Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » E kettő névből nektek melyik...

E kettő névből nektek melyik tetszik inkább?

Figyelt kérdés

Kislányunk születik hamarosan. A férjemmel már alaposan átrágtuk a szóba jöhető neveket és kettő van, ami között még vacilálunk (nem árulom el, ki melyiket pártfogolja inkább :))


Delila - előnye, hogy férjem vezetéknevéhez hasonlóan D-vel kezdődik


Jokébed - mégis csak egy kevésbé negatív töltetű bibliai személy nevéről van szó



2020. jún. 24. 21:59
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
19%

Valamelyik előző vagyok; kitaláltam mégegy variációt rá. De ez talán lehetséges, hogy nem a legjobb:

Dilejla. :) De akkor inkább Dalejla. :) Mert ha Dil-lel kezdődne, akkor kicsit talán hasonlítana a Dilihez, az meg úgy rossz lenne. Vagy lehet, hogy E-vel találtam ki, ez nem most volt, hanem kábé egy órája , mikor kint voltam az udvaron. De egyébként akkor lehet, hogy E-vel is jobb még, tehát Delejla. Ez meg viszont a Vámpírnaplókban a delejezés-szóra emlékeztet; a Dalejla viszont talán jó; viszont a Da az ilyen "Igen" szokott lenni más nyelveken. Vagy ilyen hatása van kicsit,hogy "a Leila", vagy "Igen, Lejla". Vagy esetleg Daléjla/Daléila, de azt már nem olyan kényelmes kimondani; mindegy, csak megosztottam az eszmefuttatásomat.

2020. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
13.,12. és 31. vagyok, kitaláltam rá mégegy variációt, ha esetleg érdekelne, szerintem még a Dalejna is jól hangzik. :) Szerintem még ez is szép tehát pl. Vagy pl Delindát nem tudom, hogy írtam-e; még pl tehát az se rossz. :)
2020. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%
*Vagy pl esetleg egy Dalélia, Daélia ; Daléilához hasonlóképpen pl.
2020. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
#33 Köszi, de már eldőlt :)
2020. aug. 5. 18:53
 35/38 anonim ***** válasza:
Mi lett a döntés eredménye?
2020. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
13.,12. és 31, és 32 és 33. vagyok megint, szerintem tök rossz, hogy nem írja ki a %-ot , a 35-öst nem én kérdeztem, de engem is érdekelne; de egyébként sejtem, melyik lett, azértis nem kérdeztem meg, többek között. :) Meg még akkor minden jót kívánok ! :) :)
2020. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
A Delilát választottuk.
2020. aug. 6. 06:59
 38/38 anonim ***** válasza:
46%
Hát amúgy Delila nem valami pozitív hölgyemény volt a bibliaban.. De mindegy. Nagyon szeretem a különleges Bibliai vagy héber neveket. A kisfiunk Ezra. A családban is van Énok, Ábrahám.. Ábner. De tényleg hát na.. Annyi szép bibliai különleges lány név van.. Persze ti tudjátok.. De még egy Jáel vagy Abija is szebb lett volna mint egy Jokébed vagy Delila :S
2021. jan. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!