Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit tegyek ?

Ilyen helyzetben mit tegyek ?

Figyelt kérdés

5,5 éve szerettünk volna babát túl vagyunk 2 inszemen és 4 lombikon.

Spontán sikerült teherbe esnem, de a párom azt mondja neki már nem kell gyerek jó volt nélküle.

Viszont a hitel az én nevemen van.

A lombikok miatt nem volt bejelentett munkahelyem.

Ha Ő lelép csak a havi 40 ezret fogom kapni,abból nem fogok tudni hitelt,számlákat fizetni plusz a baba plusz nekem kaja háztartás.

Már ott tartok, hogy inkább elvetetem és dolgozok :(


2020. jún. 3. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A parod egy fereg. Sajnallak nagyon. Ne vetesd el semmikepp, ez a baba jonni akart.
2020. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Es akkor miert volt a sok lombik? Mit mond erre?? Micsoda egy gerinctelen ember.
2020. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Esetleg szülői segítség??

Sajnálom ami veled történt.

2020. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mert én akartam gyereket...

Valahogy nem úgy tűnt eddig.

Szüleim még nem tudják, remélem segítenek.

“ Párom “ tegnap közölte, hogy a védőnőnél is vetessem le a nevét.

Meg ha elvetetem Ő akkor is elmegy.

De akkor tudnék pénzt keresni a rezsire meg a hitelre :(

2020. jún. 3. 18:07
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

egyreszt mivel a gyerek apja, ezért gyerektartás jár neked. Valószinuleg nem a ferjed, mert akkor nem csak a te neveden lenne a hitel. Nem tudom, mennyi hiteled van es mire, de pl. ha most egy bazinagy hazban laktok, azt el lehet adni, lehet egy kisebbet venni. Vagy 2szobas lakast lecserelsz egy egy szobasra. Vagy ha az sem megoldhato anyagilag, akkor eladod a lakast amin a hitel van, kifizeted a hitelt, marad valamennyicske penzed...es remeled a szuleid segitenek...legrosszabb esetben fel ev utan bolcsibe adod a babát és dolgozni mész.


Sajnálom :( de ne add fel, nem orokre leszel boldogtalan! Ez csak egy állapot, ki kell mászni belole, lesz még jobb is, lehet pár év múlva boldog feles´g leszel tobb gyerekkel!

2020. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a parod igazabol veled se akar lenni ezek szerint, nemcsak a gyerekkel van a baja. Ha ez nem tortenik veled marad? Hany eves vagy?
2020. jún. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

30 vagyok. Már egy ideje az alkohol problémái miatt nem igazán működött a kapcsolat.3 hónapja nem iszik. Nem is gondoltam volna, hogy spontán sikerülhet...

37 ezer ft a hitel,kis város kertes ház. Már ideje mondogatta, hogy elfog menni de úgy voltam vele, hogy menjen dolgoztam feketén, mindent tudtam volna fizetni.

Pár hétig örült a babának aztán most bekattant, hogy neki nem kell.

Gondolom “ ihatnékja “ van.

Veszélyeztetett terhes vagyok így sajnos ez a munka már nehéz lenne.

2020. jún. 3. 19:23
 8/17 babyboom567 ***** válasza:
83%

Nehogy elvetesd!

Minden jóra fordul, hidd el.

Érzelem mentesen kell most gondolkoznod.Beszélj a szüleiddel, biztosan segítenek.Ha a lakáson / házon van hitel, azt add el,fizesd ki a hitelt, keress pénzügyi tanácsadót, vagy a bankban is segítenek.

Az apát meg pereld a gyerektartásért.

Nem tudom milyen iskolád van illetve hogy mit dolgoztál, de megtanulhatnál valami olyat amíg terhes vagy amit otthon is tudsz csinálni( varrás, idegen nyelv,kézműves tárgyak készítése,vírtuális irodai feladatok)

Illetve amíg kicsi a terhességed, rendes helyre valószínű nem vesznek fel, de próbálkozhatsz, viszont eljárhatsz házakhoz takarítani, ha vidéken éltek esetleg napszámba,ha értesz hozzá kerti munkákra, illetve ha van érzéked hozzá nyáron vigyázhatsz gyerekekre(nagyobb gyerekeket is vállalhatsz7-10éveseket)

Felkeresheted a családsegítőt,ők is sok mindenben segíthetnek, esetleg munkában is.

Egyházi közösségeket is felkereshetsz.

Tudom ,hogy nem így képzelted el az anyaságot, senki sem akar ilyet magának,de bízz magadba.

Ne vetesd el a gyereked.

2020. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Hany hetes vagy? Sajnalom, de fiatal vagy! Egy gyerekkel siman talalsz part magadnak majd! Es gondolj bele talan ez az egyetlen lehetoseged, hiszen mar 5 eve probalkoztok!
2020. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9 hetes vagyok.

Most úgy érzem egy db-ig nem kell senki :(

Ha elmegy semmi köze nem lesz a gyerekhez, nem kell pénz, nem láthatja sem Ő sem az anyja.

2020. jún. 3. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!