Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van joguk az óvónőknek faggatn...

Van joguk az óvónőknek faggatni a szülőt hogy hol dolgozik és mettől meddig?

Figyelt kérdés
Szeptember óta ez megy nálunk, hogy minnél később vigyék a szülők a gyereket és minnél előbb menjen értük. 3ig dolgozok és ha még elmerészelek munka után menni a boltba, hogy ne a kislányommal keljen akkor már húzzák a szájukat. Máshol is ilyenek? Faluban lakunk így egy óvoda van így váltásra nincs lehetőség.

#Gyerek, óvoda, óvónő,
2020. máj. 28. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nincs joguk, de igen, vidéken még manapság is ez megy. Mindenbe belepofáznak, könyékig turkálnak az életedben, a gyereket is kifaggatják, és gusztustalanul kibeszélnek. Nagyon elegem van már ebből is, bárcsak büntethető lenne!
2020. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Mi vidéki kisvárosban lakunk (kb. 30.000. fős város), soha nem fordult elő, hogy az óvónők belemásztak volna bármelyik szülő magánéletébe, sőt örömmel szerveztek külön programokat is a gyerekeknek.
2020. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Én is ezt hallom, hogy az óvónők ezt csinálják. Próbálnak bűntudatot kelteni a szülőben, és így elérni, hogy minél kevesebb gyerek legyen bent. Ne hagyd magad, nincs joguk hozzá.
2020. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joguk. Hamarosan ovis lesz a lányom, ilyentől én is tartok. Azt hiszem ha előfordul ilyen, engem nem fognak szeretni az óvónők.
2020. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk felénk munkáltatói igazolás is kellett az oviba, így nem kell faggatózni, ki hol dolgozik.
2020. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joguk, vittél munkáltatóit, nem léped túl az időt, amit a gyerek az intézménybe tölthet, így nincs joguk rá. Viszont tapasztalat, őket ez nem érdekli. Mindig van, amiért ne vidd a gyereket, vidd el előbb. Most a nyitást is úgy kezdték, hogy ha lehet ne vigyék, mert ügyelet lesz, szabadságok kiadása, összevont csoportok.
2020. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk még a nagyszülőkkel való viszonyra is rákérdeztek.

Szerintem túlzás, hogy mennyi információt kell megadni.

2020. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Az óvoda kötelező 3 éves kortól. Akkor mért kell munkáltatói?

Persze ha hamarabb kerül, mint 3 év oviba, akkor megértem.

2020. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a gyereket uszítják, hogy anya hogy képzeli, hogy otthagyja alvásidőre, mikor itthon van a kicsivel. Persze, csak azt felejti el, hogy én a kicsi mellett itthon dolgozok. Egy gyerekkel még ellavírozok, neccesen (karantén alatt a szükség nagy úr), de ha nem muszáj, nem készíteném ki magam.
2020. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ha otthon dolgozol, az egyszerűen nem megy át nekik... Azt hiszik, akkor nem csinálsz semmit vagy max. valami olyat, amit simán lehet hangzavarban, 2 percenként ugrálva, oda sem figyelve rá.

Felháborító egyébként ez a gyerekeknek magyarázás meg a kifaggatás.

2020. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!