Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj, ha itthonra(!)...

Miért baj, ha itthonra(!) ráadom a nővére ruháját?

Figyelt kérdés
A nagyobbik gyerekünk lány, a kicsi fiú, de kiválogattuk a lányka ruhákat, hogy ami kicsit is unisex azt tudjam használni most is. Természetesen ezeket csak itthon adom rá és vannak normális kisfiú ruhák is. Ma reggel kitettem egy 24 órás képet, amin rózsaszín kisvirágos ruha van a fiúnkon, de alig látszik. Persze 2 ismerős meg a sógornőm egyből reagált rá, hogy kislánynak tűnik. Egy 2 hónapos babáról még egyébként is nehéz eldönteni a nemét és nem masnit vagy hajráfot tettem a hajába, hanem csak egy kisruháról van szó. Nem értem itthonra miért nem adhatnék rá bármit? Rengeteg ruha maradt ránk, olyan is ami egyszer sem volt a lányomon és nem szeretném kidobni őket. Más nem adta külön nemű gyerekekre a megmaradt kisruhákat?
2020. máj. 24. 10:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
33%

Ez butaság, abszolút nem számít. Inkább az lenne gáz, ha feleslegesen bevásárolnál még egy szettet csak azért, hogy jól mutasson a fotókon. Őt pont nem érdekli, 2 perc alatt kinövi. Az ismerőseid meg nem tudnak kettőig gondolkodni, ez nem a te hibád.


Én kifejezetten viccesnek tartanám. Igazából ő nem látja magát, tehát a ruháik még csak minket szórakoztatnak. Így meg főleg :))


Felejtsd el a hülyeséget, jó babázást :)

2020. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%
Már tényleg nem érzik egyes anyukák, hogy miért is baj felhányni mindent a netre? Én abban nem látok problémát, hogy otthonra ráadtad (én nem tenném), de hogy erről miért kell postolni?? Neked kéne óvnod a fiad személyiségi jogait, erre te bszol ki a legjobban vele! És nekem ugyanaz a kategória, amikor az üvöltő gyereket sztorizzák ki, meg amelyiknek a taknya nyála egybefolyik már. Nem vagytok normálisak.
2020. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
21%

Lépjünk már túl ezen a személyiségi jogos butaságon. Az embernek az ismerősei vannak bejelölve, persze sokan bepipálják az egész falut, de az értelmesebb embereknél ez nincs így.


24 órás képet osztott meg a kérdező, nem pedig telenyomta a nyilvános netet a gyerek fotóival, ami permanensen az interneten ragad.


Semmi baj vele, csak itt már mindenbe bele kell kötni, mindenki jobban tud mindent a másiknál.

2020. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
41%
Lépjél te túl rajta, ha neked fontosabb a magamutogatás meg a lájkok, mint a saját gyereked képmásához való joga.
2020. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
56%
Nem magamutogatás, én kifejezetten szeretem végignézni az ismerőseim történeteit, látom, hogy hogyan halad az életük, hogyan cseperedik a gyerkőc, főleg most a karantén időszakban. Ez mindenkinek egyéni döntése, tiszteletben tartom, ha valaki nem oszt meg semmit, de nem gondolom rossz embernek azt, aki megteszi. Ezzel az erővel ne vidd ki az utcára, mert még nem egyezett bele, és más is látni fogja az arcát.
2020. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk azzal egyet értek, hogy aki úgy dönt tölt fel képet, az ne égesse szerencsétlent. Fiut lány ruhában 🤦🏼‍♂️. Meg aki a beteg gyerekéről posztol... agyhalottak. Bezzeg saját magát nem teszi ki, mikor lázasan taknya-nyala összefolyik, mert hát akkor csúnya, a gyereknél nem baj, azt felteszi. Meg faterrol se tesz ki képet rózsaszín/virágos női nadrágban. Bezzeg a gyerekről ok. Gondolkodjatok már emberek!
2020. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%
Én nem azt mondtam, hogy semmit ne osszon meg a gyerekről. De azért szerintem van egy határ, amit mindenkinek be kéne tartani. És már ott tartunk, hogy kellemetlen képek is kikerülnek és tök normális, mert "ugyan már csak storyba tette ki". Bezzeg saját magáról senki nem postol ciki képeket még storyba sem. Gyerekekről meg teljes nyugalomban.
2020. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
28%

Jó, akkor térjünk már vissza a ruhára. Mi ciki van benne?

Ha annyira a gyerekek jogairól van szó, akkor milyen jogon düntjük el, hogy ő milyen színt szeret?


Miért döntünk úgy akarata ellenére, hogy kékbe öltöztetjük, vagy pinkbe? Miért veszünk automatikusan autót a kisfiúnak, babát a kislánynak? Ezzel sokkal súlyosabb gondok vannak mint azzal, hogy egy csecsemő milyen színben pompázik.


Ki szerint ciki, és ki döntötte ezt el? Mi alapján? Felmérték a csecsemők öltözködési szokásait, ezért eldöntöttük, hogy a kék a fiúk színe, a pink a lányoké? Mitől lesz nevetséges? Nem te vagy nevetséges inkább?

2020. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
71%
Felesleges idekeverned a gender semlegességet, mert Mo-n ez nem létező társadalmi probléma. A mostani kontextust nézve lehet megítélni, hogy kellemetlen e az a kép. És az, mivel ketten is ráírtak. Vagy miért is olyan fontos kitenni kisfiút kislány ruhába a netre, ha az bárminemű kellemetlenséget szülhet?
2020. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19%
Én nem fogok azért a birkák után menni, mert félek, hogy a beszűkült agyú kőművespista mit kommentel be a gyerekem fotója alá, és végképp nem fogom takargatni azt, hogy a gyerekem egy jó minőségű, méretben és szabásban remek ruhában pózol, csak mert virágok vannak egy CSECSEMŐ ruhán. Tegyünk rá atomfegyvert, mert fiú, nem?
2020. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!