Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás összegét az exem...

Gyerektartás összegét az exem teheti külön számlára?

Figyelt kérdés
Azt mondja az exem ő nem fogja kézbe adni a gyerektartást.Nyit egy számlát és akkor arra gyűjti úgy, hogy a lányok nyulhatnak majd hozzá ha be töltik a 18évét.Így is lehet, mert én úgy tudom nem. Vagy is számlát nyithat gyűjtheti rá a pénzt de a gyerektartást oda kell adja.

2020. máj. 9. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Oda kell adja a gyerektartást.
2020. máj. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a gyermektartasdijat mindig a gondozo szulo számára kell fizetni. Nyithat szamlat, fizethet oda amit csak akar, de a tartásdíjat neked kell hogy adja.
2020. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a meg erősítést.Akkor nem hagyom elbizonytalanitani magam.
2020. máj. 9. 18:47
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Még a nevében is benne van, hogy a gyerek eltartására kell fordítani. Nem is értem hogy gondolta ezt. Addig meg tartsd el egyedül a gyerekeket?
2020. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem teheti meg. Ha nem fizet fordulj bírósághoz és akkor ők le fogják tiltani a jövedelméből és a végrehajtó utalja neked havonta.
2020. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Semmi nem tiltja, hogy külön számlára tegye, de a számlán leő pénzhez biztosítania kell, hogy hozzájuss.
2020. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

6!


Nem, nem teheti olyan számlára, ami nem a gondozó szülő nevere szól. Ha megteszi, anyuka azonnal perelhet és apuka kimondottan xarul jár, ugyanis a bíróság azt a pénzt simán ajándéknak veszi, apuka meg fizetheti visszamenőleg a tartásdíjat anyukának.

2020. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 6/7 Időpont ma 18:58

De így mi értelme van a külön számlának?

2020. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébiránt azt se tudjak ezek az okos apukak, hogy a 18 év alatti gyerek számára nyitott számlához teljes körű hozzáférési és ügyintézési joga van a gondozó szülőnek. Ergo apuka fizetheti oda, anyuka meg simán leveszi róla plusz még be is perelheti apucit, ha vissza akarja adni a szemétkedést, mondván nem fizetett tartásdíjat.
2020. máj. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Igen kedves 9es itt is úgy gondolja apuka, hogy magamra költeném és nem a gyerekekre. De én nem az a fajta anyuka vagyok. Én mindent megadok a gyerekeknek inkább saját magamtól titok meg dolgokat.
2020. máj. 9. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!