Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » MIlyen városban gyereket nevelni?

MIlyen városban gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
Világ életemben vidéken éltem(igaz már jó ideje városnak van nyilvánítvan,de inkább felu,mint város),és az a helyzet,hogy én nagyon szeretek itt élni,mert csendes,nyugodt,mindenki ismer mindenkit,és ide születtem,itt élnek a szüleim,testvéreim,ebben a faluban laknek nagynénémék,nagybátyámék,szóval az egész rokonság,mindenki.Jelenleg itt neveljük a másfél éves kislányunkat párommal,igaz még a szüleimnél,és most tervezzük a öltözést,de nagyon ugy néz ki,hogy ez a 20 km-el távolabbi városba fog csak sikerülni.Örülök,hogy végre külön leszünk,de félek nagyon,mert ott senkit nem ismerek,és még nem éltem városben soha.Emlékszem hogy mikor gyerek voltam,hogy imádtam,hogy kinnt játszhattunk a szomszéd gyerekekkel az utcán minden gond nélkül,és a kislányom is igy van vele most,de ez a városban nem lehet.Meg télen a szomszéd utcába mentünk szánkózni,és annyira jó volt.A városban erre nincs lehetőség.És én is meg párom is itt szeretnénk felnevelni a kincsünket,jobban mondva én,mert párom szíve a városba húz,és most ugy alakult,hogy ott is leszünk.Milyen városban élni,és gyereket nevelni?Nekem nagyon fáj a szívem itt hagyni a falut,és hogy azoktól az élményektől megfosztom a kislányom,amikbe nekem volt részem kiskoromban,meg a szüleimet is sajnálom itthagyni,főleg az édesanyámat,akivel nagyon jó a viszonyunk,és mindig ugy terveztük,hogy itt maradunk a faluban,hogy ha majd odakerül a sor,legyen kire számítson a közelben.De nem jön össze sajnos.
2010. júl. 29. 13:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Húúúúúú,de sok hibát vétettem.Elnézést,csak nagyon sietek,mert ébredezik a kincsem.
2010. júl. 29. 14:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Férjem vidéken nőtt fel egy kis afluban,de alig várta h elkerüljön onnan a városba,de nem csak ő az egyetlen akiről tudok.Én szeretek városban élni és gyereket nevelni,sok a hasonló korú kismama,sok programot lehet szervezni,ugyhogy nem lesz gond szerintem nektek sem,csak egy kis idő kell hozzá.

Nekünk annyi a hátrány h panelba lakunk de anyukámék kb 11 km-re kertesházban és igy nagyon jó,mert oda ki tudjuk vinni és imádja a kertet a játszótér után.

2010. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a "normális".Én Bp.-en születtem,itt nőttem fel,és itt nevelem a gyerekeimet.A nagy 18 éves,kicsi 2 éves.Igaz,kertes házban lakunk,és nem a belvárosban(így nyugi van,de mégis elérhető minden).Én szeretem a nyüzsgést,azt,hogy bármikor eszembe jut valami(vásárlás,mozi,tankolás stb.)nem jelent gondot.De ez megszokás kérdése.
2010. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van összehasonlitási alapom.Persze jobb a falu,de a városnak is megvannak az előnyei.10éves voltam mikor városba költöztünk,anyukám akarta a nagyobb lehetőségek miatt számunkra gyerekeknek.Továbbtanulás,sport,szakkörök,stb.

Nem éreztem magam megfosztva semmitől.Minden hétvégén utaztunk a nagyszülőkhőz vissza és jókat játszottunk.Mikor már tinik voltunk nem nagyon érdekelt minket a játszás és akkor jó volt a város,a barátnőkkel sátélni fagyizni.A városban is feltudja találni magát az ember.

2010. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Világéletemben Bp lakótelepen laktam, ide születtem, szerintem itt is fogok meghalni. Szeretem :)

De ha te megszoktad a falut, akkor nagyon fogod utálni a várost.

Én falun nem bírnék élni egy percet sem. Utálnám, hogy mindenki tudja, mi lesz a következő lépésem, nem bírnám, ha állandóan jövés-menés lenne.

Szerintem ne költözzetek el, ha ennyire szereted, próbáljatok ott házat/lakást venni, ahol most laktok.

2010. júl. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom neked megmondani, hogy "milyen", mert mindig is panelban éltem. Sosem gondoltam rá, hogy lehetne máshogy, máshol. Na jó, persze jobb lenne kertes házban élni, de nekem ez, ahogy élünk, annyira természetes, mint a levegővétel. Szeretem, hogy sok ember vesz körül, akár a házban, akár az utcán, persze néha idegesítenek a szomszédok, de már komolyan furán érezném magam egy olyan házban, ahol nincsenek alattam-, fölöttem lakók. Szeretem azt, hogy ha bármikor kedvet kapok, elmegyek boltba, és ha az egyikben nincs az, amit venni szeretnék, akkor megyek a másikba. Na meg van itt rengeteg játszótér, lehet válogatni, hol vannak szimpi(bb) anyukák meg persze klasszabb játékok. Ilyenkor nyáron lehet késő estig jönni-menni a belvárosban gyerekkel is, ezt nagyon imádom.
2010. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Bp. egyik nyugodt csendes kertes övezetében lakom.Világ életemben itt laktam, nem cserélném semmire.Nyugis könnyen megközelithető minden stb..Viszont a belvárosba járok dolgozni és nagyon utálom.A szmog, a tömeg,az hogy nyáron 70 fok van,levegőtlen és koszos..Oda semmi pénzért nem költöznék.

Viszont a nagy álmom, hogy egy tanyára költözhessek,erről nem mondok le!

2010. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!