Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi számít különleges, de...

Mi számít különleges, de vállalható névnek?

Figyelt kérdés

Többször olvastam mar itt a fórumon, hogy "különleges" neve van a gyerekének, de nem most divatnév.


Különleges az lenne, ami mondjuk 100 éve nincs a top 50-es listán?


Mert ugye a régi gyakori nevek sem különlegesek (András, Pál, Mária, Sára), pedig manapság a szülők vagy nagyszülők viselik ezeket a neveket.


Írnátok olyan különleges neveket, ami szerintetek az?

Szimplán kíváncsi vagyok, hogy mi a különleges név.


Jó lenne, ha nem lepontozás lenne, mert nem kell, hogy tetszen a név, csak különleges és vállalható legyen.


Az egyik osztálytársám nagypapáját Vendelnek hívták, akkor nagyon különlegesnek tartottam, mivel előtte sose hallottam. Ma már annyi Bogyó és Babócát olvastam, hogy egyáltalán nem az.

Másik ismerősöm Anasztázia, anyukája és a nagymamája is az. Szóval ez is különleges számomra (számukra nem 😃).



2020. máj. 10. 21:56
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
38%
Lány nevéből a Dalma az,ami különleges és ritka. Egy ilyen nevű embert se ismerek, a lányomat így fogják hívni, ha minden igaz. :)
2020. máj. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
63%

Akiket ismerek, érdekesenn nevű nők:

Eleni, Nárcisz, Ibolyka, Hajnal, Dominika


Fiúk közül érdekesebbek:

Vázsony, Ernő, Iván, Dusán, Árpád

2020. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%
#1: Eddig én is csak egyről hallottam. Akkor most vagy belefutottam még egy Nikébe vagy te a lányom egyetemi csoporttársa vagy. ;-)
2020. máj. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
89%

Mondhatnám még a Mirtill, Babett, Hedvig neveket.

Férfi nevek közül Lénárd, Ervin, Dénes, Henrik, Zénó.

2020. máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
89%
Én is Niké vagyok :-)
2020. máj. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
88%

Odett, Babett, Auróra, Pálma

Csanád, Henrik, Ottó, Andor

2020. máj. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
58%

Nekem különleges az, amit ha elkiáltok a játszótéren akkor nem néz oda tíz kisgyerek.

Nálunk pl oviban minden második kislány Hanna vagy Zoé, fiúknál meg Bence, Roland. Tuti nem hívnám így a gyerekem.

Nekem 3 gyerkőc van, egy abból szláv nevett kapott mert csak az tetszett, kettő meg mára kikopott régi magyar nevet.

Egyikből sincs a környéken se mégegy.

2020. máj. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a Tulipán tetszik, amire sokan fintorognak, de majd megszokják. Szerintem semmivel se extrább, mint a Kamilla, Jácint, Ibolya, Nárcisz stb.

Férfiből pedig a Lőrinc. Ritka, de azért ismerik.

2020. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik kisfiamat Milovánnak hívták. 2 éve adható itthon és nincs semmilyen szerb kötődésünk csak megtetszett. Lány névben a Miléna tetszik és ritkább.
2020. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

A védőnőnél találkoztam én is egy Dalma nevű kislánnyal. Valóban különleges.


Érdekes neveket írtok. Ahogy sejtettem a különleges vállalható név is relatív. Írtatok olyat, ami az én környezetemben viszonylag gyakori.

2020. máj. 11. 08:12
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!