Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak írásban (e-mailben)...

Csak írásban (e-mailben) tájékoztattad a feletteseidet/munkáltatódat, hogy babát vársz?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa lenne, ha elküldöm az e-mailt, majd 10 perccel rá kopogtatok a középvezető ajtaján, hogy heló, terhes vagyok. Persze még nincs szó erről, de hamarosan tervezzük a babát, és belegondoltam abba, mi lesz a bejelentés menete. Nálatok hogy volt?
2020. máj. 22. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetesen személyesen mondtam el a közvetlen felettesemnek. Így illik.
2020. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Normális munkahelyen dolgoztam, mikor terhes lettem, így nem közöltem írásban, csak bekopogtam a főnökömhöz és elmondtam neki, majd a közvetlen kollégákat is összehívtuk egy gyors bejelentésre.
2020. máj. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szóban. Pont bejött hozzàm valamiert, mivel ugyis esedèkes lett volna, hogy elmondjam hàt elmondtam. Eszembe se jutott emailbe. Nàlatok îgy kell?

Nekünk nagyon règi tizenèves màr a munka ismeretsèg, örült is velem.

2020. máj. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem e-mailben kell, de egy nagy légtérben dolgozunk 40-en (open office), ezért jutott eszembe ez a módja a bejelentésnek.
2020. máj. 22. 08:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Régen volt fontos írásban közölni, mert akkor már védve volt a nő.

Most már visszamenőleg is igazolhatod, ha kirúgnának és vissza kell venniük.


De azért nem árt résen lenni. A legjobb főnök is tud meglepetést okozni.

Én úgy csináltam, hogy megvártam a 90 napot és akkor bemenetem elmondani és közben odaadtam az adókedvezmény papírt, így már írásban is jelen volt, hogy terhes vagyok.

2020. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindkétszer szóban tettem meg.
2020. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is open office van, a főnököm közvetlenül ott ült mellettem, egyik reggel simán csak félrehívtam az egyik tárgyalóterembe, hogy "ráérsz egy percre kérlek?", és akkor ott személyesen elmondtam. A HR-nek jelentettem be írásban, a közvetlen főnöknek személyesen illik, legalábbis nekem furcsa lett volna, ha nem személyesen mondom el. Nálatok nincs lehetőség a főnökkel privát beszélgetni? Azért dolgoztam én már több open office-ban is, mindenütt adott volt a lehetőség, hogy ha külön irodája van, csak bekopogj hozzá, ha meg veled ül egy térben, akkor meg félrehívhasd. A felmondásokat meg az ilyeneket sem a folyosó közepén ejtik meg az emberek, és az is személyes kommunikációt igényel, szóval valahogy csak meg kell tudni oldani.
2020. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Írásban egyáltalán nem jelentettem be egyik alkalommal sem, csak szóban.
2020. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Odaadnám a szóbeli bejelentés közben/után papír alapon is. Én nem bízok a jó indulatban, így érezném magam védve. Szóban elmondom ahogy illik, de kell az, hogy nyoma is legyen. Nem napok múlva, hetek múlva, hanem egy időben a szóbeli bejelentéssel. Szerintem ebben a formában nem számít gáznak.
2020. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!