Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felelőtlenség...

Szerintetek nem felelőtlenség fiatalon szülni (pl.25 éves kor alatt)? Nem teszi tönkre ezzel a fiatalságát?

Figyelt kérdés

Amikor még nem "élte ki" magát az illető (nem vad bulizásra gondolok), nincs meg a biztos anyagi háttere, esetleg nem tanult tovább és nem tudta építeni a karrierjét?

Ti mit gondoltok erről?


Előre is köszi a válaszokat!


2010. okt. 13. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem dolgunk ismeretlenül senki tettei felett ítélkezni!

Van akit a család, a gondoskodás tesz boldoggá. Van akinek többet jelent a karriernél a gyermeke mosolya, és van aki kevés pénzből szolidan tud boldogan és elégedetten élni. Mindenkinek más az értékrendje, vágyai, életcélja. Ettől még nem felelőtlen, vagy éppen törtető karrierista senki.

A lényeg, hogy egy életünk van, és azt úgy kell álnünk, hogy az nekünk jó legyen:)

2010. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, ez nagyon sok mindentől függ. Szerintem akkor nem rontja el a fiatalságát valaki, ha valóban érettnek hiszi magát, és úgy gondolja, kiélte magát. Valaki már 18 évesen kész rá, valaki csak 30 után. Én már kiskoromban eldöntöttem, hogy 25 éves leszek kábé, mikor szülök, kettőt akartam, és 30 előtt:D Hát kicsit csúszott a program, de valóban 25 voltam, mikor már úgy éreztem, hogy megértem rá. Most leszek 27 éves 1 hónap múlva, a kislányom meg fél hónap múlva 3 hónapos. Szóval én úgy érzem, hogy mostanra éltem ki magamat. De más, máshogy van ezzel.
2010. okt. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Egy nőnek nem kell "kiélnie" magát. Elég,ha tisztességesen él,nem bulizik,drogozik stb. Sőt,nem kell feltétlenül karriert sem építenie. Anyáink sem építettek minden áron karriert,csak dolgoztak tisztességesen,és mellete nevelték a gyerekeiket.

Sokkal felelőtlenebb az,aki csak 30 év fölött szüli az első gyereket. Ezekből a gyerekekből legtöbbször elkényeztetett egykék lesznek. De 30 fölött már nehezebb teherbeesés is,a terhesség is,sőt a gyerek sem biztos,hogy egészséges lesz.

A 20-30 év között lenne a legidálisabb szülni. Igaz,ehhez kell önálló jövedelem is.

2010. okt. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Igaz, hogy én 33 évesen szültem először és most 35 évesen fogok másodszor, de én mégis azt mondom, hogy nem ez a követendő példa. Az én életem így alakult, de ha előbb megismerem a férjemet, akkor előbb, akár 25 év alatt is szültem volna. Később is 'kiélheti' magát az ember. Utazni, karriert építeni lehet akkor is, ha már kicsit nagyobbak (3-4 évesek) a gyerekek. A pénzre tapasztalatom szerint jobban odafigyel egy gyermekes pár (általában), mint amikor még szabadon lehet költeni, mert nincs kit eltartani. Szóval semmiképpen sem felelőtlenség.
2010. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindenkinek az élete álma, hogy "kiélje magát", az meg pláne nem, hogy a "karrierjét építse". Valakit az tesz boldoggá, hogy vezérigazgató lehet, valakit meg az, ha öt szép gyereket várhat haza meleg ebéddel. Nem látsz bele más életébe, ne ítélkezz.
2010. okt. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
most olvastam az előző válaszoló írását, hát sokban nincs igaza. Teljesen egészséges a gyermekem, mint írtam, testvére is lesz 2-3 héten belül, sőt, az imserőseimnek is egészséges gyermekei vannak, akik 30 felett szültek, és többnyire testvérek is vannak. Ja, és mindkét gyermekemmel elsőre estem teherbe, és a baráti körömbe tartozó 30 felettieknek sem kellett sokat várni a gyerekre. Én azért írtam azt, hogy előbb szültem volna, ha előbb ismerem a férjem, mert a vágy már megvolt, de akárkinek nem szültem volna, csak azért, mert közeledik a 30. születésnapom.
2010. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
bocs, 22:29-nek szólt a komment.
2010. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Úgy imádom, hogy egyből leszúrnak, hogy mások felett ítélkezem. Nem ítélkezem senki felett...

Egyszerűen érdekel, mások mit gondolnak erről. Van-e valamilyen tapasztalatuk.


Mondjuk lehet, hogy saját magam miatt kérdezem...

2010. okt. 13. 22:48
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam végig a válaszokat, szóval nem befolyásol, hogy a többiek mit írtak :)

Én 20 évesen szültem, és a fiatalságom köszöni szépen, jól van :D

Nos, a tanulás: szerintem ha nem szültem volna 3 éve, ma se lenne érettségim. Nagyon durván tojtam bele az egészbe, inkább elmentem dolgozni, stb. GYED alatt végeztem el a hiányzó két osztályt levelezőn, leérettségiztem, aztán elmentem egyetemre, oda már nappalira. Szerintem még jól is jártam így. Mire meglesz a diplomám, már iskolás fiacskám lesz. Friss tudással, még mindig elég fiatalon, egy nem olyan pici gyerekkel állást keresni szerintem még mindig jobb, mint harminc körül, kevésbé friss tudással (vagy inkább végzettséggel - bár persze a tapasztalat is sokat számít, tudom), egy két-három éves, éppen közösségbe kerülő kicsi gyerekkel. Más kérdés, ha az anyukának van olyan munkahelye, ahova visszamehet, de én úgy látom, hogy sokan más munkát keresnek a GYED/GYES után.


Az meg, hogy "kiéltem-e" magam (de utálom ezt a kifejezést)... Hát nekem aztán eléggé élménygazdag 15-19 éves korom volt, minden nap buli, haverok, élet, pezsgés, mozgás. Igazából ezek megvannak most is, csak a mennyiség csökkent. Nincs minden nap buli, de ha havonta 1-2-szer elmegyek valahova, akkor az aztán buli a javából :D Hétköznap meg ott vannak a barátok, meg sok más egyéb dolog. Délutánonként meg hétvégén ha jó az idő, a kisfiammal nagyokat csavargunk a belvárosban, vagy meglátogatunk valakit, vagy minket látogatnak meg.

Szóval én tökéletesen meg vagyok elégedve az életemmel.

2010. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Hasonlóan vagyok, mint a 00:04-es válaszoló. 22 éves vagyok, nincs érettségim, a lányom 5 hetes. Én is beletojtam eddig az egészbe, de jövöre folytatom, már csak 1 évem van. Nem gondolom, hogy felelötlenség volt. Akartuk ezt a picit! Férjhez mentem és boldogabbak vagyunk mint valaha. Anyukám 33 évesen szült engem és hatalmas a szakadék köztünk. Mióta megvan a lányom, ez méginkább kiütközik. Megpróbál olyan dolgokat rámtukmálni, ami 22 évvel ezelött biztos jó volt, de manapság már nem szokás. Volt, amiröl a gyerekorvosnak kellett meggyöznie, mert nem hitte el.

Ö is "kiélte magát" és én is. Csak másképp. Járt ö is szórakozni csak nem olyan intenzíven, és neki több idö volt. Én 14 és 21 között nagyon intenzíven buliztam, volt vagy 100 pasim és elegem lett, egy idö után untam. Szerencsére közben megismertem életem szerelmét akitöl a baba van. Azért hoztam fel ezt a két példát mert külön korosztály vagyunk, összehasonlításképpen. És nagyon jó fiatal anyukának lenni!!:)

2010. okt. 14. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!