Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan kettős...

Mit gondoltok az olyan kettős keresztnevek adásáról, amik egy híres személy nevét adják ki?

Figyelt kérdés

Peldaul random vezetéknév + Pongrác Gergely/Geréb Dezső /Albert Flórián /Orbán Viktor stb.


Ti adnátok ilyesmi nevet a gyermeketeknek?



2020. jún. 25. 16:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, ez az adott illetőtől és munkásságától függ leginkább, bizonyos esetekben nem tartom szerencsésnek, máskor azonban kifejezetten szép dolognak tartom.


Az eddigi példákon végigmenve:


Orbán Viktor - függetlenül pályafutása megítélésétől, aktuálpolitikai jelentőségét és ismertségét tekintve meglehetősen szerencsétlen választás


Albert Flórián/Pongrác Gergely - olyan férfiak, akik pályafutása, jelleme tiszteletet parancsol ma is, büszkén nevezném így el a fiam


Geréb Dezső - túl azon, hogy nekem személy szerint egyik név sem tetszik, a Pál utcai fiúkat olyan korban olvassák, amikor még kevésbé értelmesek, abban a burokban élnek, amit a - sok esetben kifejezetten proli - szülőktől kaptak örökségül, hajlamosak gúnyolódásra, hovatovább, bullyingre. Határozott nem, kára származhat belőle a gyermeknek


Máté Péter/József Attila - mindegyik meglehetősen gyakori keresztnév, így szerintem túlságosan nem feltűnő egyik kombináció sem.

2020. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%
Orbán Viktor Mihály 😍
2020. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%
Kovács Gábor Gábor 😂😂😂
2020. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

Most hirtelen az a humorista ugrik be: Varga Ferenc József


Én biztos nem adnék így nevet.

2020. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#14 Neki sem adtak a szülei ilyen nevet. Nem tudom, hogy tudtad-e?

Sok Varga Ferenc van, és ő nem egy betűvel tette egyedivé a nevét.

2020. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, hogy a gyerekek közében ismert-e az illető, valamint, hogy az adott személyt szeretik-e általánosságban, vagy sem.


Például Albert Flórián szerint SAJNOS!!, de egy most születendő gyerek 12 éves korában már nem lesz olyan híres, az akkori 12 évesek nem igazán fogják tudni, hogy ki volt ő. Tehát ezt adnám. József Attilát nem, annak ellenére, hogy jó a társadalmi megítélése. Csúfolnák a gyereket az irodalom órán. Albert Flóriánt is szeretik általánosságban az emberek, de őt nem tanítják az iskolában, József Attilát meg igen.

2020. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
27%
Én sem adnék se Varga se Lakatos nevet a gyereknek.
2020. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk dolgozott olyan férfi, akinek József és Attila volt a két keresztneve. Az emberek többsége nem is tudta, hogy van ott egy Attila is, csak mi, a munkaügyön, mi kicsit vigyorogtunk rajta, amikor először láttuk leírva, de kb ennyi.


A második gyerekünknek a férjem akart volna két keresztnevet adni, méghozzá azt, hogy Csák Norisz. A mai napig nem vagyok benne biztos, hogy tényleg csak viccnek szánta-e, de én határozottan elleneztem, úgyhogy nem ez lett :D

2020. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem adnék ilyen nevet, nem szívatnám a gyerekem.
2020. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Merem remélni, hogy pl Fankadeli fia nem kapta meg második névnek az apjáét...
2020. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!