Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova tudtatok visszamenni a...

Hova tudtatok visszamenni a GYED után dolgozni? Ugyanoda, ahol voltatok? Ha nem, mennyire volt nehéz melót találnotok?

Figyelt kérdés

Egy kis cégnél dolgozom és most már szeretnénk babát, ha sikerül, akkor kettőt egymás után, de azért meg szokott fordulni a fejemben, vajon mi lesz, ha 34-35 évesen vissza kell térnem a munkaerőpiacra.


A cégemnél kevesen vagyunk az irodán, és nagyon sok idő betanulni a munka összetettsége miatt, szóval el tudom képzelni, hogy ha egyszer visszajönnék, akkor sem akarnak majd kitenni valakit, aki addigra profin betanult a helyembe.


Tudom, messze van még, de érdekelnek a tapasztalatok.



2020. jún. 16. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Muszáj visszavenniük, de végig egyeztess velük, hogy mikor szándékozol visszamenni, hogy a helyedre felvett embernek legyen lehetősége készülni rá.
2020. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, muszáj visszavenniük, de nyilván nem muszáj megtartaniuk visszavétel után.
2020. jún. 16. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is kis cégnél dolgozok. Engem 1 gyerek után visszavettek másfél éve, de azóta is azt érzem, hogy a gyerek nem fér bele a cég profiljába (betegségek miatti távol maradások, megváltozott rugalmasság - már nem veszek részt minden munkaidőn kívüli dologban, nem szánom a szabadidőmet szívességekre) és egyre inkább olyannak látom az egészet, hogy tiszteletből megtűrnek az eddigi közel 10 éves munkám miatt, de amúgy ölni tudnának egy rugalmas terhelhető huszonévesért.. Ebben a morálban sem jó dolgozni...


Most várjuk a második gyermekünket, de biztosan új munkahelyet keresek majd utána. Ahol tiszta lappal dolgozhatok. Ha kell magán bölcsibe megy majd a legkisebb, amíg az új munkahelyre jelentkezni tudok (elvégre macerás a próbaidős beszoktatós betegszabis helyzet egy új munkahelyen).

2020. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as, sajnos új munkahelyen valószínűleg még annyira sem fogják tolerálni a kisgyerekes létet.
2020. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindkétszer ugyanoda, de két különböző céghez mentem vissza. Úgy fogadtak, mintha csak egy hét szabin lettem volna. Legutóbb még a laptopom is ott várt az asztalon, ahogy hagytam. (6 hónap után mentem vissza.) Jobban szervezem az időm, mint a gyerektelen kollégák, és hatékonyabban is dolgozom, táppénzen nagyon ritkán vagyok, max egy-egy napokat (homeoffice előnye).


Anyukaként rengeteg skillt felszed az ember, csak el kell adni a munkaadóknak, meg haszbálni kell. Ha az ember csak sápítozik, hogy dolgozni kell, akkor nyilván nem lesz belőle jó munkaerő.

2020. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván a munkáltatónak csak azzal az anyukával van problémája, aki maga neveli a gyerekét és maga ápolja, amikor beteg. Az ilyen anyukák nem 6 hónap után mennek vissza és nem egy-egy napot maradnak tp-n.
2020. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: én nevelem a gyerekem, és én ápolom. Van még kérdés?
2020. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os az egyedülálló szülőkre gondolt szerintem
2020. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!