Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori az olyan...

Mennyire gyakori az olyan anya, aki azt hiszi hatalmas teljesítmény, hogy szült egy gyereket?

Figyelt kérdés

Nekem gyerek nélkül gyakorinak tűnik, de talán csak azért, mert gyerektelen vagyok és sok anyuka osztja az észt, kérés nélkül is, hogy "ez a világ legnagyszerűbb dolga" és ideje beállnom a sorba. (30 éves házas vagyok és fontos, hogy ezt érezhetően kicsit lenézve mondják, mintha a gyerek meghozta volna számukra a bölcsek kövét, amiből én még nem kaptam)

Anyaként ti ezt hogy látjátok? Az anyák tényleg ettől érzik magukat az élet császárnőjének, vagy ezt csak azok a nők hangoztatják, akik másban nem túl sikeresek?


2020. máj. 23. 17:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is nagy dolog gyereket szülni. Terhesnek lenni, megszulni, utána levő dolgok. Nem semmi na.

De pont amiatt, hogy erre igazából minden nő képes (még ha adott esetben a teherbe esés nehéz is néhány nőnek vagy nem sikerül sajnos) ezért en nem gondolom, hogy ettől hu de különleges lennék. Mintha arra lennék büszke, hogy tudok késsel-villával enni vagy írni olvasni. Ezek is nehéz dolgok voltak a maguk idejében.

2020. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

A nő 2x lehet sikeres. Egyszer a karrierben, ha az nem jött be, akkor az anyaságban.


Ideális esetben a kettő együtt teljesül, nem hiszek az önfeláldozó ANYA életpályában.


Aki pénztárból megy el szülni, az általában az blamálja a karrierista, gyerekvállalást kitoló nőket, és osztja az észt arról, hogy te kis butus, majd ha gyereked lesz!


Nemrég megkaptam, hogy én nem lehetek fáradt (kutatás, 2 munkahely, egyetemen való oktatás) mellett, mert majd megtudom mi az a fáradtság gyerek mellett. Mindezt úgy, hogy 30 órákat nyomtam le kemény szellemi teljesítménnyel.


Milyen alapon? Ő nem ült az én székemben, én viszont fogadtam örökbe problémás gyereket, úgyhogy nagyon benézte, de ezekben a körökben ez "nem ér", hiszen nem én szültem meg, nem is vagyok igazi:D

2020. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is van kettő, 3 hós koruktól már dolgoztam, mert szeretem a munkám, ami sajnos a hobbim is. De nem tartom rosszabbnak magamnál azt, aki háztartásbeli szeretne lenni. Sőt sokszor érzem azt, hogy egyikben sem tudok annyi százalékos lenni, amennyi bennem lenne. Meg még van pár ilyen területe az életemnek... Lehet, hogy aki csak az egyiket választja, az arra becsületesebben tud figyelni? Nem tudom, bár biztos van olyan is, aki mindenhez lusta.:)) De a lényeg, hogy sokszor mi nők annyifelé próbálunk megfelelni, hogy azt úgysem lehet, nem érdemes még plusz (képzelt?) versenyekbe belemenni. Ha valaki szerintetek így áll hozzá, akkor az legyen az ő játszmája, ha te tudod, neked mi fér bele és mi az értéked, akkor hadd mondja. Egyébként egy gyerek, az élet egy csoda akkor is, ha persze nem kell az elkészítéséhez nagy tudomány. És persze, hogy az anyák életében igen elől szerepel a fontossági listán és büszkék a sajátjukra. Normálisan a mi anyukánk is büszke volt ránk :) Szerintem már én is reklámoztam fűnek-fának, hogy minden panaszkodásom ellenére :D azért jó dolog, ha van gyereked, akit szerethetsz és gondoskodhatsz róla és gyönyörködhetsz benne - remélem, nem vette senki megmondásnak.
2020. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Vegyes válaszok érkeztek, de mindenkinek járt a zöld pacsi, mert jól kifejtettétek és ez olyan ritka, emiatt nagyon jól esik.

Engem azért zavar ez különösen, mert 2 diplomát csináltam egy multi főállás mellett, ennek ellenére mindig engem kértek elsőként pluszmunkára, mert hát szegény anyukák... Elég nagy teljesítmény szerintem ez is, éjszakáztam én is éppen eleget és ezért senki nem ájult el tőlem. Az anyukák meg onnantól, hogy gyerek került a hasukba, úgy csináltak, mintha körölöttük kellene forognia a földnek.

Most meg, hogy végre pihenek kicsit a férjemmel, mert már nem tanulok, és nem megy el az összes szabim vizsgákra, erőszakosan győzködnek, hogy itt az ideje. Nagyon irritáló tud lenni, pedig 2 év múlva majd szeretnénk.

Az itt válaszoló néhány kivételnek külön köszönöm, jó látni a számomra pozitív példát!

2020. máj. 23. 21:16
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

Én nem tartom hatalmas teljesítménynek, egyszerűen csak örülök, hogy van, és nyilván büszke vagyok a gyerekemre, szeretem őt. Egyáltalán nem nézem le azt, akinek nincs, a legjobb barátnőim közül úgy néz ki, senkinek se lesz, mert nem akarnak. Én senkire se tukmálom rá ezt az életmódot, de azt azért tudják, hogy szívből támogatnám őket, ha esetleg mégis szeretnének gyereket, mert én jó dolognak tartom.

Nagy karrier terveim nincsenek, eddig is irodai munkát csináltam, egyszerű beosztott szeretnék maradni, fix munkaidővel. Persze, azt nem csinálnám, hogy a többiek túlóráznak, én meg lelépek a gyerekre hivatkozva, tehát próbálnék olyan pozíciót keresni, ahol nincs túlóra. (Volt már ilyen munkahelyem.)

2020. máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben totál ugyanezt tapasztalom, és jellemzően olyan nőktől akik vagy sose dolgoztak, vagy valami igen egyszerű betanított munkát, de semmiképpen sem tanult, komoly munkát végzőktől. A sógornőm pont ilyen egyébként, és az a helyzet, hogy még a tulajdon párom is többe nézi őt amiatt mert kipottyantott két gyereket úgy, hogy 30 éves koráig semmit sem dolgozott a nagyobbikra hivatkozva, mint engem a második diplomámmal az úton, folyamatosan viszonylag magas beosztásban dolgozva, de ez már az én egyéni szocproblémám. Egyébként ez az egész az ilyen nőktől csak egy kompenzálás lehet azért mert a gyereket leszámítva nullák az életben.
2020. máj. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyet ismerek. 26 éves kis muci, 4 éves gyerekkel. Négy éve azt adja elő, hogy élete legnagyobb eredménye a lánya, az ő "mesterműve", akit mutogat úton útfélen. De tényleg valami nagyon irritáló módon tolja mindenki orra alá azt, hogy milyen tökéletes anya és micsoda hatalmas teljesítmény az, hogy neki van gyereke. Mondjuk nem is nagyon van más, amire büszke lehetne, a világon semmihez nem ért, semmiben nem jó (max abban, hogy egy tipikus cicamica). Két egyetemet hagyott ott egy év után, és két év alatt öt munkahelyről rúgták ki, plusz egy vállalkozást is csődbe vitt. Egyébként még így se érdekelne annyira, hogy egyáltalán foglalkozzak vele, de ez az egész szirupos "csodálatos életem van mert anya vagyok" életmű egy rettentő kioktató stílussal párosul, ami általában jó tanácsnak van álcázva, de a végére azért mindig odaszúrja, hogy "persze nem vagyunk egyformák, kinek mire van igénye, nekem nagyon fontos a gyerekem egészsége / a higiénia / hogy jó példát mutassak neki, stb"
2020. máj. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
62%

Én meg pont a másik oldalt tapasztaltam. Mikor a karrierista gyermektelen kolléganök, jönnek azzal, hogy mitől vagy fáradt, hát csak otthon ülsz a gyerekkel és csak játszol vele, stb, stb.


Tudjátok a legjobb védekezés a támadás, és mikor a nők magasztalják magukat, hogy gyereket szültek, az ilyeneket akarják kikerülni, akik lenézik őket, hogy ők csak otthon ülnek a gyerekkel és nem csinálnak semmit, mert valójában ők is ezt érzik mélyen belül, hogy igen ők jelenleg semmire nem jók, mert nem adnak hozzá semmit a társadalomhoz "csak" gyereket nevelnek.


Az első gyereknél az 5. Ilyen beszólás után, bevallom én is felvettem ezt a sündisznó pózt, de most már csak mosolygok az ilyeneken, és csak annyit mondok, hogy "Igen, azért szültem gyereket, hogy ne kelljen dolgozni" :)


Pedig nagyon szeretem a munkám, jó is vagyok benne, de egyszerűen a gyerekeimet is szeretem, ez van, és a gyerek nevelésben is pont ugyanúgy szeretnék a legjobb lenni, mint a munkámban. Arra, hogy dolgozzak és jó legyek a munkámban van 50 évem, minimum, de ez a 3 év/gyerek, amikor a legtöbbet adhatom neki, sose fog visszajönni, és igenis szerintem megérdemli az a gyerek, ha már világra hoztam, hogy maxoljam ki, ha megtehetem, hiszen a munkámban is maximális teljesítményt adok, nem hinném, hogy a gyerek kevesebbet érdemelne.

2020. máj. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nagyjából sehol máshol nem 3 év a szülési szabadság.. Legalábbis ha az értelmes országokat nézzük. USA-ban már a fél év is sok..
2020. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én most a karantén után azt mondom, ovis korban sokkal többet ér otthon maradni, mint mondjuk 1 és másfél éves kor között.
2020. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!