Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben gyereket vállalni...

Albérletben gyereket vállalni nagy felelőtlenség?

Figyelt kérdés

Mindig is fiatalon szerettem volna anya lenni, olyan 24-25 éves koromban nagyjából. Most 24 éves vagyok, 4 éve vagyunk együtt a barátommal, ő 27 éves. Abszolút őt képzelem el a gyermekem apjának, vele szeretném átélni a szülőség minden jó és rossz percét. 3 éve együtt is élünk, viszont albérletben,és a közeljövőben nincs is kilátásunk saját lakásra, ha lesz is majd hitellel fog összejönni. Jelenleg 490.000Ft a kettőnk jövedelme (160.000 az enyém, 330.000 a barátomé), 80.000Ft plusz rezsi az albérlet, és van autóhitelünk, ami 55.000Ft.Tudunk félretenni, de sokat kirándulunk, illetve mindkettőnknek aránylag drága hobbija van, de erről nyilván lemondanánk, ha érkezne a baba. (Főleg a kirándulásokról)

Szerintetek így, hogy nincs saját lakásunk felelőtlenség lenne belevágni a babázásba?


2019. júl. 15. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Sokan vannak, akik albérletben élnek. Mi is, pedig nekünk nincs kocsinak. Mindent meg tudok adni a gyermekemnek. Természetesen mértékkel. :)
2019. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Elég sokan kezdik el az életüket ennél rosszabb helyzetben is, nyugi. Semmi baj az albérlettel, valaki az egész életét ott éli.
2019. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Ez tipikusan magyar hülyeség, egy normális albérletben kategóriákkal jobb körülmények vannak, mint egy saját, lepusztult, teljes felújításra váró vályogviskóban!
2019. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3 Ezzel én is egyettértek, de mindenkitől azt hallom a környezetemben, hogy albérletbe szülni kész öngyilkosság. Azért is írtam ki a kérdésemet, mert mi nem látjuk ennyire szörnyűnek a helyzetet.
2019. júl. 15. 12:42
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Szomszédom 3 gyerekkel van albérletben,a pénzt élményekre költik.Másik is albiban van,terhes,majd ha nagyobb lesz a gyerek,addigra összehoznak valamit.Nem gond.A gond inkább mostanában azzal van,hogy a tulajok nem bírják elviselni akinek már van gyereke.
2019. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem felelőtlenség. Mai világban nagyon nehéz saját házat szerezni. Szerintem nyugodtan vállaljatok :)
2019. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Én azt gondolom, hogy hülyeség. Nem felelőtlenség, hanem hülyeség. Nyilván akinek erre van anyagi kapacitása, nincs annyi pénze, megtakarítása, vagy hitelképessége, hogy saját lakása, háza legyen, annak nyilván ez a lehetőség maradt. De nektek ekkora keresetből telne saját lakásra, akár némi hitelösszeggel is. Nektek hülyeség lenne albérletbe gyereket vállalni, amikor tudnátok sajátba is.

Mi most vettünk fel valamennyi szükséges hitelt, havi 34.000 Ft-ot fizetek, a városban az albérlet meg 50-60.000 Ft. Akkor szerinted melyik éri meg jobban? Arról nem beszélve, hogy ez a sajátom. Az albérlet soha nem lesz az. Ja, és családi házról van szó vidéken, 2,5 szobával, nagy udvarral, nyugodt utcával, ami teli van gyerekekkel. Nagyon nem mindegy!:)

2019. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Ez igazából attól függ, hogy mennyire nehéz albérletet találni gyerekkel a környéken. Illetve az sem utolsó szempont, hogy neked mennyi félre tett pénzed vagy. Nem rossz indulatból írom, de bármi történhet, ha egyedül maradnal egy pici gyerekkel, 160 ezres fizuból nem tudnád eltartani magad, a gyereket és még albit is fizetni. Bármennyire is nagy a szerelem, megesik hogy egyedül marad az anyuka és a gyerektartasra is hónapokat vár,mire apuka elkezdi fizetni.

Az is fontos szempont, hogy egyáltalán mennyi az albérlet a környéken. 80 nem tűnik olyan soknak, de találnál/talàlnàtok ugyanennyiért, ha ebből ki kéne valamiért költözni?

Alaposan meg kell rágni a dolgot, komoly felelősség és nagy anyagi kiadás egy gyerek.

De én alapvetően nem tartom lehetetlennek az albiba vállalàst. Sajnos a következő években nem is nagyon van más lehetősége a fiatal pároknak. (egy életre eladósodni rosszabb szerintem, mint albiban élni)

2019. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Van aki azt mondja, hogy albérletben bevállani felelőtlenség, van aki azt mondja hitel mellé az.

Mivel abban a városban, ahol én élek, nem nagyon találni albérletet, az egyik dolog, amit nagyon fontolóra vennék, ha bármilyen ok miatt ki kellene költözni a mostaniból, milyen gyorsan találnátok egy másikat, vagy átmenetileg meg tudjátok-e húzni magatokat valahol.

Én is fiatalon szeretnék, szerencsére nekünk a ház már megvan hozzá, nálunk ez csak a fentebb említett ok miatt volt prioritás.

2019. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Én is albérletben babázom :) Ez van. Igyekszünk összeszedegetni a pénzt sajátra, de ilyen brutális árak mellett nem tudom, mi lesz. De addig is jól vagyunk, tudjuk fizetni, autó is van, és a babának is mindent meg tudunk adni. Ha minden más megoldott anyagilag ezen kívül (és azért a ti jövedelmetek igen szép, mi kevesebből élünk), akkor vágjatok bele, ne várjatok, a biológiai öregedést már nem fogod tudni visszafordítani...viszont arra meg nincs garancia, hogy mikor tud az ember manapság lakást venni. Ha erre mész, hogy "minden meglegyen" sosem fogod úgy érezni, hogy minden megvan, és 40 évesen fogsz kínlódni a babavállalással, amikor már általában sokkal nehezebb :(
2019. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!