Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » E kettő névből nektek melyik...

E kettő névből nektek melyik tetszik inkább?

Figyelt kérdés

Kislányunk születik hamarosan. A férjemmel már alaposan átrágtuk a szóba jöhető neveket és kettő van, ami között még vacilálunk (nem árulom el, ki melyiket pártfogolja inkább :))


Delila - előnye, hogy férjem vezetéknevéhez hasonlóan D-vel kezdődik


Jokébed - mégis csak egy kevésbé negatív töltetű bibliai személy nevéről van szó



2020. jún. 24. 21:59
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
17%

Nem igazán értem az eddigi hozzászólókat. Semmi kivetnivaló nincs ezekben a nevekben, ennél itt gyk-n a hasonló kérdésekben gyakorlatilag csak cifrábbakat olvasni szinte.

Őszintén szólva a Jokébed névről még nem hallottam, sem mint adományozható keresztnévről, sem mint bibliai alakról, de nem tetszik, ellenben a Delilának kifejezetten szép csengése van, ezért arra adtam a voksom.

2020. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
79%
Inkább Délina, vagy max Délina, Delina, de nem delila, mintha megverték volna szegényt :S hogy kék-zöld-lila foltos. A Jokébed; hát, igazából ez borzasztó, még az eleje úgyis kezdődik, és ez jelzésértékű, hogy joke- vagyis dzsók, vagyis "vicc". Ez egyáltalán nem nőies, annyi szép név van , miért kéne ilyennel büntetni? Legyen Jolanda, az kicsit hasonlít, és még szép is.
2020. jún. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
*De ha nagyon muszáj választani csak eközül a kettő közül, akkor Delila. De inkább Délia, Delina.
2020. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem a Delila szép lenne, de nem igazàn példakèp jellegű szereplő.

A Jokébed a magyar nyelvben rettenetesen idegen, nincsen egyàltalán nőies hangzása, senki nem ismeri, még többszöri ismétlésre sem fogják jól leírni.

Vannak szép és ritka héber nevek, ezt legfeljebb vallásos zsidó családban, de ott is inkább második névként tudnám elképzelni. Más közösségben a gyereknek csak kára lesz belőle, és nem is szép nekem.

2020. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
98%

Angol nyelvterületen a Delila (Dilájlá) szép név. De fonetikusan borzasztó.

A Bibliai névhez nem tudok mit hozzáfűzni. Egy biztos, kevesen tudják, hogy kevésbé negatív töltetű Biblia név.


Én szeretem az egyediséget és a kreatív embereket. Nagyon tetszik, ha valakinek igényes ritka neve van. De ezek a nevek erőltetett feltűnősködés.

2020. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a Delila ezek közül. Más javaslat bibliai nevekre: Mirjam, Lea, Abigél, Naomi, Lídia, Damarisz
2020. jún. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
94%
Egyik rosszabb,mint a másik. Nem tudom eldönteni, hogy melyik az egyik.
2020. jún. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

A Delila szerintem teljesen jó, én ezt választanám.

Ez a Jokébed meglepődtem de adható keresztnév, viszont szerintem szörnyű a hangzása.

2020. jún. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
16: Damarisz nevű ismerősöm van, mindig mindenki ájuldozik a szép nevétől, Daminak becézzük.
2020. jún. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a neveket hogyan kell kiejteni? Delila? Dilájla? Zsókébed? Dzsokébed?

Nem bunkóságból kérdezem, tényleg érdekel

16/l

2020. jún. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!