Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket vállalni olyan...

Gyereket vállalni olyan emberrel, akibe nem vagyok szerelmes? Volt már itt így valaki?

Figyelt kérdés

A párommal való kapcsolatomat ha egy szóval kéne jellemeznem, akkor az a kényelmes lenne. Mert így van. Ő az kettőnk közül, aki rajongásig szeret, és bármit kérek, teljesíti. Megvan mellette az anyagi biztonság, az, hogy elengedhetem magam és nem kell aggódjak, hogy miből fogunk nyaralni menni, vagy ha megtetszik valami, akkor nem kell heteket/hónapokat/éveket spóroljak rá. Mert tudom, hogy nem fog problémát jelenteni, ha megveszem. Az idejét is rám áldozza, ha én szerdán megjegyzem, hogy szeretnék elmenni valahová wellnessezni, vagy hosszúhétvégére, akkor péntekre már biztos lesz foglalásunk, és úgy szervezi a munkát, hogy velem legyen. És nekem ezek a dolgok az előző kapcsolatomból hiányoztak. Az exem alig töltött velem időt, sosem mentünk sehová, és még akkor is beszólt, és napokig megjegyzéseket tett, ha a saját pénzemen vettem valamit. Nagyon rossz volt mellette, ezért is tudom, mennyire szerencsém van a párommal. Viszont hiába jó vele a szex, tesz meg értem bármit, tudom azt is, hogy nem vagyok belé szerelmes... Megkérte a kezem, és azért nem mondtam neki nemet, mert rengeteg ember előtt tette, nem akartam megalázni. Bizonytalan voltam, és azzal nyugtattam magam, hogy ez csak stressz és majd igenis jó lesz... De végig az esküvő szervezése alatt is ezt éreztem, és most, hogy a vírus miatt el kellett halasztani, szinte fellélegeztem. Erről egyedül az édesanyámmal beszéltem, hogy mennyire bizonytalan vagyok, és ő azt mondja folyton, hogy a szerelem így is, úgy is elmúlik idővel és semmivel sem lennék boldogabb egy 2 szobás panelban olyan ember mellett, aki a napi 8-10 óra munka után a nap hátralévő részét a kanapén tervezi tölteni. Tudom, ez sarkítás, de valahol igaza is van...

A másik, hogy én már nagyon szeretnék kisbabát, évek óta vágyom rá. Az exemmel ez nem volt opció, de a mostani párommal nem lenne akadálya. Megvan mindenünk, anyagilag nem jelentene problémát egy kisbaba. 25 éves leszek most, mindig fiatalon akartam anya lenni. Eddig egyetemre jártam, vagy utazgattam, de úgy érzem, hogy jövőre megpróbálhatnánk. Viszont egy barátnőm úgy fogalmazott, hogy még egy erős kapcsolatot is próbára tesz egy kisbaba, rossz belegondolni, hogy mit csinál egy alapból szörnyűvel. És ezért félek... Hogy mi lesz utána. Mert így ha szakítanék, akkor semmi gond nem lenne. De akkor már ott lenne egy közös baba, aki összekötne minket egész életünkben.


Szóval a kérdés adott, hogy szerintetek lehet-e úgy babát vállalni, ha nem vagyok szerelmes?



2020. máj. 17. 12:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Ritka undorító az, amit a vőlegényeddel csinálsz! Jó formán eltartatod magad és csak amiatt vagy vele, mert szerencsétlen hülye pénzeli minden ötleted és körbe ugrál, közben te még csak szerelmes sem voltál belé soha. Kicsit sem törődsz az ő érzéseivel, azzal hogy ő bármit megtenne érted, neked az a legfontosabb, hogy legyen melletted egy madár, aki eltart téged. Büszke lehetsz magadra! 🤢🤮

Ha egy csepp gerincesség és jóérzés is szorult beléd, elhagyod és adsz neki esélyt arra, hogy olyan nővel legyen, aki SZERETI és aki becsüli. Te ezekre nem vagy képes, te csak a pénzt látod ebben a "kapcsolatban".

2020. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én szeretem. Viszont nem vagyok belé szerelmes.
2020. máj. 17. 12:22
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy belé szerelmes, vagy nem is voltál soha? Mert az úgy elég cink.

De valahol anyukádnak is igaza van, a szerelem átváltozik szeretetté idővel.

Mivel így meg tudtad ezt magadnak fogalmazni én a helyedben nem vállalnék, mert te nagyon vágysz a mindent elsöprő tini szerelemre. Ami lehet nem lesz még egy... ha ezt el tudod.fogadni akkor vállalj babát.

2020. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Konkrétan a hányinger kapott el tőled. Mekkora egy aranyásó gyászkeret vagy... Remélem időben rájön hogy mit csinálsz és úgy megaláz hogy soha a büdös életben nem lesz senkid.
2020. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Kérlek Titeket, ne menjen át felesleges utálkozásba a kérdés!


Az elején a fellegekben voltam Tőle, rajtam volt a rózsaszín szemüveg, de ez lehet tényleg csak a kezdet miatt volt... Utána olyan kényelmes lett az egész, hogy tudtam, Ő bármit megtenne értem/nekem.

2020. máj. 17. 12:32
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont egy barátnőm úgy fogalmazott, hogy még egy erős kapcsolatot is próbára tesz egy kisbaba, rossz belegondolni, hogy mit csinál egy alapból szörnyűvel. És ezért félek."


Alapból szörnyűnek írtad. Mi a kérdés?

A szerelem idővel átalakul, de ahol eleve nem is volt, ott mi lesz később?

25 éves vagy. Ha 35 éves lennél, azt mondanám, hogy maradj vele, de így azt mondom ne tedd. Később mint a ketten megbánthatjátok. Te egész életedben keresni fogod a szerelmet, ő lehet, hogy talál olyat, akinél rájön milyen, ha szerelmesek belé. Egy idő után úgyis kibukik a dolog.


Hány éves a vőlegényed?

2020. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sztoriban valami tisztázásra szorul. Miközben olvastam, azt hittem, hogy alapból mindened megvan, amit elvárnál, egyedül a te érzéseidből hiányzik valami, méghozzá az a hormonális plusz, ami valóban minden kapcsolatból elillan egyszer és jó esetben ott marad helyette a kölcsönös bizalom, tisztelet, összetartozás tudat és a mély szeretet. De a végén - javíts ki ha tévednék - konkrétan a szörnyű jelzővel illetted a kapcsolatodat. Emiatt az óriási különbség miatt gondolom úgy, hogy vélhetően van valami régi rejtett félelmed, amire nem látsz rá és a kapcsolatodra vetíted vagy az elköteleződés "réme" aktiválja. Érdemes lenne a félelmeidre, illetve azok okára ránézned egy pszichoterápia vagy valamilyen más önismereti módszer segítségével, mert nagyon valószínű, hogy az nem a külső körülményekben keresendő és nem biztos, hogy érdemes felrúgni a kapcsolatod azért, mert munkálkodik valami feldolgozatlan - a párodtól, kapcsolatodtól alapból független - ok, félelem a háttérben. A pároddal szemben sem tisztességes, hogy ilyen tisztázatlan dolgok működnek a felszín alatt és Neked is jobb lenne tisztán látni az életedben.
2020. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem az én kapcsolatomra mondta azt, hogy szörnyű, hanem úgy alapból, egy rossz kapcsolatra. :)


Nálunk nincsenek problémák, viták, gondok.

2020. máj. 17. 12:44
 9/24 anonim ***** válasza:
98%

Kérdés, mi a szerelem neked.

Nekem volt ezer fokkal égő, semmit nem evős, rózsaszín ködös, amibe szinte tönkre mentem. Majd eltűnt a köd és csalódtam. Egy ilyen kapcsolatba nem vállaltam volna gyereket.

Viszont a férjemmel ekkora érzelmi hullámvasút sosem volt, de már az elejétől jókat beszélgetünk, sokat nevetünk, ismerjük egymás gyengeségeit és elfogadjuk, számíthatok rá mindenben, jó hozzábújni, ha elmegy otthonról valamelyikünk, kikíséri a másik stb.. Nekem ez az igazi szerelem, szeretet.

2020. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor a férjed, vőlegényed vagy mid?

Hány éves?

Ha annyira jó életed van, mint egy tündérmese, miért kételkedsz?

2020. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!