Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy mostohával?

Mit lehet kezdeni egy mostohával?

Figyelt kérdés

Dióhéjban annyi a történet, hogy van egy kislány elvált szülőkkel. Anyuka nevelte, de ő beteg lett, 8 éves korában átkerült az apához, aki azóta újra megházasodott, tehát idegen családba csöppent.


A mostoha nem fogadta el az amúgy példás magatartású és szorgalmú, kitűnő, de lelki sérült lányt, másfél évnyi lelki és fizikai bántalmazás után közös megegyezéssel átkerült a hozzám, a nagynénihez. Már jól van, családbafogadtam egy éve, lelkileg felépült (amennyire lehetséges), szeret velem lenni, nagyon kis hálás szegény, jó tanuló, érdeklődő, versenyekre jár, semmi gond vele alapvetően.


Abban maradtunk, hogy 2 hetente hétvégén apával lesz mostantól, de továbbra is olyan légkör van ott neki biztosítva, amiben nem érzi jól magát. Nem szól hozzá a mostoha, de szúrósan kinézi, útban van neki, így nem tud minőségi időt még havonta egyszer sem eltölteni az apjával és a féltestvéreivel mert fél, szorong, nem szívesen megy oda, pontosan jól érzi, hogy nem látják szívesen.


Adtunk időt az indulatoknak és a gyűlöletnek, hogy csituljanak, karantén ideje alatt nem találkoztak, sőt az elmúlt egy év alatt kb 3x aludt ott, mert nem akartam ilyen helyzetbe kényszeríteni, nem erőltettem a dolgot, de úgy tűnik, nem nagyon változik a nő sem.


Nekem nincs saját gyerekem, 2-3 hetente szükségem lenne egy hétvégére, máshogyan nem tudom megoldani a felügyeletét, és azt gondolom, hogy szüksége van az apjára, még ha csak így 2-3-4-5 hetente is. Volt, hogy elsírta magát egy két perces videochat után az apjával, hogy azért ő hiányzik neki. Mit tudnék még tenni ebben az ügyben? Nagymamára, rokonokra, anyukára nem lehet számítani.


Most ott a lány, könnyes szemmel gubbaszt egy szobában, szörnyen érzem magam, hogy ott van a hétvégén, de magamramaradtam az itthoni iskolával és az itthoni munkával, muszáj lenne valahogy megoldani, hogy az a nő elviselje a kislányt havonta 4 nap..


Nem felesel, nem rossz gyerek, fogalmam sincs, hogy tud-e ez még változni.


Már órákat beszélgettem vele, hogy peregjen le róla, ne érezze magát rosszul, ne hagyja hogy az útjába álljon, stb. de egyszerűen lefagy a gyerek amikor oda elmegy, teljesen bestresszel és megnémul, előtte minden mondatába és mozdulatába belekötöttek, ez lett az eredménye.


Máshol van hasonló helyzet? Hogyan találtatok rá megoldást? Mennyire általános egy ilyen mostoha? Hagyjam, hogy örökre elmarja az apját, vagy üljek le velük újra meg újra meg újra?


2020. máj. 23. 15:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus! Ezt olvasni is fájt! A pszichopata jelző sokkal inkább a nőre illik, mint a gyerekre. Ne haragudj, de itt az apukával is nagyon komoly gondok lehetnek, ha a mentális sérült feleség után ezt a csodát választotta a gyerekével szemben is. Soha nem engedném oda a kislányt. Ha a mostoha meg is változna (nem fog), a kislány akkor is mindig újraéli a történteket, akárhányszor átmegy. Ha az apuka tartani akarja vele a kapcsolatot, akkor látogassa nálad, vigye el külső programokra. Amennyiben ezt nem vállalja (nem engedi a mostoha), akkor jobb elengedni. Nincs szüksége a kislánynak olyan apára, aki nem képes kiállni mellette, annyira ragaszkodik egy lyukhoz.
2020. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
79%

Te jo eg, ez sokkal durvább mint aminek tűnt az elején.


Tényleg jobb lenne ha a kislanynak ha nem talalkozna vele tobbet. Ha veletlen kettesben marad vele biztos hogy megint bántaná.


Nem tudnád hetvegere inkabb a nagyszülőkhöz nagynenikhez vinni?

A gyámügy nem is vizsgálta meg a nőt?????

Épeszű ember nem csinál ilyeneket. Ez egy szadista pszichopata allat, vajon most hogy nincs kin kitoltenie elkezdi majd az egyik fian is mondvan direkt koszolta ossze a ruhajat?

Össze töri a kedvenc tárgyát(ezt lehet a Dogvillebol vette)

"Elfelejtette bevenni a vitaminjat? Lehet hogy főprobázott arra hogy kezdhetné mérgezni is?" Ne vidd a kozelebe a gyereket (szerintem a gyerek is inkabb csendben ül melletted nehogy zavarjon csak ne kelljen talalkoznia vele) ez a "no" teljesen kattant!

2020. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Én is egyre jobban hajlok afelé, hogy hagyjam az egészet inkább, legyenek boldogok (ilyen nyomorultan, ahogy vannak). Idén nem is találkoztak a mostani hétvége előtt, tavaly is nagyon ritkán, ezért ilyen sok idő elteltével reméltem, hogy változik a helyzet, esetleg a nő észheztér és bocsánatot kér, de jelenleg arra is nehezen bír kinyögni egy köszönömöt, ha tüsszentés után a gyerek mondja neki, hogy egészségedre.


Abszolút nem szól hozzá, tavaly meg az átköltözés után ugyanúgy csicskáztatta, közölte vele hogy attól még hogy nem itt laksz már, ugyanúgy pakoljad kifelé a mosogatót amikor ittvagy, stb. Szerencsétlen gyerek meg azt se tudta kínjában, hogy most melyik wc-be menjen, kimenjen-e a garázsba, vagy ne.


Kértem az apját, hogy töltsenek el kettesben a hétvégén minőségi időt, mert pityergett is nemrég, hogy hiányzik neki, mondta hogy "ok", majd amikor hazajött kérdeztem, hogy na, voltál apával kettesben? Ja, elmentek kajáért a kfc-be 10 percre. Pazar.


Apja egyébként jelezte felém annak idején hogy gond van, de abszolút nem jött át, hogy mi, mert csak olyanokat mondott nekem, hogy a gyerek nedvesen pakolja ki az edényt a mosogatógépből, feszültséget generál, és semmit nem csinál jól, úgyhogy a felesége már nem bírja elviselni. Engem meg nem igazán hatott meg, hogy egy 9 éves nem törölgeti az edényeket normálisan, inkább csak megmosolyogtam, és megkérdeztem, hogy hogy lehet ilyenekbe belekötni, és mégis mi az oka annak hogy ennyire utálja a saját gyerekét? De ekkor még fogalmam sem volt arról, hogy ilyeneket művelnek vele.


Arra gondoltam hogy ennél még az is jobb, ha néha egy közeli barátnőmhöz megy át amikor szükséges, szívesen elvan vele, ismerik egymást, vagy a szomszéd nénihez, aki egy tündér.


A gyámügy a nőt nem vizsgálta meg, mert külön eljárást kellett volna indítanom, és elhúzta volna a családbafogadás procedúráját, ezért nem éltem vele, a kislány nagyon izgult, hogy mikor lesz már végre nálam "papíron" is. Apuka meg közölte is velem, hogy amit nem lehet bizonyítani az meg sem történt. Igazi féreg.

2020. máj. 25. 19:28
 24/24 A kérdező kommentje:

A legdühítőbb az egészben, hogy tényleg ott rúgott bele ahol tudott. Pl. vitte a fiainak a mikulás csomagot, a lány arcába meg belevigyorgott, hogy "az apukádnak nem volt ideje neked vásárolni, úgyhogy te nem kapsz semmit", vagy vett neki egy fiús rövid nadrágot (őt a kocsiban hagyta bevásárlásnál), és mondta neki a lány hogy köszöni, a nő meg vigyorgott rá, hogy "van mit, nem szívesen".


Annyira ökölbeszorul a kezem tőle, hogy el sem tudom mondani.


Ki képes egy sérült kislányon kiélni a pszichopatizmusát? Az ég világon semmit nem ártott neki. Azt végképp nem tudom, hogy ki az a féreg, aki egy ilyen mellett kiáll, mikor a nőt már a saját apja se bírja elviselni..

2020. máj. 25. 19:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!