Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi számít különleges, de...

Mi számít különleges, de vállalható névnek?

Figyelt kérdés

Többször olvastam mar itt a fórumon, hogy "különleges" neve van a gyerekének, de nem most divatnév.


Különleges az lenne, ami mondjuk 100 éve nincs a top 50-es listán?


Mert ugye a régi gyakori nevek sem különlegesek (András, Pál, Mária, Sára), pedig manapság a szülők vagy nagyszülők viselik ezeket a neveket.


Írnátok olyan különleges neveket, ami szerintetek az?

Szimplán kíváncsi vagyok, hogy mi a különleges név.


Jó lenne, ha nem lepontozás lenne, mert nem kell, hogy tetszen a név, csak különleges és vállalható legyen.


Az egyik osztálytársám nagypapáját Vendelnek hívták, akkor nagyon különlegesnek tartottam, mivel előtte sose hallottam. Ma már annyi Bogyó és Babócát olvastam, hogy egyáltalán nem az.

Másik ismerősöm Anasztázia, anyukája és a nagymamája is az. Szóval ez is különleges számomra (számukra nem 😃).



2020. máj. 10. 21:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Engem Nikének hívnak, soha nem ismertem olyat, akit így hívtak volna, szóval valszeg elég ritka, szerintem vállalható
2020. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Tini koromban nagyon tetszett a Niké, tényleg különleges.


A győzelem istennője, innen van a Nike sportmárka.

2020. máj. 10. 22:08
 3/36 anonim válasza:
6%

Ami számomra különleges név a Nátán,Dominik,Dániel,Martin Bence és a Gyula fiú nevekből

Lánynevek:Hanna,Adél Anna,Letícia,Diána,Liána,

2020. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%
Még eszembe jutott a Hanga. Nekem az egyik kollégámat hívják így, nekem az is nagyon tetszik
2020. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%
Ismerek Felíciát, Antóniát, Stefániát. Szerintem ezek nem gyakoriak, de nem kirívók. Nekem nagy szerelmem az Anton és a Vilhelmina név, de főleg utóbbit nem nagyon tudom elképzelni, mihez adnám, hogy passzoljon. Talán valami német/sváb vezetéknévhez passzolna.
2020. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
56%
Emília, Lujza, Emma, Villő, Mihály, Vince, Ábel.
2020. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%

Egyik ismerősöm unokatestvére Emerencia, - negyedik generációs ezzel a névvel a családjukban.

Úgy vettem észre, manapság divat lett egy, max. 2 szótagú, rövid nevet adni teljes alakban, - lehetőleg minél “becézettebb hatású” formában, amivel kapcsolatban abszolút az ellentétes állásponton vagyok. Szeretem a hosszabb, historikusabb hangzású neveket (persze, nem a legnyakatekertebbekre gondolok), amiket változatosan lehet becézni.

Hasonlóak nevek lehetnek pl.: Lukrécia, Lúcia, Franciska, Anasztázia, Amarilla, Daniella, Elvira, Eleonóra/Leonóra, Friderika, Felícia, Klementina, Konstancia, Teodóra, Valéria...stb.

2020. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
53%
Aliz. Rövid, de velős. És nem túl gyakori. Férfi névben Bernárd.
2020. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
81%
Tícia, Vencel
2020. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%
Hedvig és Vid. Mindkettő régi, ritka, különleges, de viselhető. A Hedviget adtam is a lányomnak, fiam nem született, így a Vid ugrott.
2020. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!