Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nehezen talált nevet a...

Aki nehezen talált nevet a babának, mikor találta meg az igazit?

Figyelt kérdés

Fiú névből rengeteg tetszik, de az első gyerekünk lány lett. Igazaból kb. 38 hetesen találtunk neki nevet, de még a szuloszoban is vacilaltunk ketto kozul, amikor megszuletett.

Hat persze, hogy a második baba is lány lesz... :)

Teljesen tanácstalanok vagyunk, rövid a a vezetéknév, ezért a hosszabb nevekben gondolkozunk, de egyszerűen nem talalunk semmit, pedig már 32 hetes vagyok negint.

Volt valaki, aki "jobb híján jo lesz ez" alapon adott nevet? Kesobb megbaratkozott vele?


2020. jún. 23. 22:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Mi nehezen egyeztünk meg 😅 Amik nekem nagyon tetszettek azok a férjem szerint nem lehet kiejteni 🤦‍♀️🤷‍♀️ Végül szülés előtti este egyeztünk meg. Persze azóta tökéletes :)

Szobatársam pedig kért még egy két napot hogy megegyezzenek 😂

2020. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Ha két név között vacilláltatok az első kislányotoknál, akkor a fel nem használt néven nem gondolkodtok most?

A kisfiunk nevét akkor találtuk ki, amikor megszületett. Nem tudtunk dönteni, ezért az arcára bíztuk a döntést :)

A kislányunknál 3 név maradt a listán és mindhárom a férjem ötlete volt, mégsem tudott választani. Én pedig beleszerettem az egyikbe, így talán mondhatjuk, hogy én választottam, a férjem pedig elfogadta (a szülés előtt 3 nappal). 3 hetes, ezért még szokjuk mindketten :)

2020. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jó a másik név, mert nagyon hasonlít a kettő egymásra, kb. mint az Anna-Panna-Hanna, így az most fel sem merült bennünk.

Van, hogy napokig ezen agyalunk, aztán hetekre elodazzuk, hátha közben valami megvaltozik, de lassan kezd negint nyomasztani a dolog, hogy nincs még név.

Az a baj, hogy nekem is van 1-2 elmegy név, meg a ferjemnek is, de ami az egyikunknek elmegy, az a másiknak abszolút nem tetszik.

2020. jún. 23. 22:50
 4/25 A kérdező kommentje:
Egyébként az első lanyunknal vegul en szerettem bele a ket nevbe, igy a ferjem engedett, most ez alapján nekem kellene, de tenyleg elkepzelni se tudom azokat a neveket, amik neki tetszenek. :D
2020. jún. 23. 22:51
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Én most vagyok a 32.hétben,és eddig 5 "kedvenc" nevem van. Egyszerűen nem tudok választani. De úgy vagyok vele, hogy ha addig nem tudom eldönteni, akkor ha majd meglátom úgyis tudom milyen nevet adjak neki.☺️
2020. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%
De nagy gondod van csak jó neve legyen enni
2020. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igazából ami mindkettőnknek tetszik, az a Rozi. :D

De így önmagában nem, csak becezeskent tetszene, de se Rozália, se a Rozita, se a Rozina nem tetszik.

2020. jún. 23. 23:26
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
Rozi az csúnya
2020. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok. :)
2020. jún. 23. 23:32
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Róza sem?
2020. jún. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!