Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi posztról? Igazuk van a kommentelőknek?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek helyénvaló ha a gyerek ennyire eluralkodik a szülő felett vagy ti is a gyermekmentesen nézetét valljátok, hogy jól le kéne rúgni mint egy krumpliszsákot? :S



#kisgyerek #horváthéva #gyermekmentesövezet
2020. máj. 18. 11:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Felkavaró tartalom, csak azok olvassák és kommenteljék, akik tudnak higgadtan válaszolni!
2020. máj. 18. 11:25
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Nem olvasom el inkább a kommenteket, nem akarok felháborodni rajtuk, egyszer egy másik posztnál olvasgattam a hozzászólásokat, az is elég volt. Itt igazából az a furcsa, hogy egyszer ők is voltak gyerekek. Ha előttük is így gondolkodtak volna a szüleik, akkor most nem lennének.

Amúgy kellenek a gyerekeknek korlátok, de nem kell ahhoz bántani őket, így beszélni róluk. Pláne ne egy gyermektelen mondja, ne ítélkezzen mások felett!

2020. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Én sem olvasom el, mert régebben olvastam onnan kommenteket és iszonyú sok ott a pszichés problémákkal küzdő, primitív ember. Nekem nem azzal van bajom, ha valaki nem akar gyereket vagy nem szereti a gyerekeket, de van az a stílus, amit nem vesz be a gyomrom és ott pont az a menő.

A korlátok és a nevelés kellenek egyébként a gyereknek, nyilván ne ő uralkodjon az egész családon.

2020. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon gáz az a FB oldal. Ott lelki nyomorékok élik ki magukat. És nem azért tartom magam őket annak, mert nem akarnak gyereket, az mindenkinek a saját szuverén döntése. De ez a stílus...
2020. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Én csak párat olvastam.Meg előre leszögezem ,hogy nincs instám, nem követem egyik celeb meg ,,híresebb" anyuka életét semmilyen oldalon, mert nem érdekel mit csinálnak.Ezt az Évát meg egyáltalán nem kedvelem.De meg kell nézni ki ír:D Kivénhedt k..tűnő 30 pár éves aki már most öregebbnek néz ki mint ez az Éva, arcát nem vállaló pasi aki talán még nővel se volt, pár nyugdíjas nagyikorú aki valószínűleg felnevelt egy-két gyereket.(régen meg nem volt divat szeretni a gyereket vagy legalábbis kevésbé adódott lehetőség rá, mert korán mentek vissza dolgozni és a többi) Pár nélküli 40 éves ,aki maga aligha ejthetné önmagát teherbe.Azt is elhiszem, hogy némelyik nem akar gyereket.Meg azt is hogy némelyiből az irigység beszél.


Amúgy,hétvégente van hogy így kelünk igen.Nem szoktam lerúgni magamról a gyerekemet, nem szégyellem hogy ha épp úgy alakul, akkor erre kelek.Nevelem.De ha fél, nem fogom kilökni az ágyból azért, mert a gyerekmentes övezet kiégett ,fáradt ,undorkodó hozzászólói szerint ez volna a helyes.Nem is posztolom ez az én meg a gyerek közös titka marad és köszönöm jól érzem így magam:D

A kérdésed jelentettem.Sima provokáció.Nem értem miért kell ennyire bizonygatnotok, hogy mennyire xar a gyerekes lét.:) Nem kell mindenkinek szülni.Senki sem kötelez benneteket rá hál'istennek mindenki önmagad dönthet ebben a témában.

2020. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen egyetértek az előttem kommentelőkkel. Nekem vannak gyerekeim, de kíváncsiságból beleolvastam az oldalba. Szerintem sincs azzal baj, ha valaki nem akar gyereket, ez mindenkinek szíve joga eldönteni. De valóban túlzás, ami azon az oldalon folyik. Megkeseredett emberek gyülekezete, akik azokon töltik ki a frusztrációjukat, akik más nézeteket vallanak.

Valóban kellenek a korlátok és a szabályok a gyermekeknek, ezzel teljes mértékben egyetértek, és nem szabad hagyni, hogy zsarnok legyen. Ez tiszta sor.

Amúgy nem olyan régen volt egy szavazás az oldalon, hogy boldog volt-e a szavazók gyermekkora. Nem tudom mi lett a végeredmény, de mikor én láttam, a szavazás aránya 60-40 % volt azok javára, akiknek a gyermekkoruk boldogtalan volt. Akkor csoda ez a nagy gyűlölet. Meg amit én megfigyeltem. Az anyukás csoportokban sosem téma, hogy mennyire hülyék azok, akik nem vállalnak gyereket, eszébe sem jut senkinek ekézni őket. Ők viszont folyamatosan szidják azokat, akik vállalnak. Olyan, mintha üres lenne az életük, nem tudnák magukat mivel elfoglalni, és semmi más körül nem forog az agyuk, mint azok az embertársaik körül, akik szerintük tönkreteszik a bolygót, mivel vállalnak 2-3 gyereket.

2020. máj. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem van gyerekem! Nem értek velük egyet, de nem is ez a lényeg, hanem hogy Ti hogy gondoljátok.
2020. máj. 18. 12:04
 8/14 A kérdező kommentje:
Tényleg így van 6-os, mindig írják, hogy velük vagyunk elfoglalva és a méhükben turkálunk, szülésre kényszerítenénk őket irigységből, hogy nekik is legyen rossz, holott ők vergődnek folyamatosan a gyerekes lét ellen. :D Senki kutyát nem érdekli szerintem hogy hogyan élnek. Én azért olvasom néha, amiért más mondjuk Mónika showt.
2020. máj. 18. 12:06
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Hú, engem is irritálnak az ilyen "beköltözött a gyerek az ágyamba, jaj, nem tudok aludni" posztok. Az én gyerekem is átjön reggel, hozzám bújik, cuki, de nem teszi a fejemre a lábát, mert tudja, hogy nem szeretem.

De ez a gyerekmentes oldal szerintem is minősíthetetlen.

2020. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Bár van gyermekem, rendszeres látogatója vagyok a Gyermekmentes övezet oldalnak. Van egy-két extrém gyûlölködô figura, de alapvetôen intelligens emberek kellô önismerettel. Felismerték, hogy nekik nem lenne türelmük felnevelni egy gyereket. Sokan számolnak be arról, hogy a szûkebb-tágabb környezetük vegzálja ôket, hogy vállaljanak gyereket. Annak ellenére, hogy sokuk ilyen-olyan okokból valóban nem lenne alkalmas szülônek. Sokan számolnak be gyermekkori taumákról, és arról is, hogy talán jobb lett volna, ha az anyjuk is "úgy gondolkodott volna", ahogy ôk. Az oldal látogatói általában mélyen elítélik a felelôtlen "ellést". Amikor valaki úgy vállal gyermeket, hogy nincs meg a megfelelô anyagi háttér és a szülôk pszichés felkészültsége is hiányos.

Gyakran állítják pellengérre az anyaság kettôsségét. Egyfelôl szülônek lenni egy csoda, másfelôl embert próbáló feladat. Nem értik, miért akkora csoda a gyerek, ha megannyi kötöttséggel, lemondással, álmatlan éjszakával jár. Valljuk be, ez tényleg egy logikai bukfenc.

2020. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!