Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi számít különleges, de...

Mi számít különleges, de vállalható névnek?

Figyelt kérdés

Többször olvastam mar itt a fórumon, hogy "különleges" neve van a gyerekének, de nem most divatnév.


Különleges az lenne, ami mondjuk 100 éve nincs a top 50-es listán?


Mert ugye a régi gyakori nevek sem különlegesek (András, Pál, Mária, Sára), pedig manapság a szülők vagy nagyszülők viselik ezeket a neveket.


Írnátok olyan különleges neveket, ami szerintetek az?

Szimplán kíváncsi vagyok, hogy mi a különleges név.


Jó lenne, ha nem lepontozás lenne, mert nem kell, hogy tetszen a név, csak különleges és vállalható legyen.


Az egyik osztálytársám nagypapáját Vendelnek hívták, akkor nagyon különlegesnek tartottam, mivel előtte sose hallottam. Ma már annyi Bogyó és Babócát olvastam, hogy egyáltalán nem az.

Másik ismerősöm Anasztázia, anyukája és a nagymamája is az. Szóval ez is különleges számomra (számukra nem 😃).



2020. máj. 10. 21:56
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

A környékünkön 3 kis Rózi van. 😊

Hanna, Emma, Bogi, Zsófi, Lili, Blanka van nagyon sok.

Na meg a Beni valamilyen formában (Benett, Bendegúz, Bence).


Az egyik volt osztálytársam Karolina. Azt is különlegesnek tálaltam, Szécsi Pál híres dala, lehet azért is tűnt különlegesnek. 😄

2020. máj. 12. 22:18
 32/36 anonim ***** válasza:
Adelin, Afrodité, Aletta, Dália, Délia, Berill, Édua, Estilla, Fatime, Friderika, Genovéva, Glória, Hermina, Heléna, Ingrid, Inez, Iringó, Jáde, Kamilla, Kornélia, Lívia, Lídia, Levendula, Martina, Melánia, Mirella, Mirtill, Mirjam, Médea, Nadin, Natália, Odett, Otília, Pamela, Petronella, Ráhel, Sába, Seila, Stefánia, Tália, Tilda, Tekla, Viola, Xénia, Zóra
2020. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Orsolya, Frida, Lujza, Ábel, Patrik, Marcell.
2020. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Régi iskolatársak, ismerősök különlegesebb nevei: Odett, Örs (utóbbi gimis osztálytárs, másodikosik voltunk, az alattunk lévő osztályba is jott egy Örs, totál ki volt akadva, hogy eddig nem találkozott soha névrokonnal -Odett ugyanez egyetemi, meglátta a leendő elsősöket: 21 évig egy Odettel se találkoztam:)

Fiú: Ervin, Ariel, Larion, Ottó, Albert.

Lány: Teodóra, Dolli, Franciska, Fatime, Irina, Szidónia.

2020. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Ja, a nagynéném Hilda volt, az is elég ritka. Nagyapám és nagybátyám Lőrinc, szintén nem túl gyakori. Volt egy Rozália osztálytársam, egyedül a suliban (90-es évek eleje).
2020. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Kende, Vajk
2020. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!