Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért büntetik úgy a...

Sokan miért büntetik úgy a gyerekeket, hogy bezárják egy szobába, ha rosszak voltak?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 14:31
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
84%

Mint írtam én is olvasok azért könyveket, én is tudom hogy kétféle hiszti van. Csakhogy az en gyerekem nem 3 éves. Hanem 6. És egy 6 évesnél már jócskán ott a manipulálás szándéka....szeretgetéssel öleléssel pont semmire se mész nála.


Kedves utolsó előtti. Nem nem utálom a gyerekeimet és nagyon szívesen vagyok velük. Ennek az is része hogy nevelem őket. Nem oldom meg azzal hogy ott hagyom őket vagy megsimizem a buksijukaz hogy jól van drágán nyugodtan firkáld össze a másik gyerek rajzát.


Az a baj a mai mindent megengedő gyerek központú gondolkodással, hogy a szülők elfelejtik hogy ők a főnökök és kell is hogy azok legyenek. Nem a barátja vagy a gyerekednek hanem az anyja! Nem az a feladatod hogy jófej legyél hanem hogy jófej legyél és tiszteletre neveld.

Nekem a szoba az egyik módszerem, jól működik, engemis így neveltek, sikeres vagyok és jó a szüleimmel a kapcsolatom. Én ebben hiszek. Te meg a buksisimiben. Nyilván én ettől utálom a gyerekeim. És persze én vagyok az aki szélsőségesen gondolkodik nem te.

2020. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
97%
Hogy tanulja meg a gyerek, hogy nem elfogadható a viselkedése, és következményei vannak a tetteinek, ha sosem kap büntetést? Mert ez szép és jó, hogy csak dicsérni meg ölelgetni kell.. kell is ! De ha negatív visszacsatolás nincs, nézd majd meg milyen ember lett belőle 10-20 év múlva.
2020. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy egyáltalán nem kell büntetni, hanem hogy miért alkalmazzák a bezárást?
2020. jún. 2. 16:27
 34/50 anonim ***** válasza:
93%

Hát mert egyedül jobban lenyugszik a gyerek. Ha hisztizk épp,akkor elöntik az érzelmei,el van borulva az agya,nem lehet vele értelmesen beszélni. Ha beküldöm a szobájába,és mondom neki,hogy csak akkor jöjjön ki ha megnyugodott ,akkor így is történik . Ha vége a cirkusznak kijön és elmondom neki mi volt a problémám a viselkedésével .

Amúgy fizikailag nncs bezárva,tehát kulccsal .

2020. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
7%
Nem nyugszik meg könnyebben, csak neked nem kell látni. És azt tanulja meg, hogy ha baja van, rád nem számíthat.
2020. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 35-ös ,nekem már van egy felnőtt gyerekem, akivel szuper a kapcsolatom ,és mindenben számíthatunk egymásra . Ő is bement a szobájába lenyugodni,ha hisztizett . Te neveltél már fel gyereket ,láttad mi lett a módszereid következménye,vagy sem ?

Nem kötelező így csinálni,nálam egyszer már jól bevált,és a most kicsinél is . Nyugodtan lehet megdícsérni a gyereket ha életveszélyes dolgokat művel,vagy elfogadhatatlanul viselkedik ,tegyél úgy . Majd 10-15 évesen csodálkozzál rá,hogy kezelhetetlen a gyereked és már fizikailag is könnyen lehet,hogy erősebb nálad ,tehát sehogy nem tudsz ráhatni.

2020. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
0%
35-ös! Én az ilyen (mint a 36os) és ehhez hasonló beszólások miatt le sem írom, hogy én hogyan szoktam. Mert itt "bevált", szuper módszerekeől írnak. Mi maximum a tudatlan, hülye, szar felnőtteket nevelők vagyunk ;)
2020. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
58%

Kizökken és le higgad. Ha mégsem jöhet egy pohár jég hideg víz a képébe, majd egy fél óra álldogálás a sarokban.

Kiabálni meg magyarázni nincs értelme ha bekattannak, úgysem ér oda. Ezektől lehiggad és meg lehet kérdezni tudja e miért is történt ami történt. Szerintem tuti fogja tudni a választ, ha nem akkor mehet gondolkozni rajta még egy fél órára

2020. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó! Ez remélem valami borzalmas vicc vagy irónia.
2020. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
44%

Nekem konkrétan a képembe röhög mindkettő. 6 és 10 éves lányok. És mindeki elmondta, hogy nem vagyok elég szigorú.

Beküldöm a szobájába, pont semmit nem ér. Kiröhög és még magára is csukja az ajtót. Bent tök jól elvan, olvas vagy játszik.

Ha meg kap egyet, akkor én vagyok a csúnya, gonosz szülő, aki csak veréssel tud nevelni. Hát lassan már tényleg. Megpróbáltam mindent már, de mindenre van egy "B" megoldásuk sajnos.

2020. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!