Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért büntetik úgy a...

Sokan miért büntetik úgy a gyerekeket, hogy bezárják egy szobába, ha rosszak voltak?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 14:31
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
64%

Aki azt állítja hogy ha beküldöd a szobájába azzal azt mutatod ki, hogy nem szereted mert miután haza értél pont hiszti van, az tudja hogy egy nap 24 órából és nem csak abból az 5-10 percből áll? Plusz amikor a gyerek iszonyatosan hisztizik ha hozzá érnek csapkod, akkor tökre nem érdekli ki van körülötte. Engem is beküldtek a szobámba ha a szép szó nem használt, és emlékszem hogy nekem jó volt. Volt időm lehiggadni megnyugodni, és utána oda mentem anyukámhoz egy ölelésért. És SOHA nem éreztem azt hogy nem szeret.

De ahogy az előttem lévők is írták, ha szerinted minden helyzetben a buksi simi használ, mit csinálsz amikor a gyerek a konektort piszkálja? Megsimogatod, és mosolyogva azt mondod ezt nem szabad és ennyi? Én a lányomba tudatosítottam hogy azt nem szabad. Megfogtam a kezét ha oda nyúlt és erőteljesebben rászoltam, hogy érezze és tudja hogy ez veszélyes (akkor is ha van rajta védő). Ha nagyon hisztizik én is beküldöm a szobájába, és pár perc múlva higgadtan kijön. De én senkinél nem láttam még olyat hogy betuszkolta volna a gyereket a szobájába hanem csak rászolt hogy menjen be, és be ment magától mert tudja hogy ott ő is letud higgadni.

Viszont én kíváncsi vagyok hogy neked milyen módszered van mert még egy kicsi morzsát se kaptunk belőle. Én pedig nyitott ember vagyok.

2020. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Csak úgy érdekelt ez a dolog, mert sokan ezt csinálják olyankor és nem biztos, hogy mindenkinél ugyanez beválik
2020. jún. 23. 16:49
 43/50 A kérdező kommentje:
Mert, ha belegondolok sokszor, akkor fontos szerintem, hogy a gyermeknek a látókörében legyenek a szülők még ilyenkor is.
2021. szept. 9. 13:38
 44/50 anonim ***** válasza:
És mi szerinted akkor a jó módszer? Te mit alkalmazol. Irjad màr le kérlek.
2021. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:
Nincs nekem csak sokszor hallok ilyenről és látok ilyent. Ez nagyon meg szokott viselni és ezért tettem fel a kérdést.
2021. szept. 9. 13:57
 46/50 anonim ***** válasza:

Miért kéne, hogy a látókörében legyen? Nem a lakásból dobod ki, és nem 1-2 éves gyerekekről van szó gondolom. Tudja, hogy attól még ott vagy a lakásban. De jó régóta ezen gondolkodtál :D


Az nem szeretetmegvonás ha teret követelsz magadnak, amikor nincs más megoldás, mert a gyereked agya elborult. Miféle szeretetmegvonás, ha elküldöd a szobájába azzal, hogy majd folytatjátok a beszélgetést, ha befejezte a hisztit. Elmondanám, hogy felnőtt korban is hasznos, ha kilépsz egy adott szituációból egy rövid időre, amikor érzed, hogy kezd elszakadni a cérna. Megadod magadnak is és a vitapartnerednek is a lehetőséget, hogy tiszta fejjel újragondoljátok a dolgokat.

Lehet ilyenkor játszani a nagy szentasszonyokat, meg megölelgetni a gyereket amikor szemétkedik, de oltári pofáraesés lesz ám neki, amikor kilépve a meleg családi fészekből nem ebben a fogadtatásban lesz része más emberektől. Vagy mikor később sorra fulladnak kudarcba a párkapcsolatai, mert nem kellő empátiával állnak a cirkuszaihoz. Esetleg ugyanez a munkahelyén.

Nyilván vannak békésebb, simulékonyabb természetű gyerekek, velük talán nem cseszel ki annyira egy ilyen negatív visszacsatolás mentes nevelési módszerrel 🤷‍♀️

2021. szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Nem mindenki olyan közülük, hogy nem akar ilyenkor a közelükbe lenni. Van, aki akarja őket látni ilyenkor. A felnőttek is különbözőek.
2021. szept. 9. 17:43
 48/50 A kérdező kommentje:
Amúgy egyáltalán nem értek egyet a büntetéssel, mert nem jó érzés a gyereket szenvedni látni. Neki sem jó érzés az, hogy így érez. Elmondanám neki inkább, hogy amit csinál, az miért nem helyes.
2022. aug. 15. 17:03
 49/50 anonim ***** válasza:
Azóta sincs gyereked?
2023. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:
Nincs. Csak kíváncsi voltam, mert sokszor a gyerekek szenvedése(ami emiatt a módszer miatt van) mindig rám ragad. Ezért tettem fel egyszer ezt a kérdést és ezért gondolkodom ezen azóta is néha. Ezért emeltem ki most.
2023. szept. 25. 17:10
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!