Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be tudok-e hajtani a vér...

Krosszarcu kérdése:

Be tudok-e hajtani a vér szerinti apán tartásdíjjat,?

Figyelt kérdés

A húgom fél éve meghalt, maradt a két sajátos nevelési igányű gyerek, az apa 7 éve otthagyta a húgomat, azóta nem fizet semmit. Hogyan lehetne pénzt beszedni tőle?

Nekem ez a két gyerek egy csomó pénzembe van, mert például én jártam velük orvoshoz, és többször nem volt normális kajájuk. A húgom életében nem mert perelni mert parázott a hapsitól hogy ráküldi az embereit...?


2020. máj. 8. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De mi az hogy nem fizet? Hivatalosan ítélték neked a gyerekeket akkor a tartásdíj is neked jár. Mi volt a megállapodás?
2020. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben hivatalosan te vág kinevezve a gyerekek gyámjának, indíthatsz gyermektartásdíj iránt pert.
2020. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Apám az én csak besegítekneki.
2020. máj. 8. 12:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben apad indíthat pert, te nem.
2020. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy ügyvédet, azt mondta nem vállalja, mert az ilyen követelés 6 hónap után folyamatosan elévül, miért vártunk vele, szerinte azért mert nem volt szükségünk a pénzre.
2020. máj. 9. 07:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, így nem igaz, amit az ügyvéd mondott. Visszamenőleg valóban csak 6 hónapra lehet igényelni és annak az is a feltétele, hogy a korábbi igénylés önhibádon kívül volt lehetetlen. De gyermektartasdijat bármikor lehet igényelni. Ha holnap beadod a kerelmet, akkor majd a holnapi napig visszamenőleg fog járni, amint jogerőre emelkedik az ítélet. Tehát hívd fel újra az ügyvédet, vagy meginkabb keress egy maapsikat, aki érti is a dolgát és adasd be vele az igénylést.
2020. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet hogy akit én találtam online az mondjuk ingatlanos ügyvéd volt, ahhoz ért és ezzel nem akart foglalkozni, kell találnom valami csalkádjogi ügyvédet.
2020. máj. 9. 09:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Családjogi kell, ,már ha mindenáron akarsz ügyvédet. De amugy teljesen felesleges. Simán meg tudod írni te is vagy inkább apukád a beadványt. Ha kézzel írja, tanúk se kellenek, ha gépeli, akkor kézzel aláírás, ket tanú személyes adatokkal, szinten aláírás. A helyi bíróságot ha felhívod, elmondják mikor lesz fogadónap, ott segitenek is megcsinálni.
2020. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. máj. 9. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!