Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy 23-25év...

Miért van az, hogy egy 23-25éves nőt fiatalnak tartanak sokan az anyasághoz? Nem ez lenne a legjobb idő?

Figyelt kérdés
Neked mi a véleményed erről?
2013. máj. 3. 17:31
1 2 3 4
 1/37 Nagy Banyapók válasza:
50%
Biológiailag lehet, hogy ideális ez a kor, viszont ma egzisztenciálisan nem. Egy 23-25 éves nő még nem biztos, hogy rendelkezik megfelelő végzettséggel, munkával, stabil párkapcsolattal, lakással, stb... Ezek igen praktikusak, ha az ember gyermekvállaláson gondolkozik.
2013. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%

Mert sokan 23 évesen épp végeztek vmi felsőoktatásban és még egy percet se dolgoztak.

Kitolódott az önállóság kora valahogy. Biológiailag gondolom a legjobb időszak de más értelemben meg nem annyira.

Nehéz elképzelni hogy egy átlagos 23 évesnek saját lakása van megélhetése, félretett kis pénze vagy 2 év munkaviszony ami után jár a gyed stb.

Persze lehet a párja meg idősebb jóval és jobban áll, de ez közel se biztos, lehet hogy kb. ugyanígy áll mint a lány.

Sokakat segíthetnek szülők ugye, de azért arra se annyira jó apellálni hogy majd a szülők segítenek.

Mások ezt gondolhatják erről szerintem, legalábbis ezeket hallottam még érvként.

Nekem semmi véleményem nincs az életkor tekintetében a gyerekvállalásról mert van 30 as ismerősöm is aki kicsit felelőtlen típus,nem marad meg egy munkahelyen, tanulgat inkább egyik tanulmányból csap a másikba, a szülei segítik ki mindenben (és ez így is marad szerintem örök életére) tehát ha úgy nézzük ő sose fog megérni az anyaságra.

Más meg mondjuk 18 éves kora óta dolgozik és 5 éve félretesz stb. és 23 évesen jobban áll.

2013. máj. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
82%

Én túl fiatal lettem volna 23 évesen az anyasághoz. Főleg azért, mert még tanultam, tehát nem tudtam volna eltartani a gyereket. 24 évesen kezdtem el dolgozni. Másrészt nem is akartam még akkor gyereket.

A véleményem az, hogy van aki érett rá 23 évesen, van aki nem és aki nem érett rá, vagy nincsenek meg a gyerekvállalás minimális feltételei annak nem ez a legjobb idő.

2013. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%
részben ideális, én azt gondolom, h az áhított gyerekszámot el kell érni 30 alatt, mert sok szempontból jobb fiatal anyukának lenni. ugyanakkorha nem elvi síkon közelítjük meg a kérdést, azaz ha a környezetemben lévő. aáltalam jobban ismert 23-25 év körüli lányokra gondolok, akkor én is azt mondom, h túl fiatalok hozzá, még nem elég érettek lelkileg az anyasághoz. és akkor az anyagiakról még nem is beszéltem.
2013. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az ország anyagi körülményei miatt van mindenki kibukva. Nekem 23 évesen speciel egy laptop volt a tulajdonomban, és kb. 300 ezer a számlámon. Na most erre hogy vállaljak gyereket?:) Akkor fejeztem be az egyetemet. Most 31 vagyok, most jutottunk el oda a párommal, hogy van egy hitelmentes házunk, hozzáteszem én örököltem pénzt, őt pedig tudták egy kislakással támogatni a szülei. Ezekből és amit azért én 8, ő 11 év alatt keresett van annyi pénzünk hogy van egy házunk és egy kocsink. Most szeretnénk két gyereket. Mert mellettük ezzel a fizetéssel ami van spórolni vagy hitelt fizetni nem tudnánk úgy, hogy még azért normálisan meg tudjunk élni. Ha meg nem lett volna a plusz pénz akkor nem is tudom.. Olyan esetben örül az ember ha eszik és fizeti a hitelt, rezsit. Sose tudni mi történik ezért gyerek előtt azért jobb picit tartalékolni.
2013. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Lassan betöltöm a 25-öt,van egy 4 hónapos lányom.Van egy férjem,saját lakásunk van,kocsink,hitelünk nincs.Én dolgoztam a terhesség előtt,egy nagyon jól fizető munkahelyen,a férjem szintén jól keres.Tartalékunk is van.Örülök,hogy így alakult az éltünk,hogy ekkor tudtuk vállalni a babát.Szerintem ez lenne a legideálisabb életkor,de sajnos sokaknak ekkor még nincs meg a megfelelő anyagi háttér.Anélkül pedig nem lehet gyereket vállalni.

2013. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
82%
Én 26 évesen szültem a legidösebb fiamatt ,adigra volt lakásunk kocsink a férjemnek jol fizetett állása volt ,hitelünk nem volt és nincs is .
2013. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
1X már írtam kiegészíteném hogy sokat számít érdekes módon 2-3 év is tehát amit írtam a 23 évre írtam inkább a 25-26ra ez annyira már nem érvényes (addigra végülis már lehet hogy 2 évet vagy többet is dolgozott )
2013. máj. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%

Manapság "divat" lett azzal foglalkozni, hogy ki mikor vállal gyereket, na meg a másik pénztárcájában való turkálás. Ez gusztustalan szerintem, mindenki jobban tenné, ha a saját dolgával foglalkozna. Meg ez a nincsenek meg az anyagi feltételek meg satöbbi duma.

Az én véleményem: Mindenki akkor vállal gyereket, amikor jónak látja. Más idegeneknek ehhez meg semmi köze nincsen.

2013. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
66%

Kedves első! Szó szerint ezt akartam írni:


Biológiailag lehet, hogy ideális ez a kor, viszont ma egzisztenciálisan nem

2013. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!