Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagilag mi az az állapot,...

Anyagilag mi az az állapot, amire azt mondod, már jöhet a baba?

Figyelt kérdés

Vannak akik saját lakás és kocsi nélkül bevállalták a gyereket, vagy ezeknek mindenképpen adottnak kell lenniük még gyermekvállalás előtt?


Vagy elég mondjuk jó albi, kocsi, és két biztos állás?


Vagy albi + 2 biztos állás kocsi nélkül?


Stb...


2020. máj. 31. 18:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Nekem azon kívül semmi ilyesmi elvárásom nem volt, hogy legyen mindkettőnknek állása. Az anyagi helyzet, egy folyton hullámzó dolog, van amikor jobban megy, van amikor kevésbé. Amúgy sem vagyok híve annak, hogy mindent toljunk a gyerekünk feneke alá. Az első gyerek még akkor jött nálunk, amikor egyetemisták voltunk, otthon laktunk, mindketten diákmunkáztunk. A második már albérletbe. A harmadik most, 10 évvel később, saját házba. Nem tettük függővé az anyagi helyzetünktől.
2020. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%
Lakbér, kaja, éves 2x 2 hét utazás mellett 150et félre tudok rakni.
2020. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1


Én is hasonlóan gondolkodom, nálunk is albérletbe jött az első, mindkettőnknek van állása. Egyelőre ennyi elég, a sajat lakást még meglátjuk, szüleim is akkor vettek egy nagyobb lakást, amikor mi már bőven megvoltunk.

2020. máj. 31. 18:42
 4/24 anonim ***** válasza:
68%
Akinek a baba fontos, az megszüli bármilyen körülmények között.
2020. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Valójában rengeteg embernek nincs ingatlanja, így elég sok gyerek nem születne meg, ha ez lenne az alap. Nekünk van házunk, két autónk és állásunk. Szerintem az autó abszolút csak luxus ebben a kérdésben. A kölcsönnel terhelt ingatlant nem érzem biztosabbnak az albérletnél, így ez szerintem mindegy. A munka és 1-2 millió megtakarítás lenne amit en mondanék. (Mert pl nálunk 4 hós a kicsi, ebben a 4 hónapban ment tönkre a mosógép, szárítógép, mosogatógép és a laptop is. Nyilván. De ha albi, akkor gondolni kell egy esetleges hirtelen jövő költözésre.) Szóval szerintem a liquid tőke fontos a gyerekvállalásnál és a biztos (már amennyire az tud lenni a mai világban) állás. De biztos lesz más, aki meg mást tart fontosnak.
2020. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#2 Marmint ilyen anyagi körülmények közé vállalnál gyereket, vagy ez most megvan neked és így szeretnél gyereket?
2020. máj. 31. 18:43
 7/24 A kérdező kommentje:

#5


Igen, a félretett pénz és a biztos állás szerintem is fontos. Munkatapasztalattal az ember meg úgyis talál másikat, ha valami gond lenne.

2020. máj. 31. 18:45
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

#6 ez előtt én nem vállaltam gyereket. Most próbálkozunk.

Nővérem ellenkezője. Neki még lakcíme sem volt. Munkahelye sem. Stoppolt kamionokat és kimenet Indiába, hazafelé már gyerekkel jött. A fene sem látta, ki az apuka.

2020. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%
A fiamnál 8 évvel ezelőtt sajt lakás, 1 viszonylag öreg autó és kb. 1,5 millió Ft megtakarítás volt, most jön a 2. baba, most már saját nagy ház, 1 saját felső középkategóriás autó-1 céges autó és azonnal mozgósítható 6 millió Ft megtakarítás van+a lekötött pénzek illetve a tetőbeépítésre szánt pénz. Ez viszont jóval több annál, ami mindenképpen szükséges egy gyerekhez.
2020. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Mi most albérletben élünk, és most várjuk az első babát. Ha csak akkor vállalnánk, amikor hitelmentes lakásunk van, már abban a korban lennék, amikor nem szereték szülni. (40+)

Vészterv van, ha hirtelen kéne költözi, családban van üresen álló lakrész.

Mindketten dolgozunk, 1 érettebb korú autó van.

Szerintem ha van jó kapcsolat, két keresővel, akkor már nem felelőtlenség a gyermekvállalás.

2020. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!