Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért büntetik úgy a...

Sokan miért büntetik úgy a gyerekeket, hogy bezárják egy szobába, ha rosszak voltak?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 14:31
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
95%

#8 kérdező, nincs gyereked, ugye?

Nem azért küldöm be, mert az én agyam elborulna és bántalmaznám.

Pl. Telefonálok és ő többszöri kérésre sem marad csendben, akkor elküldöm a szobájába.

Vagy ugrál a kanapén és többszöri figyelmeztetésre is ugrál, akkor is elküldöm.

Így nincs veszekedés, tudja, hogy be kell fejeznie, amit csinál.

Lehiggadok alatt én azt értem, hogy nem kell kiabálnom.

2020. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ez a legdurvább büntetési forma, ha annyira gázul viselkedik az ovis fiam, hogy kb semmi sem használ. Nem azért, mert elborulna az agyam, vagy rosszul lennék, hanem hogy a gyerek lehiggadjon, észhez térjen. (Nálunk van egy olyan szint, amikor röhögve felesel és folytatja a rosszalkodást. Túlpörgött állapot ez, este, pl játszótérről hazafelé. Szerencsére nagyon ritka.) Ilyenkor először ellenkezik, majd sír. Amikor elérünk a síráshoz, bemegyek hozzá, megbeszéljük, megnyugszik, hozzám bújik.

Általában ilyenkor van egy hosszabb távú probléma is, óvodai konfliktusok, vagy hasonló. De sajnos át kell esnie ezen a tombolós szakaszon ahhoz, hogy képes legyen ezt elmondani.

Ez rossz? Van jobb megoldás?

2020. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem ez a szeretetmegvonás egy formája, én nem használom.
2020. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
4%
Sosem tennék ilyet! Sőt, nem is büntetem gyakorlatilag. Nem hiszek ebben!
2020. máj. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy nem mehet be. Nem lesz baja, csak azért nem értek egyet ezzel a módszerrel, mert szeretetmegvonásnak veheti néha.
2020. máj. 29. 15:29
 16/50 anonim ***** válasza:
96%

Miert hogyan kene?

Mindenhol mast olvasni, en pl szoktam a szobajaba kuldeni, becsukom az ajtot. Hiszti van olyankor de: megutni nem fogom

Sarokba terdeltetni mint engem apam nem fogom.


Nem mondom hogy neha neha nem kapott a kezere vagy a popijara. De pl ha valamit 10x elmondok neki, es nem erdekli, oda szoktam menni es megfogom az arcat( nem erosen hogy nyoma maradjon!) es elmondom kozelrol...akkor persze egybol megerti.

Amugy en a tipikus kiabalos anyuka vagyok akirol azt hiszik minden nap csoda hogy nem vertem agyon, pedig sosem bantom.

Szoval a lenyeg, hogy sokszor mar tenyleg nem lehet kimeletesen de jol fegyelmezni...

2020. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
97%

Jobb lenne ha vernék ilyenkor a gyereket?

Kedves kérdező! Írd le kérlek miért szeretetmegvonás a nevelés?

2020. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
Nem lenne jobb és nem önmaga a nevelés lenne az, hanem a bezárást venné annak.
2020. máj. 29. 18:54
 19/50 anonim ***** válasza:
97%
Mi beküldjük a szobájába xy idő büntire (nem zárjuk be de nem engedjük hogy kijöjjön). Én ìgy vettem eszre ez hatekony
2020. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írd le mit tartanál helyesnek! Van úgy hogy felnőtt emberek is elvonulnak, ha konfrontáció van. Nem büntetesből, önmaguktól. Hogy lenyugodjanak.
2020. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!