Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mit tanácsoltok?...

Mit tegyek? Mit tanácsoltok? Már teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

A férjemmel 8 éve vagyunk együtt, 3 éve vagyunk házasok.

Én sose akartam gyereket, már 14-15 éves koromba eldöntöttem, hogy nem lesz gyerekem. Most se gondolom másképp.

A férjem akart gyereket, de egy idő után feladta, hogy engem győzködjön erről, azt mondta, majd ha én is akarom, akkor majd lesz gyerekünk.


Fogamzásgátló mellett estem teherbe, valószínűleg az antibiotikum gyengíthette a hatását. Az gyengíthette a fogamzásgátló tabletta hatását.


Terhes vagyok, de nem akarom megtartani, de a férjem meg szeretné.

Nem akarok gyereket, nem érzem azt, hogy vágynék rá. Lehet, hogy tudnám szeretni, sőt biztos vagyok benne, de lehet megbánnám, hogy vállaltam, és ezt a gyerek érezné. Ha eljátszok a gondolattal, nem látom az örömét benne.

Egyszer-kétszer megesett, hogy az ismerőseim kisebb gyerekeire vigyáztam pár órát, de kész kínszenvedés volt az egész. Nem tudok velük mit kezdeni.

Én értem, hogy nem marad mindig kicsi a gyerek, de addig amíg kicsi, addig mi lesz? Kész kínszenvedés.



2020. máj. 28. 15:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A szüléstől is félek, a sok vérvételtől meg mégjobban.
2020. máj. 28. 15:50
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Elgondolkodnek a ferjed helyeben a valason. Ennek semmi ertelme, ketfele visz az utatok.
2020. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Vetesd el! A férjed könnyen pattog, mert nem neki kell a nehézségekkel megküzdeni, és nem neki kell a gyerek miatt az életéről lemondani. Jogosak a félelmeid, és plusz még nem is vágysz gyerekre.

Neked kell majd etetni, neked kell majd szoptatni, a gondját viselni, vinni a háztartást, és ha visszamész dolgozni, akkor a munka mellett még ugyanezek várnak rád.

Az a gyerek meg valószínűleg érezni fogja, hogy nem akartad és csak nyűg a nyakadon.

2020. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Biztosan nem mentem volna hozzá egy olyan férfihez aki szeretne gyereket én meg nem. Világosan látszik, hogy a férjed mindig is abban bízott, hogy meggondolod magad.

Ez egyáltalán nem fair vele szemben,még ha ki is jelentetted neki,hogy nem szeretnél.

Senkinek nem kötelező gyermeket vállalni, nem mindenkinek való.

Én igazából inkább azt érzem ki az írásodból, hogy nem épp a gyerek ellen van bajod, hanem az azzal járó lemondással. Ezzel sincs baj.

Ha nem szeretnéd, ne vállald, ellenben értelmezd újra a házasságod. Lehet nem is éli túl az abortuszt a házasságod.

2020. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én sem tartanám meg, és el is válnék. Teljesen mást akartok az élettől.
2020. máj. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 babyboom567 ***** válasza:
89%

A gyerek szempontjából a legjobb ha elveteted.

Viszont a házasságod ezt nem fogja túlélni, hisz a férjed gyereket akar még mindig.

Nagyon sok dologra lehet mondani, hogy ok próbáljuk meg, aztán ha nem működik abbahagyjuk, a gyerek dolog sajnos nem ilyen.

Keress olyan pasit aki nem akar gyereket.

2020. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Szia. Szíved joga eldönteni hogy szeretnél-e gyereket. Én nem ítélkezem azok felett akik nem szeretnének. Úgy tartom, hogy aki nem akar annak inkább ne is legyen csak azért mert valaki rábeszélte.

Bár nem vagyok abortusz párti azt mondanám hogy ha nem akarod ezt a babát akkor ne tartsd meg.

És igen benne van a pakliban, hogy ez majd rányomja a bélyegét a házasságotokra, de az is ha úgy szülsz hogy nem akarod azt a babát.

2020. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
És csak úgy rúgja fel a házasságát egy meg nem született gyerek miatt?
2020. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Attól, mert nem akar gyereket, nem kell mindjárt elválni.
2020. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

De nem értem, az elején nem tisztáztátok, hogy te nem akarsz gyereket, ő meg igen? Vagy utólag, házasság után derült ki? Netán így is házasodni akart és bízott benne, hogy majd meggondolod magad?

Én sem akarok gyereket, de én tisztáztam is a férjemmel előre és szerencsére ő sem akar.

A helyedben amúgy biztos, hogy elvetetném, hisz az a lényeg, hogy TE nem akarsz gyereket, óriási hiba lenne úgy bevállalni egy gyereket. Hisz neked kéne kihordani, megszülni, javarészt nevelni, ha elváltok te maradsz vele egyedül stb stb. Szóval, ha én esnék így teherbe, biztos abra mennék.

2020. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!