kevesebbet. A ket kozepsom fiu, köztük 3 ev van es szerintem az a 3 ev nem borzaszto sok,ok tok jol osszenonek majd egy 1 ev mulva mar szerintem. A lanyok között meg 5 év van, de a nagylányom nagyon szeretett volna kishúgot es alig varja, hogy majd együtt babazhassanak.

Szóval nálunk mindkettő opció bevalt, viszont szerintem ez gyerektől is fugg. Peldaul hugomnak ket kislanya van, 3 ev korkulonbseggel, a nagyobbik allandoan bantotta a kicsit 1 eves koraban, most a kicsi is mar 4 eves lesz es imadjak egymast.

2020. máj. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
De, durván kimerítő kb a kicsi 2 éves koráig. Arról szól az èleted hogy épségben tartsd az idegrendszered. El kell dönteni hogy megéri-e hogy utána jobb legyen.
2020. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem könnyebb volt 2-vel (13 hónap korkül.), mint az elsővel volt egyedül. Együtt játszanak, könnyebb tartani a napirendet, minden szempontból jobb. A harmadikkal borult kicsit a dolog, ő a 2. 2 éves korában született. Nekünk ez már nagy különbség volt. A negyedik jött megint hamar, ő szépen belesimult az életbe. Valahogy páros számmal nekünk minden jobb.
2020. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Amikor azt írják h jobb a kis korkülönbség azt értsd úgy, h később jobb. A kezdetek baromi kimerítőek, amikor már végre kicsit jobb lenne, kezdheted előlről. Persze meghálálja magát, később tényleg jobb. A nagy korkülönbségre szavazok egyébként, mert jobb esetbe nem a gyerekednek szülöd a tesót, hanem magadnak a második gyereket. Igazából az első pár évbe nem őrülsz bele, hanem amikor már elkezd hiányozni a "baba" korszak akkor hopp indul a mandula. A nagyobb már jól elvan magában is, akár még segít is a maga módján. Az én kisfiam most 3 és fél éves, 5 éves tervbe van a tesó, de minél nagyobb, annál kényelmesebb, annál szabadabb vagyok. Már nem vagyok benne biztos h egyáltalán tényleg belevágok e újra. Túl jó így 😃
2020. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3.5 év van a gyerek között. Számomra tökéletes. A nagy kicsit nehéz eset, nagyon akaratos és az volt kicsiként is. Mostmár azért együttmülödő, de korábban nem tudtam volna még egy gyereket elkepzelni mellé. Most, ha azt mondom halkabban vagy menjen és játszon míg elaltatom a kicsit szót fogad, korábban nem tette volna. Piciként meg mindig volt vele valami pl. tejfehérje allergia, ami miatt nyűgös volt. A kicsi meg szerencsére nagyon nyugodt baba, mellé máris el tudok képzelni egy kistesót, pedig csak 4 hónapos. És azért is könnyebb, mert a nagy eszik, fürdik, wc-re megy egyedül.
2020. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!