Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a volt férjem gyerektartás...

Ha a volt férjem gyerektartás csökkentését kéri bíróságon, kérhetek-e olyat, hogy maradjon a régi összeg, de ne nekem fizessen, hanema gyereknek egy elkülönített számlára? Mit szól ehhez a bíróság?

Figyelt kérdés

2015. dec. 13. 22:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

hány éves a gyerek? szerintem nem fog örülni a bíróság, hisz a gyerektartást a gyerekre kell fordítani és nyilván azért szeretnéd, hogy ne csökkentsék, mert szükség van a neveléséhez ez az összeg. vagy ha tényleg nincs, akkor meg nem értem miért nem szeretnék, hogy csökkentsék.

szóval érted, fura logika az, amiben le akarod kötni azt az összeget amire szükséged van elméletileg a rezsi és étel megvásárlásához

2015. dec. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most 12 éves agyerek. Miért fura logika? Apukának van pénze, nagyon jól keres, de sajnálja a gyerekre. Ételt és rezsit éppen én is meg tudok venni, de félretenni már nem tudok, később viszont az a pénz nagyon jó lenne agyereknek, amikor önálló életet kezd.
2015. dec. 13. 23:08
 3/16 anonim ***** válasza:
pedig látod, hogy ha ezt mondanád a bíróságon, hogy éppen meg tudod venni az ételt, akkor nem ítélné meg az emelést... így, hogy elfekvőbe tennéd, így miért is ne tegyen eleget apa kérésének? szerintem ne tedd, de persze, kérj ki egy ügyvéd véleményét, ő biztos érdemben is tud segíteni, én csak logikáztam :)
2015. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell a volt férjem pénze, nem magamra költeném. Úgy gondolom, biztosítom a gyerek ellátását egyedül is, de miért mondjak le a gyermek pénzéről, ami NEKI jogilag jár? Szerintem ez a külön kassza tisztességes lenne: az apja támogatná a gyerekét, és közben azt is tudhatná, hogy nem magamnak veszek belőle bármit is.

Sajnos én is hallottam olyat, hogy a bíróság azt várja el, hogy a teljes összeget elköltse az anya a gyermekre, és az külön hátrány, ha megtakarít és pl. lakáskasszát nyit a gyerekének. Ezt tényleg nem értem. Miért nem éppen ezt támogatja? Nem jobb az, ha most nem veszek harmincezres Nike-cipőket, de majd felnőtt korában segítséget kap a lakásvásárláshoz?


Szóval tényleg nem túl jó ötlet ez a külön kassza? A bíróság ebből tényleg csak annyi lát, hogy anyának van pénze, ezért apuka kevesebbet fizessen? Vagyis anyuka jobban jár, ha nem is dolgozik semmit és szórja a pénzt, mert akkor apukának többet kell fizetnie?


Egyébként nem emelést kérek, csak az eddigi tartásdíjat ne csökkentsék.

2015. dec. 13. 23:25
 5/16 anonim ***** válasza:
De milyen indokkal akarja csökkenteni?
2015. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

tényleg nem vagyok szakember, de én ezt látom...

de miért nem lehet úgy, hogy amit apa ad, azt elköltöd. amit meg emiatt nem költesz el a saját pénzedből, azt te elteszed a gyereknek? mármint érted, a végeredmény ugyanaz, csak a bíróságon mutat másképp, hogy neked a gyereked etetése, ruházására kell az összeg :)

mindegy, én szorítok neked, majd írd meg mire jutottál :)

2015. dec. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azzal az indokkal szeretné csökkenteni, hogy az új kapcsolatából született egy gyereke, így most két gyereke van.
2015. dec. 13. 23:48
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat, én sem vagyok sajnos szakember, de nekem is hasonlókat mondtak: ha nem költöm el közvetlenül a gyerekre, hanem félreteszek neki, akkor a bíróság azt látja, hogy apuka "túl sokat fizet".

Most azt csinálom egyébként, hogy a saját fizetésemet a gyerekre költöm, az apuka tartásdíját pedig a bankban hagyom, félreteszem neki. De azt mondták, ez így nem jó, mert mindent közvetlenül a gyerekre kell költeni.

2015. dec. 13. 23:51
 9/16 A kérdező kommentje:
Még folyamatban van a per, állítólag nem lehet tudni, hogy fog végződni, de már annyit idegeskedtem emiatt eddig is. :(
2015. dec. 13. 23:52
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy az eredeti összeg mennyi, hány%-a apu fizetésének, mennyi az ő jövedelme. Inkább arra koncentrálnék én is, hogy minél több, gyerekre fordított költséget ki lehessen mutatni.

Ha lakáskasszát akarsz nyitni, esetleg kérj meg családtagot, akiben megbízol, hogy ő nyissa a gyerek nevére, te meg minden hónapban odaadod neki kp-ban az összeget. Köss befektetős életbiztosítást, aminek a gyerek a kedvezményezettje, jól megválasztott konstrukcióval, abból két év múlva menet közben is vehetsz ki egy kis pénzt, ha szükség lenne rá.

Szerintem ha magas a fizetése, és csak 10-15%-nyi a jelenlegi tartásdíj, nem valószínű a csökkentés, de ne dobd be ezt a külön számlára fizetést.

2015. dec. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!