Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan készítsem fel 2,5 éves...

Hogyan készítsem fel 2,5 éves kisfiam arra, hogy nem sokár ausztriába fog óvodába járni, és még a magyarral is hadilábon van, nem hogy a némettel!?

Figyelt kérdés
Nem tudom jót teszek e azzal ha németül beszélek hozzá magyar helyett, vagy csak nézessek vele német mesét? Szeretném megkönnyíteni a dolgát. Még magyarul is csak pár szót mond.

2020. jún. 13. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem te mindenképpen magyarul beszélj hozzá, ez az anyanyelve, gondolom kétnyelvűre szeretnék nevelni. Oviban, suliban úgyis ragad majd rá a német.
2020. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha össze-vissza beszélsz hozzá, az még jobban összezavarja. Majd bekerül a közösségbe, és megtanulja a nyelvet. Az én lányom 3 nyelvű, de én csak magyarul beszéltem hozzá.
2020. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mesélj neki az oviról. Övónéni, gyerekek, játékok stb. Ha otthon magyarul beszéltek, az oviban németül, hamar megtanul beszélni mind a két nyelven.
2020. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne nagyon stresszelj, mert az ilyen pici gyerekeknek remek antennái vannak. Készítsd fel úgy, mintha itthon menne oviba. Nem kell németül tanítani, ha még magyarul sem tud. Elég ha német nyelvű gyerek énekeket hallgat, szokik a füle hozzá. A kinti németet máshogy fogja hallani, mint a te németedet. A google-ban keress rá a sing mit mir kinderlieder-ekre, ezek igényesek és hasznosak. Az osztrák óvodák nem olyanok, mint a magyarok. Sokkal katonásabbak, kevésbé babusgatnak, nagy a gyerekek szabadsága, sajnos túl nagy. Nem kapnak annyi tudást, örömet a gyerekek, mint a magyar óvodákban, sok minden rájuk van hagyva.
2020. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemetorszagban elunk, itt szuletett a fiunk, itthon magyarul beszelunk, megtanulta gyorsan, nem kellett hozza nemet mese. Ha anyanyelvi szinten, tokeletes kiejtessel es nyelvtannal beszeled a nemetet, akkor tanithatod, ha nem, akkor ne, mert rosszul rogzulhet neki, es hosszabb tavon tobb kart okozol vele. Meg fogja szepen tanulni gyorsan.
2020. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy szeptemberben fog kezdeni. Megéri már előtte pár hónapot Ausztriában eltöltenie, rendszeresen játszótérre vinni, hogy a játszótéren osztrák gyerekeket halljon, köztük legyen. Ezt mindenképpen javasolnám. A legjobb tanár az idegen nyelvű gyerekeknél a többi gyerek, illetve a barátok.
2020. jún. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Bocsánat, de csak nekem tűnik fel, hogy már mondatokban kellene magyarul beszélnie, de még csak pár szava van? 😕

Logopédus vagyok és marha súlyos következményei lehetnek a kétnyelvű környezetnek ebben az esetben. Előre borítékolható a diszlexia, akár a dadogás is. Lehet, hogy beszédészlelési és -értési zavara van és ilyen kórképpel az anyanyelv elsajátítása is bajos, nemhogy egy idegen nyelv.

Javaslom, hogy keressetek Ausztriában magyar logopédust, akihez mihamarabb és minél gyakrabban eljártok.

(A fenti példák mind nagyon szépek, de ott normál beszédfejlődésűek a gyerekek.)

2020. jún. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
#7. Nem vagyok logopédus, de 2,5 évesen nem kötelező mondatokban beszélni egy gyereknek. Ismerek egy kisfiút, 3 éves koráig meg sem szólalt, most 5 éves és folyékonyan beszél, tehát behozta a lemaradást. 5 év előtt egyébként nem is szoktak logopédust javasolni semmire, mert nem együttműködők a gyerekek még ilyen kicsi korban, másrészt várni szoktak, mert a gyerekek maguktól is kinőhetik a beszédhibát, speciális foglalkozás nélkül. Sokkal inkább a sok mozgás, a különböző ingerek vannak jó hatással a beszédre, a gyerekekkel való értelmes játék és foglalkozás. 5 éves kortól, iskola előtt egy évvel ráér logopédust felkeresni, ha nem lenne javulás. Teljesen felesleges addig egy vagyont kifizetni a logopédusnak. Ausztriában a gyerekorvos majd rá fog kérdezni, erre van nekik egy vizsgálati protokoll, ő majd eldönti, van-e gond vagy nincsen.
2020. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Mi Angliában élünk. Mióta mesét néz a lányom, szinte csak angolul nézi. Mi is szoktunk vele néha angolul beszélni itthon. Januárban kezdte az ovit, nem volt vele semmi gond, már első nap beszélt angolul, hamar megszokta és imádja.

Azoktól akik nem nézettek vele soha angol mesét és soha nem beszéltek a gyerekkel otthon angolul "majd az oviban megtanulja alapon" csak azt hallom, hogy hónapokig csak sír a gyerek és nem érzi jól magát.

Ti tudjátok, de én nem szivatnám azzal, hogy majd ott megtanulja. Elég lesz neki megküzdeni az új hellyel meg azzal, hogy anya nincs ott.

2020. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 babyboom567 ***** válasza:
41%
Nálunk a bölcsibe volt egy arab kisfiú,a szülei csak arabul meg angolul beszéltek, az iskolás,óvodás testvérei(volt vagy 5 testvére)magyarul, angolul, arabul beszéltek.Otthon csak arabul, meg angolul beszéltek.
2020. jún. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!