Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » E kettő névből nektek melyik...

E kettő névből nektek melyik tetszik inkább?

Figyelt kérdés

Kislányunk születik hamarosan. A férjemmel már alaposan átrágtuk a szóba jöhető neveket és kettő van, ami között még vacilálunk (nem árulom el, ki melyiket pártfogolja inkább :))


Delila - előnye, hogy férjem vezetéknevéhez hasonlóan D-vel kezdődik


Jokébed - mégis csak egy kevésbé negatív töltetű bibliai személy nevéről van szó



2020. jún. 24. 21:59
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
88%
Én elásnám magam,ha nekem ilyen neveket adtak volna...
2020. jún. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%
Legyen Ráhel inkább.
2020. jún. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj nem bántásból, de ti zárt körű zsidó légtérben éltek? Mármint zsidó oviba/suliba fogjátok járatni? Mert akkor a Delila. (Bár azzal se értek egyet, ha egy szülő akarja meghatározni gyermeke vallását, életvitelét, de legalább ott nem lesz ciki ez a név.)

Máskülönben kérlek halgass a többiekre, és ne csinálj céltáblát a saját gyerekedből. :(

2020. jún. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az intelligens, a feltett kérdés megválaszolására szorítkozó válaszokat (túl sok nem akadt :))


#20 Fonetikusan, ahogy a magyar változatban le vannak írva: Delila, Jokébed


#22 Ezen is gondolkodtunk korábban, de meglehetősen tucatnév lett újabban

2020. jún. 25. 06:58
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában élek, itt a Jokebed becézése, a Joke tök átlagos női név. Igaz, itt az Yt, Koo, Kees, Tiny es a Bep is annak számít.


Inkább Delila, ha csak ez a két lehetőség van

2020. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
95%
Az angol Delilah (Delájlá,Dilájlá) tényleg jól hangzik, de magyarul szörnyű. Már az oviban szét fogják kapni (Dezöld,Desárga,Depiros stb). A Jokébed pedig ugye csak vicc?
2020. jún. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
98%
Rengeteg másik bibliai név közül lehet választani. Vannak köztük nagyon szépek, mint például a Noémi. Tudom, Noémiből nem egy futkos Magyarország utcáin, de nem kell kiszúrni a gyerekkel, csak azért, mert nem akarunk tucat nevet aggatni rá.
2020. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
92%
A Jokébedről először azt hittem, hogy férfinév. :(. A Delila szép és nemzetközi.
2020. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
49%
Ha anyám ilyen neveket adott volna nekem, mar tuti felakasztottam volna magam...
2020. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
96%
A másodiknak 2x futottam neki mire ki tudtam olvasni, hangosan ki se merem mondani.
2020. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!