Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire "elfogadható" a...

Mennyire "elfogadható" a Málna név második keresztnévként?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még gyerekvállalás előtt, ezt szeretném előre leszögezni!

Valamelyik nap az MTA által elfogadtatott női neveket nézegettük barátnőimmel és láttam a Málna is adható név lett. Nem akarok tucat nevet adni majd a lányomnak, ha lesz egyszer, de nagyon csicsásat se. A Hanga tudom gyakori név (bár én egyet sem ismerek), és szerintem a Hanga Málna jól cseng.

Igen, tudom, hogy csúfolni lehet majd a neve miatt, engem is csúfoltak miatta, nem szerettem, de tizenéves koromra elfogadtam a nevemet, én már nem változtatnék rajta, persze idegesít, ha nem tudják helyesen leírni, mert a mai napig előfordul...

Mit gondoltok, szerintetek milyen név a Hanga Málna? Ismerek pl Őzike nevű lányt is, aki most orvosnak tanul, szóval, ha valaki azt írja, hogy mennyire veszik majd komolyan a "Szabó" Hanga Málna doktornőt, akkor egy "Szabó" Őzikét mégis mennyire vehetnek komolyan?

Mint írtam, nem várok még gyereket, a férjemnek lehet lesz más ötlete, csak gondolkodtam a női neveken.



2020. jún. 4. 09:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Nekem tetszik. Meg a Hanga is úgy magában. De a férjem leszavazta, szóval nem ez lesz a lányunk neve. Az ilyen "cuki" neveket második névnek szerintem simán jó adni, egyedülinek azért nem adnám, mert mégis, de egy "normális" név mellett szerintem tök jó. Ő meg majd eldönti, hogy használja-e.
2020. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Sem a Málna, sem az Őzike nem "elfogadható" - legalábbis számomra. Én rühellném, ha így hívnának. Egyszerűen komolytalan. (Viszont én amúgysem szeretem a beszélő neveket, tehát nekem a Virág, Napsugár, Ibolya stb. is kizárt lenne.)

Ugye az utónév szerepe a megkülönböztetés, semmi több. Nem lesz senki sem különlegesebb azért, mert "különleges" neve van. Én örülök, hogyha kimondom a nevem bárhol, akkor nem kérdeznek 20x vissza. :)

2020. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Személy szerint nem tetszik, sem a Málna sem a Hanga. Mondjuk nekem alapból nem tetszenek a cuki nevek. Igazából nektek kell tetszenie, de arra is érdemes gondolni, hogy egyszer felnő az a gyermek.
2020. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Van akinek tetszik. Személyszerint engem a hideg ráz minden beszélő névtől, így sem a Hanga, sem a Málna nem tetszik.
2020. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
A Málna nekem spec beleférne a névadásba, pláne másodiknak, de csak úgy szólok, hogy vagy 20 éve anyakönyvezhető... Ezekben a listákban sose azok vannak, amiket valóban akkor engedélyeztek, csak valami béna újságíró kiír pár furát a listából, hogy gyűjjön a kattintás.
2020. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nagyon idétlen, én nem örülnék, ha igy hivnának. Szerintem együtt is olyan furcsa, bugyuta hangzású a Hangával. A Hanga egyébként szerintem szép.
2020. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi, de az Őzikét nem tudom elhinni. Olyan, mintha a Málna névtől választottál volna egy bénábbat, így a Málna máris jobban hangzik.


Amúgy én ismerek, Alma, Virág, Jázmin, Rózsa, Ibolya, Kamilla nevű embert. És ezek közül jópár név gyakori. Szóval akkor már a Málna is belefér.


De együtt a Hanga Málna nem tetszik. A Hanga is egy növény, így erőltetett.

[link]

2020. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Én a gyerek orvosnál hallottam először ezt a nevet becézett formában. Kiszólt az asszisztens nő, hogy Málnus itt van? Akkor egyből megtetszett így ez a név. Nem is tudtam minek a becézése. Aztán szólt, hogy xy Málnát keresem.


Na úgy már fura volt. Majdnem kijött a számon, hogy nézze meg esetleg a gyümölcsös kertben. 🙄


Nem tudom, egyenlőre vegyes érzéseim vannak ezzel a névvel kapcsolatban. Esetleg második névnek jó lehet, de nem a Hangával. Azzal túlságosan egybe cseng. Hangamálna 🤔 mintha valami újfajta gyümölcs lenne.

2020. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Kutyusnak elfogadható név.
2020. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
És az állatkertben az állatok vannak bezárva a rács mögé...
2020. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!