Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a teendő? Mit...

Ilyenkor mi a teendő? Mit mondjak az óvónőknek?

Figyelt kérdés
Tavasszal beírattam a lányomat óvodába (évközben nem lehet ugye). Elvileg mehetne már szeptembertől, de mi inkább tavasszal vinnénk oviba, akkor tölti be a 3 évet. Meg mivel megtehetjük, így itthon maradok, 2. babát is tervezünk. Augusztus végén menni kell szülői értekezletre az oviba. Mit mondjak az óvónőknek, hogy majd tavasszal hoznám oviba? Beiratkozásnál mondtam, hogy lehet majd csak tavasszal hoznám, akkor azt mondták nem baj, várnak minket szeretettel. A lányomat is vihetem a szülőire, ha nem tud senki rá addig vigyázni? Előre is köszönöm a válaszaitokat!
2012. aug. 25. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy most hogy van, de annak idején nem is mehetett a fiam oviba, csak miután betöltötte a 3 évet. Képzeld, október 18-án töltötte a 3 évet és nem engedték, hogy már szeptembertől vihessem. Miért is ne vihetnéd, ha nincs kire hagynod? Viszont arra készülj fel, hogy legalább 2-2,5 órát ott lesztek, mert ilyenkor elhúzódik a szülői, amúgy ha majd csak tavasztól járatod óvodába feleslegesnek tartom, hogy végigüld a szülőit. Bemész egy alkalommal a vezető óvónőhöz és megbeszélitek a részleteket.
2012. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Nálunk elvileg 2,5 éves kortól mehet és ha szobatiszta. No meg nekünk legyen munkánk. Ezek meg is vannak, de még nem vinnénk. Akkor elmegyünk egy másik napon, 2,5 órát nem akarok ott ülni feleslegesen.

2012. aug. 25. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem illik vinni a gyereket szülőire. Ez nem családi kör, hanem SZÜLŐI értekezlet, amin nagyon zavaró tud lenni egy 2,5 éves nyűgösködő gyerek.

Képzeld el, ha minden anyuka vinné a gyerekét!

Nálunk van egy anyuka, aki az első két szülőire hozta a fiát, a második alkalommal az óvónő kiemelte, hogy nem szeretne még egy ilyen alkalmat.


Abból szerintem nincs gond, hogy csak tavasszal viszed majd oviba.

2012. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem előtte való nap elmegyünk, mivel úgyse megy még, így a szülői felesleges. Hm... azért gondolom nem küldenek el mert viszem a lányomat, ha nem tudok kire hagyni addig!
2012. aug. 25. 13:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak a vezetőnő hozzáállása számít abban, mehet-e gyerek szülőire, vagy sem.

Óvodában dolgoztam. Nálunk egy dajka mindig ott volt szülőiken, hogy egy másik teremben felügyeljen a gyerekekre.

2012. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a tanévkezdő szülői csak az újaknak van(szerdán volt a miénk), ahol elmondtak alap információkat, megkaptuk a jeleket, hogy mit kell bevinni, fontos szabályok, pl ha a gyerek hétfőn beteg, akkor 9ig telefon, keddtől le legyen mondva az ebédje...

hogy legyen a kicsinek üzenőfüzete, milyen benticipő-tornacipő legyen... Mit biztosít az ovi, mit kell neked bevinni, hogyan megy a gyümölcsnap stb.

Volt aki a kisebb gyermekét nem tudta hová tenni, hozta.

A következő szülői, ami az egész csoportot érinti az majd szeptember vége felé lesz. Kíváncsi vagyok azon mi lesz.

Kezdés: mi elvileg 10.-től szoktatjuk a kicsit, de van olyan is, aki október-novembertől, lesz olyan ismerősöm aki februártól hozza a kicsit(ő nem jött a mostani szülőire, bár a tesó odajár már)

2012. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a meghívón is rajta volt, hogy a szülői értekezletre ne vigyük a gyerekeket, mert ha ott vannak, érdemben nem lehet megbeszélni semmit.

Ezzel mondjuk egyetértek, de én is vakaróztam, hogy mégis akkor hová tegyek 2 gyereket, ha én vagyok velük itthon, és pénteken délelőtt 10kor van a szülői???mi végül nem is mentünk el, mert az én fiam is csak tavasszal kezd.

2012. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem volt ráírva a papírra, csakhogy mikor menjünk! Mondjuk mi egy kisvárosba lakunk és nem hiszem, hogy zavarná őket a lányom, nagyon kedvesek !
2012. aug. 25. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó vagyok, ahol rá volt írva, én egy kis faluban lakom. Nálunk a kiscsoport ősszel 27 gyerekkel kezd, szerintem a szülőin zavaró lett volna 27 gyerek.
2012. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szólni kell az óvodában.

Ha felvették a gyermekedet, már jogviszonyban van az óvodában, amiről lehet lemondani, vagy szüneteltetni- de ezt írásban kell kérni a vezetőtől.

2012. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!